• EN
 • DE

Aktualności

 • Apel do hodowców drobiu

  Komunikat.jpeg

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii wystosowali apel do hodowców drobiu. Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla gospodarstw. Zapoznaj się z zasadami bioasekuracji.

 • Odkręcamy dla Tosi

  fb_plakat-03.jpeg

  Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek! Zbieraj je, dostarcz do jednego z punktów i pomagaj. Tosia, malutka dziewczynka, jest chora na SMA  rdzeniowy zanik mięśni. Celem zbiórki jest Terapia genowa lekiem Zolgensma - to jedyna szansa na uratowanie jej życia!

 • Pomoc dla Frania - Charytatywny Turniej Siatkowy

  fb_Turniej_Franio-02.jpeg

  Na dzieci takie jak Franio mówi się dzieci motyle, bo mają skórę delikatną jak skrzydła motyli. Urodził się w lipcu 2019 i już od pierwszych minut życie kazało być mu silnym i dzielnym. To dla naszego małego bohatera 25 stycznia, w hali sportowej przy ul. Kościelnej 9 odbędzie się Turniej Piłki Siatokwej. Zapraszamy do kibicowania. Mamy moc, aby pomagać!

 • Noworoczny wywiad z burmistrzem Markiem Długozimą

  Noworoczny wywiad z burmistrzem-01.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem jakiego redakcji Panoramy Trzebnickiej udzielił burmistrz Marek Długozima.

 • Czy Powiatowi Trzebnickiemu zależy na rozwoju Gminy Trzebnica?

  ZEUMT0117s003-02.jpeg

  Z pewnością pamiętają Państwo historię współpracy pomiędzy Powiatem Trzebnickim a Gminą Trzebnica w poprzednich kadencjach lokalnego samorządu. W przeciągu ostatnich 15 lat relacje te kształtowały się bardzo różnie.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 1(171)/2020.

 • Taczów z nowym boiskiem

  11.jpeg

  Nowe boisko wielofunkcyjne już służy mieszkańcom Taczowa Wielkiego. – Naprawdę miło się patrzy, jak zmieniła się ta niecka przy naszej świetlicy – mówią zadowoleni mieszkańcy. Przypomnijmy, że wcześniej powstał tu nowy plac zabaw. Boisko to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2018.

 • Czyste powietrze w Gminie Trzebnica

  program czyste powietrze-02.jpeg

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i w trosce o zapewnienie jak najlepszej jakości powietrza w naszej Gminie, burmistrz Marek Długozima zawarł porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Na jego mocy, Gmina Trzebnica już po raz kolejny pośredniczyć będzie w programie Czyste Powietrze. Pierwsza edycja programu cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Ma on na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, poprzez wypłatę dofinansowań do termomodernizacji domów jednorodzinnych, w tym do wymiany pieców.

 • Krystyna Haładaj powołana na zastępcę burmistrza

  82827882_2890304474334271_5345569025915092992_o.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima powołał na stanowisko zastępcy burmistrza panią Krystynę Haładaj pełniącą wcześniej rolę Naczelnika Wydziału Oświaty.

 • Szybciej z Cerekwicy do Masłowa

  11.jpeg

  Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi, która już niebawem połączy Cerekwicę i Masłów. Ponad 2,5-kilometrowy odcinek warty 2 336 629, 30 zł wykona firma Eurovia Polska z Kobierzyc. Budowa potrwa do września 2020 roku. Inwestycję wizytował burmistrz wraz z sołtysem i radnym Rady Miejskiej Edwardem Sikorą.