Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Trzebnicki Pakiet Antykryzysowy

  fb_Trzebnicki Pakiet Antykryzysowy-03.jpeg

  Szanowni Państwo - Przedsiębiorcy, Rolnicy, Mieszkańcy, Rodzice! Sytuacja wywołana światową epidemią, w której się obecnie wszyscy znajdujemy, nie jest łatwa dla nikogo. Jednak by choć częściowo zminimalizować skutki ekonomiczne tego trudnego dla nas czasu, burmistrz Marek Długozima od poniedziałku, tj. 23.03.2020 r. powołał zespół roboczy w celu opracowania „Trzebnickiego Pakietu Antykryzysowego”. Skierowany on będzie do: przedsiębiorców, rolników, rodziców dzieci przedszkolnych i żłobkowych, mieszkańców lokali gminnych, innych grup społecznych.

 • Koronawirus – co musisz wiedzieć

  komunikaty_UM__2.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami i zmianami od 1 kwietnia. 

 • Zmiana pracy Urzędu Miejskiego od 27 marca

  komunikat_3.png

  Urząd Miejski pozostaje całkowicie zamknięty dla obsługi interesantów. Uprzejmie prosimy o załatwianie możliwie wszystkich spraw telefonicznie, mailowo lub poprzez platformę ePUAP.

 • Komunikacja Zbiorowa - zmiana rozkładu jazdy od 26 marca

  KOMUNIKATY O ZAMKNIĘCIU-10.jpeg

  Szanowni Państwo, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS CoV-19 informujemy, że od 26.03.2020 r. linia A kursować będzie w zmienionym rozkładzie jazdy. Obowiązywać będą kursy 1,2 oraz 11 i 12 z rozkładu ogólnego dostępnego na przystankach. Ponadto od 26.03.2020 r. zawiesza się wszystkie kursy linii C, E oraz F, a także od 27.03.2020 r. kursy linii B oraz D. Powyższe obowiązuje DO ODWOŁANIA.

 • Dzień sołtysa

  11.jpeg

  W piątek 13 marca na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy odbyło się spotkanie z sołtysami z terenu Gminy Trzebnica. Było ono okazją do złożenia życzeń z okazji przypadającego na 11 marca Dnia Sołtysa.

 • Najzdolniejsi nagrodzeni

  11.jpeg

  Uroczysta gala wręczenia Stypendiów im. Jana Pawła II oraz Stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica odbyła się 10 marca w Gminnym Centrum Kultury. Burmistrz przyznając stypendia już po raz 14 wyróżnił jedenaścioro uczniów za osiągniecia w nauce, sukcesy w konkursach oraz zainteresowania pozaszkolne, a także wzorową postawę. 

 • Informacje Gminnego Centrum Medycznego

  gcm_info.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

 • Spotkanie ze sponsorami 35. Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy

  11.jpeg

  W czwartek 5 marca odbyło się spotkanie ze sponsorami, którzy wsparli finansowo organizację jubileuszowego 35. Ulicznego Biegu Sylwestrowego. Burmistrz Marek Długozima powitał zaproszonych przez siebie gości w Urzędzie Miejskim i podziękował wszystkim przedsiębiorcom za współpracę, dzięki której już po raz kolejny mogło odbyć się to największe sportowe wydarzenie roku.

 • Kolejne sensacyjne odkrycie w trzebnickiej Bazylice

  11.jpeg

  11 marca doszło do kolejnego, z pewnością najbardziej spektakularnego odkrycia w ramach prac konserwatorskich prowadzonych obecnie przez ks. Proboszcza Piotra Filasa. Przy znajdującym się w Bazylice sarkofagu św. Jadwigi odkryto szczątki trzebnickiej Świętej. Znajdowały się one w srebrnej szkatule, na której widnieje złoty herb Krystyny Katarzyny Pawłowskiej z Wierzbna (XVII- wiecznej ksieni trzebnickich Cysterek) oraz data 1679.

 • Dzień Kobiet

  13.jpeg

  W sobotę 7 marca w Gminnym Centrum Kultury na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy odbył się Dzień Kobiet. Podczas imprezy Panie miały okazję wziąć udział w konsultacjach z zakresu makijażu oraz stylizacji fryzur, a także obejrzeć pokaz sukien ślubnych i wysłuchać specjalnego koncertu.