Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Ograniczenie pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy

  komunikaty_UM__2 kopia_2 kopia.jpeg

  W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa w Powiecie Trzebnickim oraz mając na uwadze ochronę zdrowia mieszkańców i pracowników Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o przywróceniu ograniczeń pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Ograniczenia obowiązywać będą od poniedziałku, 21.09.2020 r. i potrwają do odwołania.

 • Nowy Plac Zabaw dla Uczniów Szkoły Podstawowej w Masłowie

  11.jpeg

  W dniu 14 września 2020 roku o godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Masłowie. W ceremonii wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele, a także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wspólnie z dyrektor Pauliną Pierchorowicz-Rączką oraz przedstawicielami społeczności uczniowskiej dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

 • Bezpiecznie do Raszowa

  11.jpeg

  Trwają intensywne prace związane z budową 400-metrowego odcinka ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, prowadzących do Raszowa. Wartość inwestycji wynosi ponad 327 tysięcy złotych.

 • Prace na finiszu

  14.jpeg

  Będzie miała ponad 200 m² powierzchni, a prace związane z jej budową powoli dobiegają końca. Warta ponad milion zł świetlica, bo o niej mowa, już niebawem zacznie służyć mieszkańcom Skarszyna. Inwestycję prowadzi Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa.

 • Sprzątanie Świata 2020

  sprzątanie świata 2020-02.jpeg

  Akcja "Sprzątanie świata" to lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na naszą planetę. W zeszłym roku trzebnicki #trashchallenge zebrał sporą grupę osób, które chciały wnieść swój wkład w oczyszczenie. W tym roku zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji Sprzątania Świata 2020. Spotykamy się w sobotę 19 września, aby oczyścić okolice Lasu Bukowego. Do wsparcia inicjatywy zapraszają Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica oraz Mateusz Kempa Radny Rady Miejskiej. Do zobaczenia!

 • Spis Rolny 2020

  FB_LINK_nabor-03.jpeg

  1 września, na terenie całej Polski, rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020 i potrwa do 30 listopada br. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy jesteś objęty spisem rolnym wejdź na spisrolny.gov.pl  Na tej stronie znajdziesz również szczegółowe informacje dotyczące spisu rolnego. Spisz się jak na rolników przystało!

 • Nareszcie koniec! Ostatnia prosta do otwarcia hali

  11.jpeg

  Mam dla Państwa bardzo dobre informacje – otrzymałem dziś decyzję Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zatwierdzającą zamienny projekt budowlany Hali Sportowo-Widowiskowej. Oznacza to, że możemy rozpocząć procedury odbiorowe inwestycji, a następnie – w końcu dokonać otwarcia tej długo oczekiwanej przez wszystkich inwestycji.

 • Posiedzenie sztabu kryzysowego

  IMG-20200911-WA0000_k.jpeg

  11 września burmistrz Marek Długozima uczestniczył on-line w posiedzeniu Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Podczas rozmów omawiano bieżącą sytuację na terenie poszczególnych gmin. Wśród poruszanych tematów była również sprawa, która dotyczy jednej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 i jednej grupy przedszkolnej w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy.
   

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 11 (181) 2020.

 • Pod biało-czerwoną

  pod_bialo-czerwona_flaga-01.jpeg

  Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną".