#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Zmiany w składaniu wniosków przez rolników

  fb_plakat-rolnicy.jpeg

  Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nastąpiły bardzo ważne zmiany w zasadach składania przez rolników wniosków o płatności obszarowe w 2021 r. Od bieżącego roku nie składają oni osobiście już oświadczeń o braku zmian we wnioskach. Wniosek o płatności bezpośrednie należy wypełnić za pomocą aplikacji eWniosekPlus, a więc drogą elektroniczną. Ponadto, nie są już dostarczane drogą pocztową do rolników spersonalizowane wnioski, a co miało miejsce jeszcze w latach poprzednich.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 5 (191) 2021.

 • Punkt Szczepień Powszechnych

  11.jpeg

  Punkt Szczepień Powszechnych będzie uruchomiony w nowej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 3-go Maja.

 • Dęby Pamięci

  13.jpeg

  13 kwietnia od wielu lat obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dzień, który upamiętnia rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. 10 kwietnia wspominaliśmy 96 ofiar tragedii Smoleńskiej. W katastrofie zginęli najwybitniejsi przedstawiciele naszego narodu na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim i prezydentem RP na uchodźstwie - Ryszardem Kaczorowskim. Tego dnia chcieli oddać hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej i upomnieć się o pełną prawdę o tym straszliwym ludobójstwie.

 • Górska Odyseja: śmieciowe skarby na ekologicznej wystawie w Trzebnicy

  FBB_CA_gorska odyseja odyseja-02.jpeg

  Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć może stać się dziełem sztuki. Oryginalne zdjęcia śmieci zebranych na polskich plażach i na górskich szlakach będą dostępne do obejrzenia na wystawie plenerowej „Górska Odyseja” przy Stawach Trzebnickich od 6 do 26 kwietnia br.

 • Planowane wyłączenia prądu

  przerwa_Obszar roboczy 1.png

  TAURON Dystrybucja prowadzić będzie prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.

 • Planowany remont w SP3

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima wspólnie z dyrektor Jadwigą Kalinowską spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3, by omówić remont, który już w czerwcu rozpocznie się na terenie placówki.

 • Plan zrównoważonej mobilności - konsultacje społeczne

  FB__Obszar roboczy 1.jpeg

  Od 19 do 23 kwietnia odbędą się konsultacje społeczne dotyczące opracowania "Planu Zrównoważonej Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Wrocławia" (PZM MOFW) - Etap I. Plan jest strategią długoterminową, nastawianą na zapewnienie dobrego dostępu do celów podróży i usług. Swoim zasięgiem obejmuje Gminę Trzebnica. Konsultacje odbędą się online.

 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  grafika nr 3.jpeg

  W czwartek 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny. Potrwa do 30 września. Takie badanie odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowe. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Pozyskane w ten sposób dane są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych.

 • Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!

  mikrofon.png

  Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.