Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Relaks i rekreacja

  13.jpeg

  Kolejne miejsce w Trzebnicy stanie się przyjazne dla dzieci, rodzin oraz mieszkańców, którzy w sposób aktywny zechcą spędzić swój wolny czas. Teren sąsiadujący z ul. Czereśniową oraz Malinową zostanie zagospodarowany, a powstaną tam m.in.: edukacyjny plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i badmintona, boisko do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej, a także boisko do piłki nożnej i siłownia plenerowa.

 • Zawody w ratownictwie i festyn na wodzie

  11.jpeg

  16 maja w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-ZDRÓJ odbył się drugi dzień IV Ogólnopolskich zawodów Policji w ratownictwie wodnym. Burmistrz Marek Długozima uroczyście przywitał przedstawicieli służb mundurowych z szesnastu komend wojewódzkich oraz przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji z Warszawy.

 • Biedronka 2019

  14.jpeg

  Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2019”, czyli Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, dla Zuzanny Tass ze Szkoły Podstawowej w Masłowie.

 • Dofinansowanie kluczowej inwestycji.

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 863 046 zł na budowę ronda przy ul. Prusickiej, Milickiej, Ks. Dz. W. Bochenka oraz W. Witosa. Odebrał je z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka podczas uroczystości, która odbyła się 13 maja w Urzędzie Wojewódzkim.

 • Sportowa pomoc

  11.jpeg

  Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się w Trzebnicy 11 maja, zgromadził w Gminnej Hali Sportowej miłośników piłki siatkowej oraz mieszkańców, którzy chcieli pomóc w leczeniu 9-letniej Roksanki  Siódmak, która choruje na nowotwór. Podczas turnieju została przeprowadzona zbiórka pn. „Spełniamy marzenia Roksanki”, której dochód został w całości przekazany na rehabilitację i pokonywanie barier życia codziennego oraz spełnienie marzeń bohaterki turnieju. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wsparł turniej, zadeklarował, że w tegorocznym Ulicznym Biegu Sylwestrowym pobiegniemy również dla Roksany.

 • Drzwi otwarte w Gminnej Szkole Muzycznej

  11.jpeg

  W sobotnie przedpołudnie 11 maja Gminna Szkoła Muzyczna I stopnia zapełniła się niecodziennymi gośćmi. W szkole oprócz uczniów i nauczycieli, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, pojawiły się zwiedzające ją osoby w ramach tzw. Dnia Otwartego.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 8(158)/2019.

 • Zagłosuj online w Budżecie Obywatelskim

  FB_głosowanie_Budżet Obywatelski 2019-11.jpeg

  Od dziś mieszkańcy Gminy Trzebnica mogą już głosować w Budżecie Obywatelskim 2019. Jak co roku głosowanie odbywa się poprzez moduł online dostępny na stronie trzebnica.pl (zakładka Budżet Obywatelski) a także tradycyjnie za pomocą kart do głosowania. Karty dostępne są w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Trzebnicy oraz do pobrania na stronie. Oddane głosy zadecydują na jakie zadanie przeznaczone zostanie 100 tys. zł z budżetu gminy. Propozycji jest 9. Trzebniczanie mają blisko 3 tygodnie na podjęcie decyzji – termin zakończenia głosowania mija 27 maja.

 • XVII Obchody Dnia Inwalidy i Niepełnosprawnego

  www_PLAKAT_dzień_inwalidy_2019.jpeg

  Przedszkolaki i uczniowie z trzebnickich placówek oświatowych, po raz XVII spotkają się przed Bazyliką św. Jadwigi Śląskiej, aby wspólnie uczcić Dzień Inwalidy i Niepełnosprawnego. Radosny przemarsz przejdzie ulicami Trzebnicy 4 czerwca. Na wydarzenia zaprasza burmistrz Marek Długozima i dyrektor Przedszkola i Szkoły Integracyjnej w Trzebnicy Agnieszka Mandryga.

 • Koncert z okazji Dnia Mamy

  fb_dzien_matki_www.jpeg

  Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Matki burmistrz Marek Długozima zaprasza na wyjątkowy koncert. W sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury wystąpią Anna Żebrowska - śpiew oraz Maciej Kieres - fortepian. Koncert będzie również wspomnieniem o Violetcie Villas.