Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Program Wspieraj Seniora

  wspieraj seniora_1.jpeg

  W obliczu pandemii musimy chronić osoby najbardziej narażone na skutki zakażenia koronawiursem – seniorów. W tym celu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zachęca do włączenia się w akcję, także jako wolontariusze, abyśmy wspólnie zadbali o najstarszych mieszkańców naszej gminy.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 14 (184) 2020.

 • Ze św. Jadwigą w czasie pandemii na nowo odkryć piękno jej życia

  11.jpeg

  Tegoroczne obchody jadwiżańskie miały skromniejszy charakter w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo wiernych odwołana została m.in. Piesza Pielgrzymka z Wrocławia. W jej ramach rokrocznie do Trzebnicy przybywają tysiące pielgrzymów, by oddać hołd, ale również, by przedstawić swoje sprawy naszej patronce. W tym roku duchowy wymiar miała również Pielgrzymka Trzebniczan do grobu św. Jadwigi Śl..

 • Ulica Oleśnicka będzie oświetlona

  11.jpeg

  Mamy kolejną bardzo dobrą informację dla mieszkańców, a w szczególności dla rodzin i dzieci zamieszkujących nowe osiedla przy ul. Oleśnickiej w Trzebnicy. Po wybudowaniu pierwszego oraz drugiego etapu chodnika wraz ze ścieżką rowerową prowadzących do Raszowa przyszedł czas na wykonanie oświetlenia drogowego. Zgodnie z obietnicą burmistrza Marka Długozimy z 2018 roku, po stworzeniu projektu, rozpoczyna się realizacja pierwszego etapu zadania, dzięki któremu oświetlony zostanie chodnik wraz z przejściem dla pieszych na ul. Oleśnickiej.

 • Kampania „Bezpieczny Senior”

  Koronawirus_-_Informacje_dla_seniorów.jpeg

  W trosce o bezpieczeństwo obywateli w związku ze znaczącym w ostatnim czasie wzrostem zakażeń koronawirusem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”.

 • Koronawirus - nowe zasady bezpieczeństwa od 24 października

  KOMUNIKATY od 17.10-13.jpeg

  Nowe zasady bezpieczeństwa na terenie całego kraju. Zmiany będą obowiązywać od soboty 24 października. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Seniorze ! Zastosuj 4 zasady Dolnoślązaka

  unnamed.jpeg

  W ramach Wojewódzkiej Koncepcji pn. „Cyberbezpieczny Senior” Wydział Prewencji dolnośląskiej komendy przy współpracy z Zespołem Prasowym stworzył spot filmowy adresowany do seniorów. Kampania jest realizowana w oparciu o Porozumienie między Komendantem Wojewódzkim Policji a Narodowym Bankiem Polskim - Oddział we Wrocławiu i zakłada edukację seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa transakcji w sieci, a także związanych z tym oszustw na szkodę osób starszych. Współcześnie grupy społeczne seniorów coraz swobodniej korzystają z telefonów komórkowych i komputerów z dostępem do Internetu. Coraz częściej zdarza się, że w wyniku nieostrożnego „użytkowania sieci” seniorzy padają ofiarami oszustów. Cyberprzestępcy korzystają z coraz bardziej zaawansowanych metod „wykradania” danych osobowych, czy innych poufnych danych. Niezwykle ważnym problemem jest również wyłudzanie środków finansowych z kont czy z pożyczek bankowych zaciąganych przez osoby starsze, określane jako oszustwa na tzw. „policjanta” czy „wnuczka”.

 • ZUS dla Seniora

  ZUS dla Seniora 1_2020-8-1.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią publikacji "ZUS dla Seniora".

 • Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim

  11.jpeg

  Szkoła w Ujeźdźcu Wielkim zyskała nowe życie, dzięki 3,5-milionowemu remontowi, który w minione wakacje objął swoim zakresem kompletną termomodernizację budynku. 14 października z okazji święta szkoły odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie dyrektora Mariusza Skaradzińskiego, wicedyrektor Beaty Iżewskiej oraz dzieci.

 • Po raz trzeci w Trzebnicy. Konferencja naukowa na temat roli Kościoła katolickiego na ziemiach zachodnich i północnych

  13.jpeg

  8 października już po raz trzeci w Trzebnicy naukowcy z różnych uniwersytetów w Polsce spotkali się, by debatować nad rolą Kościoła katolickiego na ziemiach zachodnich i północnych po II wojnie światowej. Tym razem badano lata: 1956-1965. Organizatorami konferencji od samego początku są: Gmina Trzebnica oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.