Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.65.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica, 21 czerwca (piątek) oraz 16 sierpnia (piątek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W tych dniach dyżur pełnić będzie  Urząd Stanu Cywilnego w godzinach 7:30-15:00. W zamian Urząd będzie otwarty 29 czerwca (sobota) oraz 31 sierpnia (sobota) w godzinach 7:30-15:00.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2

  15.jpeg

  Szkoła Podstawowa nr 2 zostanie rozbudowana i powiększona o nowe skrzydło. Co ważne, zostanie ono połączone podziemnym łącznikiem z nowa Halą Widowiskowo-Sportową. Jest to odpowiedź burmistrza Marka Długozimy na stały wzrost mieszkalnictwa w naszej gminie. Kolejne rodziny chcą związać przyszłość swoją oraz swoich dzieci z Trzebnicą.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 10(160)/2019.

 • Wideorelacja z gali "Trzebnickiej Nagrody Henryk"

  11.jpeg

  Zapraszamy Państwa do oglądnięcia filmowej relacji z niezwykle uroczystej Gali, która odbyła się w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu. 17 maja 2019 roku po raz pierwszy w historii miasta została wręczona laureatom Trzebnicka Nagroda Henryk, ustanowiona przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę. Nagroda ta honoruje osoby w szczególny sposób przyczyniające się do promocji Gminy Trzebnica oraz działające dla dobra jej mieszkańców i ogólnego, całościowego rozwoju.

 • Stypendia sportowe przyznane

  11.jpeg

  Zgodnie z wieloletnią tradycją Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprosił do Urzędu Miejskiego młodych ludzi, którzy wyróżniają się wspaniałymi wynikami w uprawianej przez siebie dziedzinie sportu.

 • Rodzinne Świętowanie

  11.jpeg

  Średniowieczne miasteczko pełne atrakcji pojawiło się 2 czerwca na placu pielgrzymkowym. Tak wyglądał finał VI Trzebnickich Dni Rodziny, będący jednocześnie kolorowym Dniem Dziecka. 2 czerwca do wspólnego świętowania zaprosił burmistrz Marek Długozima. Nie zabrakło licznych atrakcji, a najmłodsi mogli skorzystać m.in. ze średniowiecznej karuzeli, nauczyć się wypiekać tradycyjny chleb czy zawalczyć na miecze.

 • "Nasza Klasa" - muzyczne widowisko uczniów szkoły muzycznej

  DSC_0990.jpeg

  W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w środowe przedpołudnie 22 maja na scenie sali kinowo -widowiskowej odbył się pokaz spektaklu muzycznego, w całości przygotowanego i odegranego przez uczniów oraz pedagogów Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.

 • Pamiętajmy o bezpieczeństwie w wakacje

  List Prezes KRUS 2019

  Szanowni Państwo, w imieniu Kasy Rolniczego Ubezpieczyciela Społecznego zwracamy się do Państwa z z apelem o zapewnienie bezpieczeństwa, dzieciom, które wkrótce rozpoczną letnie wakacje.

 • Gala "8 Wspaniałych" 2019

  11.jpeg

  30 maja o godz. 11.00 rozpoczęła się długo oczekiwana gala, podczas której ogłoszono tegorocznych laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków - Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Ten wyjątkowy w swej formule konkurs, objęty honorowym patronatem Burmistrza Marka Długozimy, trwale już wpisał się w kalendarz miejscowych wydarzeń. Gmina Trzebnica była pierwszą gminą w powiecie trzebnickim, która honorowała swoich wolontariuszy i na zawsze zmieniła podejście mieszkańców, zwłaszcza tych młodszych, do idei bezinteresownego pomagania w ramach wolontariatu.

 • „Wyjątkowe wspomnienia o Wioletcie Villas” - koncert z okazji Dnia Matki

  dzienmatki_24052019-15.jpeg

  Zgodnie z kilkuletnią już tradycją burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkie mamy na koncert z okazji ich święta. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości i po raz kolejny otworzyło Trzebnickie Dni Rodziny.

 • Budżet Obywatelski 2019 - znamy wyniki

  61898838_2430126740352049_8725928598214541312_o.jpeg

  Dobiegła końca 6. edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję za Państwa czynny udział i wspólne budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprezentować wyniki konsultacji społecznych, których głównym celem było oddanie w Państwa ręce decyzji o realizacji oczekiwanych inwestycji. W 6. edycji pozytywnie zweryfikowano 9 wniosków. Głosowanie mieszkańców trwało od 7 do 26 maja 2019 roku i odbywało się w formie papierowej oraz elektronicznej. W wskazanym terminie oddano 2 276 kart do głosowania oraz 1049 głosów elektronicznych.