Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • FLUO PARTY na zakończenie wakacji

  nowe_fb_wydarzenie_fluoparty.jpeg

  FLUO PARTY - niesamowicie świetlista i efektowna zabawa, którą zapamiętacie na długo już 23 sierpnia w Trzebnicy. Przygotujcie się na potężny zastrzyk pozytywnej i kolorowej energii!

 • Absolutorium i wotum zaufania

  12.jpeg

  27 czerwca odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Miejskiej. Tego dnia burmistrz Marek Długozima przedstawił raport o stanie gminy, otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Wcześniej, Regionalna Izba Obrachunkowa również pozytywnie zaopiniowała budżet Gminy Trzebnica za 2018 rok.

 • Nowa droga połączyła trzy sołectwa

  11.jpeg

  Oficjalnie otwarta została droga, która połączyła trzy sołectwa. 16 lipca burmistrz Marek Długozima wspólnie z sołtys Komorówka Lidią Warian, radnym Rady Miejskiej i sołtysem Domanowic Zenobiuszem Modliborskim, radnym Rady Powiatu Mariuszem Skaradzińskim i przedstawicielem wykonawcy Karolem Chlebosiem, przeciął wstęgę, a mieszkańcy Komorówka, Brzykowa i Domanowic zyskali bezpośrednie połączenie.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 11(161)/2019.

 • Złoty medal dla burmistrza Marka Długozimy - najwyższe wyróżnienie na drodze budowania partnerstwa

  11.jpeg

  Najwyższe wyróżnienie na drodze budowania partnerstwa. Burmistrz Marek Długozima otrzymał Złoty Medal Obywatelski – najwyższe wyróżnienie w mieście Kitzingen przyznawane od 1970 roku. Podczas uroczystości, która odbyła się 29 czerwca w tamtejszym ratuszu, burmistrz dołączył do wąskiego grona osób uhonorowanych tym wyróżnieniem. Wręczanie medalu, było najważniejszym punktem uroczystości związanych z dziesięcioleciem partnerstwa Trzebnicy i Kitzingen.

 • Ronda w budowie

  11.jpeg

  Dobiega końca budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic: Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego (przy sklepie DINO). Rusza również przebudowa głównego ronda przy ul. Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa. Koszt tych inwestycji to blisko 4 mln zł.

 • Ambasador Trzebnicy w świecie naukowym

  11.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima miał przyjemność gościć w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, trzebniczanina dr. nauk humanistycznych Mariusza Wszołka, któremu wręczył list gratulacyjny i życzył kolejnych, z sukcesem realizowanych projektów.

 • Ul. Obornicka oficjalnie otwarta

  11.jpeg

  W piątek 5 lipca ulica Obornicka została oficjalnie otwarta. Przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie lokalnego przedsiębiorcy Marka Dardasa oraz wykonawcy Pawła Mikstackiego z firmy Gembiak-Mikstacki. Tym samym kierowcy, piesi i rowerzyści zyskali nowoczesną a przede wszystkim bezpieczną drogę. Koszt inwestycji to blisko 2 mln zł

 • Msza powitalna ks. Piotra Filasa SDS

  11.jpeg

  W niedzielę 7 lipca w trzebnickiej bazylice odbyła się msza powitalna ks. Piotra Filasa SDS, który zaczął sprawować urząd proboszcza Parafii Św. Bartłomieja Apostoła i Św. Jadwigi w Trzebnicy. Do zakonu wstąpił w 1990 r., śluby wieczyste złożył 8 września 1994 r., święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1996 r. W latach 1996-1998 był już związany z Trzebnicą, gdzie sprawował posługę jako wikary. Odbył studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 2002 do 2006 roku pełnił posługę w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie. Od 7 marca 2009 r. do 23 lutego 2018 roku pełnił stanowisko Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów. Jego następcą został ks. Józef Figiel SDS. Do nowo wybranego proboszcza słowa powitania skierował burmistrz Marek Długozima.

 • Pożegnanie ks. dziekana Jerzego Olszówki SDS

  11.jpeg

  – W niedzielę 23 czerwca podczas uroczystej Mszy św. w trzebnickiej Bazylice miałem zaszczyt podziękować za minione lata współpracy ks. dziekanowi Jerzemu Olszówce SDS, który z dniem 1 lipca 2019 roku rozpoczyna posługę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Jestem ogromnie wdzięczny za dar naszego spotkania, ale dziś mogę również powiedzieć, że za dar naszej przyjaźni. W ciągu tych 15 lat udało nam się wspólnie zrealizować wiele wspaniałych dzieł. W imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica jeszcze raz życzę Księdzu Dziekanowi wszelkiej pomyślności i opieki patrona zgromadzenia Salwatorianów Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordan, a także bliskiej nam obu – św. Jadwigi Śląskiej. – powiedział burmistrz Marek Długozima.