Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

 • EN
 • DE
 • UA

Aktualności

 • Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots w ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę”

  NIMiT_Damasiewicz__fb_post.jpeg

  W ramach cyklu „Z jazzem przez Polskę” w Trzebnicy wystąpi Trio Piotr Damasiewicz Into the Roots w składzie: Piotr Damasiewicz – trąbka, głos, harmonium, organy, Zbigniew Kozera – guimbri, kontrabas i Paweł Szpura – perkusja. Koncert, na który zaprasza Marek Długozima – Burmistrz Gminy Trzebnica, odbędzie się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godz. 19.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zaproszenia do odebrania w kasach Kina Polonia w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki (ul. Prusicka 12, Trzebnica). Liczba miejsc jest ograniczona.

 • „Art” – wystawa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

  spr2_art_a3.jpeg

  W tak szybko pędzącym i zmieniający się świecie szukamy sposobu na spotkanie się samemu ze sobą, doznania równowagi i dobrostanu. Każdy z nas potrafi malować, rysować,  ale każdy robi to inaczej i to jest piękne i zachwycające.

 • Majówka w ogrodach klasztornych

  7.jpeg

  Jubileuszowa, 10. Majówka w ogrodach klasztornych Sióstr Boromeuszek za nami. W tym roku wypadła 28 maja w Dniu Zesłania Ducha Świętego, co miało szczególny wymiar duchowy. Od 10 lat Majówkę wspólnie organizuje Gmina Trzebnica wraz z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza i Fundacją dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”. Celem Majówki jest zebranie funduszy na kontynuację remontu dachu pocysterskiego klasztoru.

 • Szkolenie pt. „Rodzina w kryzysie – rola i znaczenie relacji” w ramach realizacji Gminnego projektu „W dobrych relacjach siła rodziny”

  010.jpeg

  W dniu 24 maja 2023 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się szkolenie pt. „Rodzina w kryzysie – rola i znaczenie relacji” dedykowane dla specjalistów w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie jest częścią projektu „W dobrych relacjach siła rodziny”, który realizowany jest przez Gminę Trzebnica wraz z partnerami.

 • Razem nic nas nie zatrzyma

  01.jpeg

  18 maja po raz kolejny ulicami miasta przemaszerowały dzieci z trzebnickich szkół i przedszkoli, aby wyrazić swoją solidarność z osobami niepełnosprawnymi. Razem nic nas nie zatrzyma to tegoroczne hasło trzebnickiego marszu z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Od lat wydarzenie współorganizują: Gmina Trzebnica i Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy.

 • Majówka w Lesie Bukowym

  Wizyta Las 017.jpeg

  Wyjątkowa Majówka odbyła się w niedzielny wieczór 21 maja przy Grocie Matki Bożej z Lourdes na terenie Kościółka w Lesie Bukowym. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli: Minister Sprawiedliwości i prokurator Generalny - Zbigniew Ziobro oraz Posłanka do Parlamentu Europejskiego - Beata Kempa, zaproszeni przez Burmistrza Marka Długozimę.

 • 5 czerwca kolejny odcinek „Senior Online”

  plakat Senior Online.jpeg

  Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy zaprasza wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się w poniedziałek – 5 czerwca punktualnie o godzinie 9.00 poprzez serwis YouTube. To cykl spotkań poświęcony osobom starszym, w którym poruszane są tematy dla nich ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. W tym dniu Naszym i Państwa gościem będzie Pani Anna Cisak, Komendant Straży Miejskiej w Trzebnicy, która poruszy bardzo ważny temat jakim jest przemoc w rodzinie.

 • Dofinansowanie dla UTW „Tęcza”

  IMG_2233.jpeg

  Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tęcza” w Trzebnicy otrzymało dofinansowanie na realizację zadań publicznych: „Dzielmy miłość jak opłatek” i „Jak dobrze nam… na Kociej Góry wspiąć się grzbiet” o łącznej kwocie 2000 zł. W podpisaniu umowy uczestniczyli burmistrz Marek Długozima, prezes UTW Halina Wawruszczak i skarbnik Cecylia Niebrzydowska.

 • Delegacja z sądów

  IMG_1929.jpeg

  10 maja Trzebnicę odwiedziła delegacja pracowników sądów okręgu wrocławskiego i sądów okręgu Wyższego Sądu Krajowego w Brunszwiku w Dolnej Saksonii. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością i warunkami pracy Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy delegaci odwiedzili także Urząd Miejski.

 • Wsparcie dla niewidomych

  IMG_1896.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima przekazał wsparcie finansowe dla trzebnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych na realizację zadań publicznych o łącznej kwocie 2000 zł. W podpisaniu umowy wzięły udział: Irena Kowalska – prezes i Janina Jaros – skarbnik.