Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

 • EN
 • DE
 • UA

Aktualności

 • Promesy na rozwój sołectw

  11.jpeg

  Gmina Trzebnica otrzymała blisko 900 tys. zł dofinansowanie w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Wręczenie promes odbyło w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

 • Festyn Rodzinny w Masłowie

  15.jpeg

  Przełom maja i czerwca to czas, gdy w wielu sołectwach organizowane są rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka. Nie inaczej było 28 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Masłowie.

 • Poezja i nostalgia. Spotkanie z Ryszardem Jabłońskim w Trzebnicy

  15.jpeg

  W trzebnickim kinie Polonia 10 maja odbyło się spotkanie autorskie z aktorem i poetą Ryszardem Jabłońskim. Pochodzący z Trzebnicy artysta wspominał mieszkańców i swoje rodzinne miasto, opowiadał anegdoty, a także czytał swoje wiersze.

 • Wernisaż - Trzebnickie tradycje łowieckie. Stulecie Polskiego Związku Łowieckiego

  1.jpeg

  W czwartkowy wieczór 18 maja 2023 roku odbył się kolejny wernisaż w Galerii Trzebnickiej. Tym razem wystawa tematycznie nawiązuje do 100. jubileuszu Polskiego Związku Łowieckiego. Polski Związek Łowiecki, jako ogólnokrajowa organizacja zrzeszając polskich myśliwych i koła łowieckie, objął honorowym patronatem lokalną wystawę pt. „Trzebnickie tradycje łowieckie. Stulecie istnienia Polskiego Związku Łowieckiego”. Wernisaż rozpoczął występ sygnalistów, po którym nastąpiło wprowadzenie sztandarów. Po oficjalnym „Darz Bór” powtórzonym przez wszystkich łowczych wystawę otworzył burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 • Trzebnica przyjazna rodzinie - Wielki Finał Dni Rodzin

  01.jpeg

  Od 21 do 27 maja po raz 9. świętowaliśmy Trzebnickie Dni Rodziny, których ideą jest promowanie wartości rodzinnych. W ramach wydarzenia, jak co roku, na uczestników czekało mnóstwo propozycji wspólnego spędzenia czasu. Wśród nich znalazły się rodzinne warsztaty robienia pizzy czy sushi, gra terenowa, sesja fotograficzna, gry i zabawy sportowe, wykłady i wiele innych. Podsumowaniem tygodnia pełnego atrakcji był sobotni Wielki Finał na trzebnickich stawach.

 • Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots w ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę”

  NIMiT_Damasiewicz__fb_post.jpeg

  W ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę” w Trzebnicy wystąpi Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots w składzie: Piotr Damasiewicz – trąbka, głos, harmonium, organy, Mustapha El Boudani – guimbri, kontrabas i Paweł Szpura – perkusja. Koncert, na który zaprasza Marek Długozima – Burmistrz Gminy Trzebnica, odbędzie się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zaproszenia do odebrania w kasach Kina Polonia w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki (ul. Prusicka 12, Trzebnica). Liczba miejsc jest ograniczona.

 • „Art” – wystawa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

  spr2_art_a3.jpeg

  W tak szybko pędzącym i zmieniający się świecie szukamy sposobu na spotkanie się samemu ze sobą, doznania równowagi i dobrostanu. Każdy z nas potrafi malować, rysować,  ale każdy robi to inaczej i to jest piękne i zachwycające.

 • Majówka w ogrodach klasztornych

  7.jpeg

  Jubileuszowa, 10. Majówka w ogrodach klasztornych Sióstr Boromeuszek za nami. W tym roku wypadła 28 maja w Dniu Zesłania Ducha Świętego, co miało szczególny wymiar duchowy. Od 10 lat Majówkę wspólnie organizuje Gmina Trzebnica wraz z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza i Fundacją dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”. Celem Majówki jest zebranie funduszy na kontynuację remontu dachu pocysterskiego klasztoru.

 • Szkolenie pt. „Rodzina w kryzysie – rola i znaczenie relacji” w ramach realizacji Gminnego projektu „W dobrych relacjach siła rodziny”

  010.jpeg

  W dniu 24 maja 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się szkolenie pt. „Rodzina w kryzysie – rola i znaczenie relacji” dedykowane dla specjalistów w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie jest częścią projektu „W dobrych relacjach siła rodziny”, który realizowany jest przez Gminę Trzebnica wraz z partnerami.

 • Razem nic nas nie zatrzyma

  01.jpeg

  18 maja po raz kolejny ulicami miasta przemaszerowały dzieci z trzebnickich szkół i przedszkoli, aby wyrazić swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi. Razem nic nas nie zatrzyma to tegoroczne hasło trzebnickiego marszu z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Od lat wydarzenie współorganizują: Gmina Trzebnica i Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy.