#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 15 (201) 2021.

 • Spotkanie autorskie ze Stanisławem Dzierniejko - wydarzenie poprowadzi Robert Gonera

  slider.jpeg

  Zapraszamy na spotkanie autorskie ze Stanisławem Dzierniejko - filmoznawcą, dziennikarzem, twórcą i dyrektorem Festiwalu Reżyserii Filmowej i Festiwalu Aktorstwa Filmowego. Spotkanie zostanie połączone z promocją książki pt. "Mój pierwszy seans filmowy", którą będzie można nabyć w cenie 30 zł. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy odebrać bezpłatne bilety dostępne w kasie kina lub pobierając je w formie elektronicznej po wcześniejszym kontakcie pod adresem kinopolonia@gckis.trzebnica.pl. Wydarzenie poprowadzi Robert Gonera.

 • Uroczystości Jadwiżańskie

  DJI_0917.jpeg

  Tegoroczne Uroczystości Jadwiżańskie odbywały się w dniach od 14 do 17 października pod hasłem: „Św. Jadwiga skuteczną orędowniczką w czasie pandemii”. Ich integralną częścią i piękną tradycją jest Pielgrzymka Trzebniczan do grobu Księżnej, która to odbywa się od 2010 roku. Wtedy to św. Jadwiga Śl. została ogłoszona Patronką miasta.

 • IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Trzebnicy

  IMG_6476.jpeg

  W Trzebnicy już po raz 4 odbyła się konferencja poświęcona roli, jaką kościół katolicki odegrał na Ziemiach Zachodnich i Północnych po II wojnie światowej. Organizatorami wydarzenia od początku są Gmina Trzebnica oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne. Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. 

 • Zagłosuj na Koło Gospodyń Wiejskich z Domanowic w plebiscycie "Mistrzowie Argo 2021"

  Koło gospodyń Domanowice.jpeg

  Koło Gospodyń Wiejskich z Domanowic bierze udział w plebiscycie "Mistrzowie Argo 2021". Głosowanie będzie trwało od środy, 13 października do piątku, 5 listopada do godz. 21:30.

 • Uwaga seniorzy! Trzebnicka Policja apeluje - nie daj się oszukać

  FB Plakat seniorzy-01.jpeg

  W trosce o bezpieczeństwo seniorów z powiatu trzebnickiego Policja przekazuje informacje dotyczące oszustw metodą "na wnuczka", "na policjanta", których ofiarami są osoby starsze. Apelujemy o wyjątkową ostrożność i otoczenie troską swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

 • Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

  FB-02.jpeg

  Gmina Trzebnica wystąpi o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem na podstawie ilości oświadczeń, które złożą rodzice dzieci lub pełnoletnie osoby uczące się z rodzin byłych pracowników PGR (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, opiekunowie prawni). Projekt „Granty PPGR” obejmuje dofinansowanie do 100% zakupu komputerów lub laptopów wraz z oprogramowaniem, ładowarką i myszką dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich mieszkających na terenie Gminy Trzebnica uznanej za tzw. gminę popegeerowską.

 • Trzeci turniej charytatywny

  1 (212).jpeg

  Z miłości do ludzi i piłki siatkowej, drużyna Volley Team DTR na czele z Brygidą Afet-Lenart wspólnie z Gminą Trzebnica, po raz trzeci zorganizowała charytatywny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych, w których udział wzięło 12 drużyn z województwa dolnośląskiego. Impreza odbyła się na nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, a zebrane środki przekazane zostały na pomoc dla Mikołaja i Frania.

 • Podziękowanie dla Rachmistrzów

  PODZIĘKOWANIE SPIS LUDNOŚCI_1 kopia.jpeg

  30 września 2021 r. o północy zakończył się przeprowadzany przez ostatnie 6 miesięcy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 • Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej ERGO - Trzebnica - zmiana lokalizacji biur spółki

  ergo_zmiana_lokalizacji__www.jpeg

  Ważny komunikat! Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej ERGO - Trzebnica Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że 13 października 2021 nastąpiła zmiana lokalizacji biur Spółki z pl. Piłsudskiego 1 na ul. Milicka  23 w Trzebnicy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.