Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Rodzinny Festyn Parafialny – Bartłomiejki 2019

  PLAKAT_bartłomiejki_2019.jpeg

  W najbliższą niedzielę będziemy świętować 800-lecie konsekracji Bazyliki Św. Jadwigi Śl. Z tej okazji, burmistrz Marek Długozima wspólnie z proboszczem ks. Piotrem Filasem SDS, zaprasza na uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem ks. Abp. Józefa Kupnego, a także na XIII Rodzinny Festyn Parafialny – Bartłomiejki 2019.

 • POCIĄGiem do KULTURY – WAKACJE 2019

  brzezie_07082019 (26 of 32).jpeg

  W tym roku, z zaproszenia burmistrza Marka Długozimy do wzięcia udziału w zajęciach wakacyjnych, przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury, skorzystało kilkuset młodszych i nieco starszych mieszkańców naszej gminy.

 • Jedno otwarte, drugie w budowie

  12.jpeg

  Rondo u zbiegu ulic: Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego (przy sklepie DINO) zostało oficjalnie otwarte dla kierowców. Do wykonania pozostało nasadzenie zieleni. Trwają również prace związane z budową głównego ronda przy ul. Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa. Koszt tych inwestycji to blisko 4 mln zł.

 • Święto Plonów - Dożynki w Gminie Trzebnica

  EKRAN_dożynki 2019.jpeg

  W tym roku miejscem dożynek w Gminie Trzebnica będzie Kuźniczysko. Kramiki bogate w lokalne produkty, piękne wieńce dożynkowe, chleb, który nigdzie nie smakuje tak, jak podczas tego święta, radosna atmosfera i taneczna zabawa przy hitach zespołu FREAKY BOYS oraz gwiazdy wieczoru ELENI - to plan na udane święto plonów!

 • Pielgrzymka Konna

  11.jpeg

  Kiedy ponad dekadę temu ksiądz Krzysztof Dorna – oddany posłudze kapłańskiej, a zarazem zapalony koniarz, po raz pierwszy wpadł na pomysł, aby połączyć duchowe rekolekcje z rekreacją i zorganizować pielgrzymkę konną do wybranego sanktuarium, z pewnością nie myślał wtedy o tym, że właśnie zainaugurował w regionie nowy rozdział historii.

 • Gminne Kluby Dziecięce

  plakat_gminne_kluby_dziecięce_www.jpeg

  Informujemy wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych dzieci do lat 3, że od 1 września br. rozpoczną swoją działalność Gminne Kluby Dziecięce w miejscowościach: Księginice, Ligota, Kuźniczysko. Siedzibą dla tych klubów są nowopowstałe świetlice wiejskie.  W klubach zapewnimy dzieciom taką samą opiekę jak i w Gminnym Żłobku  w Trzebnicy.

 • Pocztówkowa wymiana z Super Kotem

  Kot pocztówka_Obszar roboczy 1.jpeg

  Super Kot - bohater z Gminy Trzebnica czeka na pocztówki i listy od swoich małych pomocników! Zapraszamy najmłodszych mieszkańców do zabawy z kocim przyjacielem. Skrzynka pocztowa znajduje się na trzebnickim deptaku i pilnuje jej Mruczysław! Spokojnie, nie musicie się go bać, to bardzo koleżeński kotek. 

 • Remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 3

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na remont łazienek znajdujących się na parterze Szkoły Podstawowej nr 3. Wykonawcą została firma AM Sp. z o.o. z Brzegu Dolnego, a koszt prac wyniesie blisko 167 tys. zł. W kolejnych miesiącach wyremontowane zostaną sanitariaty na pierwszym i drugim piętrze szkoły.

 • Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim – 3,5 mln. zł

  11.jpeg

  Szkoła podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim poddana zostanie termomodernizacji. Jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego wymienione zostaną wszystkie okna, pomalowane będą również ściany. W czwartek 1 sierpnia burmistrz podpisał umowę na wykonanie wspomnianych wyżej inwestycji. Wykonawcą została firma AM Sp. z o.o. Całość termomodernizacji szkoły to koszt blisko 3,5 miliona złotych.

 • Finalizacja prac na Hali Widowiskowo-Sportowej

  11.jpeg

  Nowa Hala Widowiskowo – Sportowa przechodzi ostatnią fazę prac wykończeniowych. Zostało zamontowane rusztowanie pod płytę boiska oraz pomalowano trybuny. Trwa kładzenie parkietu sportowego, dobiega końca malowanie ścian wewnętrznych. Położono okablowanie elektryczne, obecnie instalowane jest nagłośnienie. Przeprowadzono także test zewnętrznego oświetlenia bryły budynku. Niebawem rozpocznie się proces montażu siedzeń na trybunie głównej.