#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Uwaga seniorzy! Trzebnicka Policja apeluje - nie daj się oszukać

  FB Plakat seniorzy-01.jpeg

  W trosce o bezpieczeństwo seniorów z powiatu trzebnickiego Policja przekazuje informacje dotyczące oszustw metodą "na wnuczka", "na policjanta", których ofiarami są osoby starsze. Apelujemy o wyjątkową ostrożność i otoczenie troską swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

 • Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

  FB-02.jpeg

  Gmina Trzebnica wystąpi o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem na podstawie ilości oświadczeń, które złożą rodzice dzieci lub pełnoletnie osoby uczące się z rodzin byłych pracowników PGR (rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, opiekunowie prawni). Projekt „Granty PPGR” obejmuje dofinansowanie do 100% zakupu komputerów lub laptopów wraz z oprogramowaniem, ładowarką i myszką dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich mieszkających na terenie Gminy Trzebnica uznanej za tzw. gminę popegeerowską.

 • Warsztaty dronowe

  warsztaty droniarskie

  Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Dronowe, które odbędą się 22 października w artKawiarni.

 • Dotacje dla rolnictwa - webinar online

  ARiMR_plakat_webinar_new.jpeg

  Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarze "Dotacje dla rolnictwa" dedykowanym dla Dolnego Śląska, który odbędzie się 20 października 2021 r. na platformie Teams. Planowana tematyka będzie obejmować pełen wachlarz informacji istotnych dla mieszkańców wsi, zaprezentowany przez instytucje branży rolniczej.

 • Trzeci turniej charytatywny

  1 (212).jpeg

  Z miłości do ludzi i piłki siatkowej, drużyna Volley Team DTR na czele z Brygidą Afet-Lenart wspólnie z Gminą Trzebnica, po raz trzeci zorganizowała charytatywny turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych, w których udział wzięło 12 drużyn z województwa dolnośląskiego. Impreza odbyła się na nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, a zebrane środki przekazane zostały na pomoc dla Mikołaja i Frania.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 14 (200) 2021.

 • Podziękowanie dla Rachmistrzów

  PODZIĘKOWANIE SPIS LUDNOŚCI_1 kopia.jpeg

  30 września 2021 r. o północy zakończył się przeprowadzany przez ostatnie 6 miesięcy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

 • Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej ERGO - Trzebnica - zmiana lokalizacji biur spółki

  ergo_zmiana_lokalizacji__www.jpeg

  Ważny komunikat! Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej ERGO - Trzebnica Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że 13 października 2021 nastąpiła zmiana lokalizacji biur Spółki z pl. Piłsudskiego 1 na ul. Milicka  23 w Trzebnicy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

 • Nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie

  grypa.jpeg

  Gminne Centrum Medyczne Trzebnica-Zdrój sp. z o.o. informuję, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, w ramach zapobiegania grypie sezonowej i w czasie trwania epidemii COVID-19, będą realizowane nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie.

 • Nowa droga dla mieszkańców

  tarczynski-droga.jpeg

  Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców Koniowa, Ujeźdźca Małego, a także wszystkich rowerzystów. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na realizację drogi prowadzącej z Ujeźdźca Małego, po śladzie drogi polnej od wysokości zakładów firmy Tarczyński S.A. Dojedziemy nią bezpiecznie do wspomnianego Koniowa, ale też dalej drogą leśną do ścieżki łączącej Gruszeczkę z Książęcą Wsią.