• EN
 • DE

Aktualności

 • Święto Szkoły Podstawowej nr 3

  13.jpeg

  W bieżącym roku szkolnym na obszarze Gminy Trzebnica najdłużej na oficjalne pasowanie na ucznia musieli poczekać pierwszoklasiści z SP nr 3, ponieważ uroczystość ta przypada każdorazowo na listopad, upamiętniając rocznicę urodzin Patronki Szkoły - Marii Skłodowskiej-Curie.

 • Trzebnica w akcji UNICEF

  unicef_ekran.jpeg

  Trzebnica włącza się w światową akcję UNICEF z okazji obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. 20 listopada, podobnie jak w tysiącach miast na całym świecie, także w Trzebnicy podświetlimy na niebiesko budynek użyteczności publicznej – Gminne Centrum Kultury.

 • Odnowione wnętrza klasztoru

  11.jpeg

  Wraz z początkiem listopada, dokładnie w święto patronalne Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy, w odnowionych wnętrzach zabytkowego klasztoru Sióstr Boromeuszek zorganizowano tegoroczne obchody patronalnego święta, które przypada 4 listopada.

 • Wymiana ogrzewania i termomodernizacja

  spotkanie_ekran_.jpeg

  Już we wtorek (19.11) o godzinie 17:00, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Sali Retro, przedstawiciele Fundacji Czyste Powietrze będą doradzać mieszkańcom jak uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca i termomodernizację domu oraz opowiedzą o tym czym jest energetyka obywatelska i jak oszczędzać na energii elektrycznej.  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 • Trzebnica dla Niepodległej

  100-lecie Niepodległości Trzebnica.jpeg

  Obejrzyj krótki film upamiętniający odsłonięcie w zeszłym roku w Trzebnicy "Pomnika Wolności", podczas finałowego dnia Gminnych Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

 • Partnerska Wizyta

  13.jpeg

  W dniach 25-27 października, na zaproszenie Wołodymira Kvurta – Mera Winnik pod Lwowem – miasta partnerskiego Trzebnicy, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z delegacją wziął udział w niecodziennej uroczystości. Było nią odsłonięcie pomnika św. Jana Pawła II, który stanął w Winnikach na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Winnickiej.

 • Komu przeszkadza nowa hala

  11.jpeg

  Hala widowiskowo-sportowa już od miesiąca jest gotowa na przyjęcie dzieci, które mogłyby tu w komfortowych warunkach odbywać lekcje wychowania fizycznego. Obiekt za ponad 20 milionów stoi jednak pusty i nie zarabia na siebie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wszystko przez działania osób, które ponad dobro mieszkańców – a w szczególności dzieci – przedkładają swoje własne ambicje.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 17(167)/2019.

 • Rondo coraz bliżej

  12.jpeg

  Trwają intensywne prace związane z budową nowego ronda przy ulic: Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa. Obecnie roboty są prowadzone od strony ul. Witosa, gdzie powstał już nowy chodnik oraz widać zarys tego jak ostatecznie wyglądać będzie rondo.

 • Nowa droga połączy Jaźwiny z Koczurkami

  IMG_2177.jpeg

  Rozpoczęły się prace związane z budową drogi łączącej Jaźwiny z Koczurkami. Inwestycję wartą ponad milion złotych wykonuje firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.