Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Wyróżnienie dla żłobka Hałabały

  DSC_9306.jpeg

  Gminny Żłobek im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy został wyróżniony w konkursie Żłobek Roku 2020, organizowanym przez I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Nagrodę wraz z dyplomem z rąk Prezesa Zarządu Roberta Wilczka odebrała Dyrektor Monika Falfura podczas uroczystej gali, która odbyła się w ramach III Edycji Ogólnopolskiej Konferencji.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 12 (182) 2020.

 • Koronawirus - Gmina Trzebnica w strefie żółtej

  1.jpeg

  Powiat Trzebnicki, a co za tym idzie Gmina Trzebnica objęte zostały dodatkowymi obostrzeniami ze strefy żółtej. Zmiany będą obowiązywać od soboty 26.09 września. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

 • Nowe kierunki współpracy z miastem partnerskim Kitzingen

  11.jpeg

  W dniach od 11 do 14 września gościliśmy w Trzebnicy po raz kolejny delegację z miasta partnerskiego Trzebnicy - Kitzingen. Warto przypomnieć, że umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy Kitzingen i Trzebnicą została podpisana w 2009 roku przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę i Nadburmistrza Kitzingen Siegfrieda Müllera. Jak dotychczas współpraca ta obejmuje m.in. współpracę Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy z ich odpowiednikami w Kitzingen. Wielokrotnie odbywały się również wymiany młodzieży oraz zespołów muzycznych z Kitzingen i Trzebnicy.

 • Podwojenie długości ścieżek rowerowych w Gminie Trzebnica.

  11.jpeg

  Obecnie w Gminie Trzebnica do dyspozycji rowerzystów oddanych jest około 25 kilometrów ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych. W perspektywie najbliższych 3 lat długość ta ma szanse ulec podwojeniu. Wynika to z dużej popularności jaką (szczególnie w ciągu weekendów) cieszą się trzebnickie ścieżki rowerowe, które przebiegają przez najbardziej malownicze obszary naszego miasta i gminy.

 • Wsparcie dla strażaków ochotników

  11.jpeg

  Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Trzebnica zyskają doposażenie o wartości blisko 800 tys. zł, z czego blisko 300 tys. pochodzić będzie z budżetu gminy. Podczas specjalnej uroczystości w Urzędzie Miejskim, w obecności burmistrza Marka Długozimy, przedstawiciele poszczególnych jednostek podpisali dokumentację uprawniającą ich do odbioru dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 • Wyremontowana droga w Komorówku

  12.jpeg

  Zakończyły się prace związane z remontem odcinka drogi gminnej w Komorówku. Prace, których koszt wyniósł 78 124,68 zł, wykonała firma Anny Chleboś z Granowiec.

 • Ograniczenie pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy

  komunikaty_UM__2 kopia_2 kopia.jpeg

  W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa w Powiecie Trzebnickim oraz mając na uwadze ochronę zdrowia mieszkańców i pracowników Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o przywróceniu ograniczeń pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Ograniczenia obowiązywać będą od poniedziałku, 21.09.2020 r. i potrwają do odwołania.

 • Nowy Plac Zabaw dla Uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie

  11.jpeg

  W dniu 14 września 2020 roku o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Masłowie. W ceremonii wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele, a także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wspólnie z dyrektor Pauliną Pierchorowicz-Rączką oraz przedstawicielami społeczności uczniowskiej dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

 • Bezpiecznie do Raszowa

  11.jpeg

  Trwają intensywne prace związane z budową 400-metrowego odcinka ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, prowadzących do Raszowa. Wartość inwestycji wynosi ponad 327 tysięcy złotych.