Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Spełniamy marzenia mieszkańców

  11.jpeg

  Mamy dla Państwa bardzo dobrą wiadomość. Po latach starań burmistrza Marka Długozimy o powstanie Małej Obwodnicy Trzebnicy, o którą zabiegał od 2009 roku, inwestycja ta staje się faktem. Budowa nowego połączenia drogowego pomiędzy drogą krajową nr 5 i nr 15 została ogłoszona podczas briefingu prasowego zorganizowanego w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.  Dodatkowo wykonany zostanie remont drogi krajowej nr 15, aż do miejscowości Skoroszów wraz z ciągiem pieszo-jezdnym.

 • Projekty poddane głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Gminy Trzebnica 2020

  FB_projekty_Budżet Obywatelski 2020-15.jpeg

  W terminie 15-22 czerwca mieszkańcy Gminy Trzebnica zgłosili 15 projektów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 13 projektów. Dwa zadania nie spełniły warunków udziału w głosowaniu. Liderzy trzech zgłoszonych propozycji poinformowani zostali o potrzebie uzupełnienia zadań. Głosowanie odbędzie się w terminie 14-31 lipca w formie tradycyjnej (karty do głosowania) oraz online. Karty do głosowania do pobrania i wydrukowania dostępne  będą na stronie www.trzebnica.pl w zakładce budżet obywatelski od 14 lipca. W tej samej zakładce znajdziemy moduł online do głosowania przez internet.

 • Stopień alarmowy BRAVO-CRP

  Komunikat.jpeg

  W związku z wyborami prezydenckimi na terenie całego kraju wprowadzony został stopień alarmowy BRAVO-CRP. Obowiązuje on od 10 lipca, od godz. 00:01, do 13 lipca do godz. 23:59.

 • Respirator dla szpitala

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima zdecydował o zakupie respiratora na potrzeby szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej, który we wtorek 7 lipca oficjalnie przekazał na ręce dyrektora Mariusza Misiuny. Wartość sprzętu to ponad 60 tys. zł.

 • Bitwa o wozy 2020

  11.jpeg

  Rusza kolejna akcja inicjatywy "Bitwy o wozy 2020"! Środki na zakup nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego otrzyma 49 gmin, w których frekwencja podczas II tury wyborów prezydenckich będzie najwyższa. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Zachęcamy do udziału w niedzielnym głosowaniu. Frekwencja w I turze wyborów w Gminie Trzebnica wynosiła 65,73% - poprawmy ten wynik! Głosując, nie tylko skorzystamy z naszego obywatelskiego przywileju, ale również możemy pomóc w doposażeniu jednostek OSP z terenu naszej gminy.

 • O rządowej tarczy dla Trzebnicy i otwarciu hali

  11.jpeg

  We wtorek 7 lipca Gminę Trzebnica odwiedził Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, który na ręce burmistrza Marka Długozimy przekazał 2 145 000 zł wsparcia z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wręczenie środków odbyło się na terenie Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej. Hali, która choć jest gotowa do użytku, to przez działanie osób trzecich, w tym sąsiadującej z terenem inwestycji spółki ARHAT, nie może służyć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po wielu staraniach czynionych przez burmistrza Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zatwierdził projekt budowlany zamienny, co pozwoli przeprowadzić potrzebne odbiory i oddać w ręce mieszkańców ten nowoczesny obiekt.

 • Zasady organizacji i funkcjonowania placów zabaw w dobie COVID-19

  COVID_REGULAMIN_plac zabaw-03.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

 • Remont szkoły w Ujeźdźcu rozpoczęty

  IMG_8825.jpeg

  Rozpoczął się drugi etap termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. Został on podzielony na dwa zadania, w ramach których ocieplone zostaną ściany zewnętrzne, stropy i dach nad pomieszczeniami ogrzewanymi, a także zmodernizowane zostanie źródło ciepła i wymienione źródło oświetlenia. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wykonana została wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, a łączny koszt wszystkich prac, to ponad 3,5 mln. zł.

 • Warsztaty ekonomiczne, gastronomiczne i dietetyczne dla osób korzystających z programu pomocy żywnościowej

  FB_bank żywności szkolenie.jpeg

  13 i 15 lipca przeprowadzone zostaną warsztaty ekonomiczne, gastronomiczne i dietetyczne w ramach działań towarzyszących POPŻ Podprogram 2019. Warsztaty przewidziane są dla osób korzystających z programu pomocy żywnościowej.

 • Gmina Trzebnica liderem rozwoju Dolnego Śląska

  3.jpeg

  Gmina Trzebnica – jako jedyna gmina z powiatu trzebnickiego - znalazła się w zaszczytnym gronie 30. gmin, które wywarły największy wpływ na rozwój Dolnego Śląska. Ranking „Super Gminy” zorganizowała Gazeta Wyborcza z okazji 30. rocznicy samorządu terytorialnego w Polsce.