#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr (187) 2021.

 • Pozwolenie na użytkowanie hali

  _hala_.jpeg

  Nic tak nie cieszy jak dobre rozpoczęcie nowego roku. Szanowni Państwo, Drogie Dzieci i Nauczyciele – z wielką radością pragniemy Was poinformować, że otrzymaliśmy od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenie na użytkowanie Gminnej Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzebnicy!

 • Planowane wyłączenia prądu

  przerwa_Obszar roboczy 1.png

  TAURON Dystrybucja prowadzić będzie prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej w miejscowościach Biedaszków Wielki nr 36 - 56 (25 stycznia), Kobylice 14a, dz. 30 (26 stycznia), Skarszyn 16 - 28; ul. Czereśniowa, Orzechowa, Ziemska oraz Boleścin dz.19/1; 19/6; 20/1 - 3.

 • Szczepimy Się - informacje na temat szczepień przeciw COVID-19

  komunikaty_szczepienie_-04.jpeg

  Gmina Trzebnica jest w pełni przygotowana do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, będziemy koordynować działania związane z realizacją tego ważnego społecznie wyzwania. 

 • Poprawa bezpieczeństwa

  11.jpeg

  Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców zamieszkujących osiedle przy ul. Oleśnickiej, zgodnie ze złożoną przez burmistrza Marka Długozimę obietnicą rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego etapu oświetlenia chodnika wraz z przejściem dla pieszych. Jak zapewnia wykonawca - Pan Adam Sygiet z firmy Elektro-Instal z Krotoszyna,  lampy zaświecą już w przyszłą środę.

 • Wystawa plenerowa "Architektura Dolnego Śląska"

  DSC_0204.jpeg

  W dniach od 4 stycznia do 1 lutego 2021 roku na trzebnickim deptaku można obejrzeć wystawę pt. „ARCHITEKTURA DOLNEGO ŚLĄSKA”, przygotowaną z okazji 15-lecia Samorządu Zawodowego Architektów. Prezentowana w naszym mieście ekspozycja to efekt zaproszenia Gminy Trzebnica do udziału w przedsięwzięciu zorganizowanym pod patronatem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów RP. Wśród fotografii dokumentujących najciekawsze architektonicznie obiekty na Dolnym Śląsku jest również Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ.

 • Bank żywności - podprogram 2020 - nabór

  FB_bank żywności 2020-02.jpeg

  Wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020, odbędzie się w dniach w dniach od 23 do 25 czerwca. Po paczki żywnościowe dla uczestników programu prosimy zgłaszać się osobiście pod adresem ul. Kościelna 46 w Trzebnicy.

 • W trosce o czyste powietrze

  IMG_4768.jpeg

  W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców Gminy Trzebnica na ul. 3 Maja zamontowany został pierwszy w Powiecie Trzebnickim w pełni profesjonalny punkt pomiaru jakości powietrza. Pozwoli on na stałe monitorowanie stanu zanieczyszczeń, a już wkrótce w Gminie Trzebnica pojawią się kolejne stacje pomiaru.

 • Wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podczas spotkania w Urzędzie Miejskim przekazał strażakom ochotnikom sprzęt wartości blisko 800 tys. zł. Podczas uroczystości, na ręce komendantów, złożone zostały również życzenia świąteczno-noworoczne oraz podziękowania za dotychczasową bardzo dobrą współpracę. Otrzymali oni także vouchery do wykorzystania w kręgielni znajdującej w Gminnej Strefie Aktywności, w ramach integracji poszczególnych jednostek OSP.

 • Harmonogram 2021 zbiórki odpadów komunalnych oraz wielkogabarytowych

  wywoz.jpeg

  Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki odpadów komunalnych w 2021 r. Przypominamy, że w okresach pomiędzy terminami odbioru odpadów wielkogabarytowych i elektrosprzętu z terenu Gminy Trzebnica, odpady te bez ponoszenia dodatkowych opłat można na bieżąco zawozić do GPSZOK zlokalizowanego przy ul. Milickiej 47. Pobierz aplikację mobilną Gminy Trzebnica i korzystaj z kalendarz wywozu odpadów. Aplikacja przypomni o terminie odbioru poszczególnych odpadów, poinformuje o zasadach prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, powiadomi o aktualnościach związanych z tą tematyką.