#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Otwarty konkurs ofert

  bip_logo_2.png

  Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w 2021 r.

 • Nabór uczniów do szkół średnich o profilu wojskowym

  naklejka_na_szybę_-03.jpeg

  Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice z pewnością właśnie teraz zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. Jedną z popularniejszych opcji jest wybór klasy o profilu wojskowym. Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

 • Spełniamy marzenia mieszkańców – Mała Obwodnica coraz bliżej

  14.jpeg

  Zgodnie z obietnicą daną mieszkańcom przez burmistrza Marka Długozimę, rozpoczęły się działania związane z budową Małej Obwodnicy Trzebnicy. 18 stycznia poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla naszej inwestycji. Ich wycena waha się od ok. 720 tys. zł do ponad 1,7 mln zł. Z kolei 20 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie robocze, w którym na zaproszenie burmistrza udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm IX kadencji Paweł Hreniak, a także Dyrektor Wrocławskiego Oddziału GDDKiA Lidia Markowska.

 • Komentarz burmistrza ws. szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej

  szpital.jpeg

  Oferta przejęcia Szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej przez Gminę Trzebnica nadal pozostaje bez odpowiedzi Pani Starosty Małgorzaty Matusiak – zapraszamy do zapoznania się z komentarzem burmistrza Marka Długozimy, który ukazał się w najnowszym wydaniu Panoramy Trzebnickiej.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 2 (188) 2021.

 • Trwają zapisy do Masz Głos 2021

  grafika naborowa_post.png

  Organizatorzy akcji "Masz Głos" czekają na zgłoszenia organizacji społecznych, grup nieformalnych, aktywistów z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Masz Głos jest dla Tych, którzy np. działają w kole gospodyń wiejskich, radzie młodzieżowej, radzie seniorów, radzie osiedlowej, sołeckiej, grupie biegowej. Ten katalog jest otwarty.

 • Azbest - informacja dla mieszkańców

  azbest-sulejów.jpeg

  Uprzejmie informujemy, że Gmina Trzebnica planuje złożyć wniosek o uzyskanie środków w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pt. "System - Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1). Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Mieszkańcy, którzy wyrażają chęć usunięcia wyrobów azbestowych ze swoich obiektów, zobowiązani są do złożenia odpowiedniej deklaracji do dnia 26 lutego 2021 roku.

 • Hala sportowa w Kuźniczysku - kolejna obietnica w trakcie realizacji

  146422632_3930633716968003_2378206903743798131_o.jpeg

  Podczas uroczystego otwarcia nowej Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku w 2018 roku, burmistrz Marek Długozima złożył dzieciom i ich rodzicom oraz pracownikom i dyrektorce szkoły obietnicę, że kolejnym etapem rozwoju placówki będzie nowoczesna hala sportowa, która pozwoli rozwijać się sportowo dzieciom uczęszczającym do szkoły. Umożliwi także mieszkańcom zarówno Kuźniczyska jak i sąsiednich miejscowości korzystać z hali w godzinach popołudniowych i w weekendy.

 • Bank żywności - podprogram 2020

  FB_bank żywności 2020-02.jpeg

  Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2020 – sierpień 2021.

 • Akcja charytatywna - pączki Damianos

  DSC_0002.jpeg

  Znamy te z różanym nadzieniem, budyniem, czy tradycyjne z dżemem, ale dziś w Trzebnicy możemy zjeść też pączka wypełnionego miodem z Sardynii czy masą limoncello i jednocześnie pomóc dzieciom i osobom niepełnosprawnym.