Szanowni Państwo, do 31 sierpnia Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00  |  #SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Spełniona obietnica drogowa

  11.jpeg

  Spełniając swoją obietnicę wyborczą i realizując program KWW Marka Długozimy Skuteczni dla Rozwoju,  burmistrz Marek Długozima doprowadził do podpisania porozumienie z władzami powiatu trzebnickiego dotyczącego współfinansowania kontynuacji remontu drogi od Biedaszkowa Małego do Gruszeczki wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej do wysokości zakładów Tarczyński S.A, które na zaproszenie burmistrza odbyło się w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.

 • Ruszyła Wyszukiwarka EkoDotacji

  NA-SOCIALE-BANER-01-1024x538.png

  Ponad 100 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji znajduje się w uruchomionej właśnie Wyszukiwarce EkoDotacji. Narzędzie przygotowane przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego) ma ułatwiać znajdywanie środków na ekologiczne inwestycje – od instalacji paneli fotowoltaicznych poczynając, a na programach edukacji ekologicznej kończąc. Zaledwie trzy kliknięcia myszką wystarczą, by dowiedzieć się, jakie rodzaje wsparcia dla danej inwestycji są obecnie oferowane.

 • Święto Policji

  11.jpeg

  W sali kinowej Gminnego Centrum Kultury I Sztuki odbyły się uroczystości z okazji 102. rocznicy powołania Policji Państwowej. Święto Policji ustanowione zostało w 1995 roku i przypada 24 lipca – w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. 

 • Absolutorium i wotum zaufania

  absolutorium-2020-2.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała budżet Gminy Trzebnica za 2020 rok. Podczas sesji przedstawiony został także raport o stanie gminy.

 • Ogłoszenie o ofercie złożonej w trybie 19a

  bip_logo_2.png

  Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty złożonej w trybie 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.) na realizację zadania publicznego pn. ,,Zatrudnienie trenera do grupy seniorów''.

 • Regionalna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”

  unnamed_01.png

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego serdecznie zapraszają do udziału w jubileuszowej XX edycji wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy.

 • Nie bój się spisu, bądź na "tak"

  fb.png

  Zastanawiasz się czy wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021? Sprawdź, dlaczego warto to zrobić. Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.

 • Konkurs Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

  ogłoszenie_konkurs_Polska_Wieś_XIII.jpeg

  Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

 • Z myślą o pomocy

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima pozyskał nieruchomość znajdującą się przy ul. Milickiej 23 w Trzebnicy, gdzie do tej pory mieściła się siedziba oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Planuję utworzyć tam Trzebnickie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz ogólne centrum wsparcia społecznego mieszkańców, gdzie mieścić się też będą biura Ośrodka Pomocy Społecznej – powiedział burmistrz.

 • Profilaktyka 40+

  MZ_480x680_ver1_prevka.jpeg

  Program „Profilaktyka 40 PLUS” realizowany jest od dnia 1 lipca 2021 r. Z badań wykonywanych w ramach programu skorzystać może każdy Polak powyżej 40. roku życia. Głównym celem programu jest ocena organizacji i efektywności objęcia świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Uprawnieni będą mieli prawo wyboru świadczeniodawcy spośród podmiotów, które zawarły umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o realizację programu pilotażowego. Zatem każdy uprawniony będzie mógł skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program „Profilaktyka 40 PLUS”. Wystarczy, że zgłosi się do placówki z dowodem osobistym. Świadczenia opieki zdrowotnej będą udzielane na podstawie skierowania w postaci elektronicznej wystawionego przez system.