• EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 13(163)/2019.

 • Węgierski bohater uczczony w Trzebnicy

  11.jpeg

  W niedzielę 8 września w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza św. w intencji Jánosa Esterházego, którego proces beatyfikacyjny toczy się w Krakowie. W wydarzeniu zorganizowanym przez Gazetę Polską w Obornikach Śląskich na prośbę krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego wzięła udział konsul generalna Węgier pani Adrienne Körmendy, a także burmistrz Marek Długozima, który powitał wszystkich zebranych.

 • Narodowe czytanie 2019

  11.jpeg

  Już po raz siódmy na obszarze całej Polski zorganizowana została akcja pn. „Narodowe czytanie” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy.  Para prezydencka osobiście angażuje się w popularyzację czytelnictwa i promowanie piękna polskiej literatury.

 • 40. Jubileuszowe Trzebnickie Święto Sadów

  FB_Święto Sadów-02-02.jpeg

  Tradycyjne Trzebnickie Święto Sadów słynie z wielu atrakcji, a szczególnie z obfitości swoich sadów i co roku przyciąga tłumy. W dniach 21 i 22 września ponownie zgromadzimy się na placu pielgrzymkowym, aby wspólnie obchodzić owocowe święto. 

 • Dożynki Gminy Trzebnica Kuźniczysko 2019

  11.jpeg

  Dożynki Gminne 2019 za nami. Śmiało można powiedzieć, że jest to najbarwniejsze święto plonów w regionie. Większość z 41 sołectw angażuje się w przygotowanie barwnych wieńców i kramików, które w sobotę 7 września zachwyciły wszystkich odwiedzających Kuźniczysko.

 • Ambitnie i długofalowo

  Wywiad Słowo Sportowe

  Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jakiego burmistrz Marek Długozima udzielił redakcji Słowa Sportowego. Rozmowa dotyczyła nowej hali widowiskowo-sportowej.

 • W podziękowaniu za remont

  11.jpeg

  W niedzielę 1 września w Szczytkowicach odbyła się msza dziękczynna wraz z poświęceniem nowo wyremontowanego dachu kaplicy p.w. Matki Bożej Fatimskiej.

 • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  sp2.jpeg

  W poniedziałek 2 września we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Trzebnica zabrzmiał dzwonek obwieszczając początek nowego roku szkolnego  2019/2020. Zgodnie z tradycją rozpoczęcie roku miało wszędzie uroczysty charakter, a kadra nauczycielska z dyrekcją na czele przywitała swoich podopiecznych po wakacyjnej przerwie. Wszyscy zadowoleni, że wakacje - choć szybko, minęły bezpiecznie dla wszystkich podopiecznych. W każdej bez wyjątku szkole przygotowano starannie apel, podczas którego nawiązano do przypadającej w tym roku dokładnie 80. rocznicy wybuchu II w. św. – wydarzenia, które na zawsze zmieniło historię RP. Jak podkreślili zgodnie wszyscy dyrektorzy – to na szkołach spoczywa obowiązek nie tylko uczczenia pamięci ofiar i walczących w II w.św., ale także zapobiegnięcia w przyszłości wszelkim wojnom.  

 • Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia EHIS

  Bez nazwy-1-01.png

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 września do 16 grudnia 2019 r. w wylosowanych mieszkaniach na terenie całego kraju, Główny Urząd Statystyczny prowadzi badanie reprezentacyjne, dotyczące oceny obecnej sytuacji zdrowotnej polskiego społeczeństwa i jej uwarunkowań.

 • Ligota Trzebnicka z nową świetlicą

  11.jpeg

  Kolejna świetlica w Gminie Trzebnica została otwarta. Tym razem z nowoczesnego obiektu, cieszyć się mogą mieszkańcy Ligoty Trzebnickiej. W sobotę 31 sierpnia, uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima wraz z sołtysem Tadeuszem Jakubowskim, Barbarą Trelińską oraz dziećmi.