• EN
 • DE

Aktualności

 • 25-lecie ELMARU

  11.jpeg

  Trzebnicka firma ELMAR, 11 października obchodziła swoje 25-lecie działalności, co zbiegło się z otwarciem nowej siedziby na ul. Cichej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz Marek Długozima oraz były Mistrz Polski w kolarstwie Lech Piasecki.

 • Bezpłatne badanie na obecność wirusa HCV, odpowiedzialnego za wirusowe zapalenie wątroby typu C

  Test anty-HCV.jpeg

  Do końca roku mieszkańcy woj. dolnośląskiego mają możliwość wykonania darmowego i anonimowego testu na obecność wirusa HCV, odpowiedzialnego za wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badania te można wykonać w placówkach ALAB laboratoria. Wystarczy 15 minut i kilka kropli krwi, aby być pewnym czy nie doszło do zakażenia.

 • Nagrody Burmistrza Gminy Trzebnica – Dzień Edukacji Narodowej

  11.jpeg

  Odkąd w 1972 roku ustanowiono Dzień Edukacji Narodowej, dzień ten jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest także okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy przejawiają talent do stworzenia uczniom warunków do wszechstronnego rozwoju, na miarę ich indywidualnych możliwości.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 14(164)/2019.

 • Zasłużeni i Honorowi Obywatele Trzebnicy

  subiektywne.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem burmistrza Marka Długozimy, który ukazał się w najnowszym wydaniu Panoramy Trzebnickiej.

 • Kącik naukowy

  Kącik Naukowy

  Zapraszam do zapoznania się z artykułem, który ukazał się w najnowszym wydaniu Panoramy Trzebnickiej. W pierwszym wydaniu kącika naukowego zaprezentowany został tekst „Na tropie nieśmiertelności” mgr. Inż. Sylwii Baluty.

 • Inauguracja nowego roku akademickiego UTW

  11.jpeg

  Wraz z początkiem października ma miejsce uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego we wszystkich wyższych uczelniach i towarzyszących im ośrodkach. Nowy rok akademicki przywitali także słuchacze trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza”, którzy po obchodzonym w zeszłym roku Jubileuszu 10-lecia istnienia, dynamicznie kontynuują swoją działalność wspieraną od początku swego istnienia przez burmistrza Marka Długozimę.  

 • Ku czci przodków

  IMG-20191001-WA0002.jpeg

  Siedemdziesiąt lat temu do podtrzebnickiego Brochocina trafiły rodziny przesiedlone z Kresów – ze wsi Czyszki i Winniczki. W 1948 roku ufundowali oni krzyż, który wraz z zamkniętą w nim kapsułą czasu stanął w sercu miejscowości. Dzięki wsparciu burmistrza Marka Długozimy możliwa była jego renowacja. Odnowiony krzyż został oficjalnie poświęcony 14 września w ramach akcji „Polska pod krzyżem”.

 • Mała obwodnica i ścieżka rowerowa dla mieszkańców

  Przechwytywanie.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima gościł w Urzędzie Miejskim Artura Adamskiego, z którym rozmawiał o małej obwodnicy Trzebnicy łączącej Nowy Dwór z Księginicami oraz o planach budowy ścieżki rowerowej z Trzebnicy do Obornik Śl.

 • Wyczekiwane połączenie

  12.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę drogi łączącej Jaźwiny z Koczurkami. Inwestycję wykona firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad milion złotych.