• EN
 • DE

Aktualności

 • Trzebnickie Jasełka. Kolędujmy wszyscy wraz

  DSC_5357.jpeg

  2020 rok rozpoczął się w Trzebnicy niecodziennym akcentem artystycznym. 16 stycznia na scenie sali kinowo - widowiskowej GCKiS odbył się spektakl słowno-muzyczny „Kolędujmy wszyscy wraz. Trzebnickie Jasełka.”. W imieniu burmistrza Marka Długozimy gości powitała inicjatorka wydarzenia odpowiedzialna za scenariusz i aranżację całego spektaklu – Danuta Kamińska.

 • Spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim

  11.jpeg

  W czwartek 23 stycznia burmistrz Marek Długozima odbył spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim Jarosławem Obremskim. Była to okazja do pogratulowania Panu Jarosławowi Obremskiemu objęcia stanowiska Wojewody. Rozmowa dotyczyła rozwoju Gminy Trzebnica. W czasie spotkania burmistrz poruszył bardzo ważny dla niego temat nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej, która choć już od dłuższego czasu jest gotowa do użytku, to z powodu kolejnego odwołania ze strony spółki ARHAT nie może służyć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2. 

 • Bowlingowy talent z Trzebnicy

  11.jpeg

  Trzebniczanka Julia Obroca zdobyła tytuł Indywidualnego Wicemistrza Polski Juniorów Bowlingu U-15 w kategorii Junior Młodszy w sezonie 2019/2020. Z tej okazji burmistrz Marek Długozima spotkał się w Urzędzie Miejskim z Julią oraz jej rodzicami, by wręczyć jej list gratulacyjny i porozmawiać o sukcesach młodej utalentowanej mieszkanki Trzebnicy.

 • Apel do hodowców drobiu

  Komunikat.jpeg

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii wystosowali apel do hodowców drobiu. Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla gospodarstw. Zapoznaj się z zasadami bioasekuracji.

 • Odkręcamy dla Tosi

  fb_plakat-03.jpeg

  Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek! Zbieraj je, dostarcz do jednego z punktów i pomagaj. Tosia, malutka dziewczynka, jest chora na SMA  rdzeniowy zanik mięśni. Celem zbiórki jest Terapia genowa lekiem Zolgensma - to jedyna szansa na uratowanie jej życia!

 • Pomoc dla Frania - Charytatywny Turniej Siatkowy

  fb_Turniej_Franio-02.jpeg

  Na dzieci takie jak Franio mówi się dzieci motyle, bo mają skórę delikatną jak skrzydła motyli. Urodził się w lipcu 2019 i już od pierwszych minut życie kazało być mu silnym i dzielnym. To dla naszego małego bohatera 25 stycznia, w hali sportowej przy ul. Kościelnej 9 odbędzie się Turniej Piłki Siatokwej. Zapraszamy do kibicowania. Mamy moc, aby pomagać!

 • Noworoczny wywiad z burmistrzem Markiem Długozimą

  Noworoczny wywiad z burmistrzem-01.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jakiego redakcji Panoramy Trzebnickiej udzielił burmistrz Marek Długozima.

 • Czy Powiatowi Trzebnickiemu zależy na rozwoju Gminy Trzebnica?

  ZEUMT0117s003-02.jpeg

  Z pewnością pamiętają Państwo historię współpracy pomiędzy Powiatem Trzebnickim a Gminą Trzebnica w poprzednich kadencjach lokalnego samorządu. W przeciągu ostatnich 15 lat relacje te kształtowały się bardzo różnie.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 1(171)/2020.

 • Taczów z nowym boiskiem

  11.jpeg

  Nowe boisko wielofunkcyjne już służy mieszkańcom Taczowa Wielkiego. – Naprawdę miło się patrzy, jak zmieniła się ta niecka przy naszej świetlicy – mówią zadowoleni mieszkańcy. Przypomnijmy, że wcześniej powstał tu nowy plac zabaw. Boisko to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2018.