Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Gmina Trzebnica dzieciom

  11.jpeg

  Kolejny plac zabaw powstanie w sołectwach Gminy Trzebnica, tym razem ubogaci on przestrzeń rozrywki wokół Szkoły Podstawowej w Masłowie. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na realizację inwestycji wartej ponad 70 tys. zł, którą wykona firma Müller Jelcz-Laskowice Sp. z o.o.

 • Wyniki 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica 2020

  WYNIKI BO 2020-16.jpeg

  7. edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego po raz kolejny pokazała, jak ważna to forma komunikacji z mieszkańcami Gminy Trzebnica. Zarówno na etapie składania wniosków, a potem poprzez oddawanie głosu na konkretny projekt, to wy - mieszkańcy gminy – od lat wskazujecie, w którym kierunku chcecie rozwijać swoje osiedla, sołectwa, miejsca do odpoczynku i rekreacji. Zgłoszone pomysły są także odzwierciedleniem Waszych potrzeb w sferze rozwoju kultury, sportu, a ostatnio coraz częściej wskazują na tematy ważne społecznie

 • Pilny apel o krew

  oddaj krew-15.jpeg

  Pilny apel o krew! RCKiK Wrocław prosi o zgłaszanie się do oddawania krwi. W szpitalach Wasza krew jest bardzo potrzebna do przeprowadzania operacji. Organizujcie się, udostępniajcie post, przyjdźcie oddać krew. Czekamy na Was!

 • Pływanie Synchroniczne w Uczniowskim Klubie Sportowym SYNCHRO TRZEBNICA

  Pływanie synchroniczne RGB_1.jpeg

  Rusza nabór w Sekcji Pływania Synchronicznego w Uczniowskim Klubie Sportowym SYNCHRO TRZEBNICA! Wodny balet jak często nazywane jest pływanie synchroniczne, łączy w sobie pływanie, gimnastyka i taniec. Jeżeli marzy Ci się przygoda z tańcem w wodzie, zachęcamy do zapisów.

 • Bezpieczne żniwa i wakacje

  bezpieczne-zniwa.png

  Miesiące letnie to czas wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielu z nas częściej korzysta z przestrzeni publicznej, infrastruktury sportowej, zbiorników wodnych, a rolnicy zorientowani są na intensywne prace polowe na okoliczność żniw. W trosce o bezpieczeństwo własne i naszych najbliższych apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach sąsiadujących z urządzeniami energetycznymi.

 • Ruszyła rozbudowa fabryki Perfand w Trzebnicy

  12.jpeg

  Na zaproszenie Andrzeja Trawińskiego burmistrz Marek Długozima wizytował teren budowy nowej hali produkcyjnej, która powstaje obok istniejącej fabryki oświetlenia - Perfand Led. Wraz z zakończeniem inwestycji, które planowane jest na grudzień bieżącego roku, firma rozpocznie w Trzebnicy produkcję perfum. Powstaną również nowe miejsca pracy.

 • Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej

  plakat.png

  Pragniemy poinformować, iż Gmina Trzebnica uzyskała dofinansowanie dla projektu grantowego pn.: ,, Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej’’. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I ,,Powszechny dostęp do szybkiego Internetu’’ Działania 1.1: ,,Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach’’. Jego celem jest umożliwienie prowadzenia zdalnego kształcenia uczniów, zwłaszcza z rodzin wielodzietnych, wykluczonych cyfrowo poprzez zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami, który został przekazany szkołom.

 • Darmowe szczepienia przeciwko grypie

  116623712_3401626996535347_3786228066745014051_n.jpeg

  Mamy bardzo dobrą wiadomość dla seniorów z terenu Gminy Trzebnica. Z myślą o Was burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o darmowych szczepieniach przeciwko grypie, z których będą mogły skorzystać osoby powyżej 65 roku życia. Eksperci oraz Ministerstwo Zdrowia potwierdzają, że ostatnie doniesienia o wzroście zachorowalności na koronawirusa, a także rozpoczynający się sezon wzmożonej zachorowalności na grypę są powodem, by szczególnie zadbać o osoby starsze.

 • Rusza program „Opieki wytchnieniowej” oraz ”Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”- edycja 2020 w Gminie Trzebnica

  opieka wytchnieniowa_1.jpeg

  Gminie Trzebnica przyznano dofinansowanie w ramach Programu pn.”Opieka wytchnieniowa” - edycja 2020, który jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Na ten cel Wojewoda Dolnośląski przekaże Gminie Trzebnica środki w łącznej wysokości 19.715,20 zł. Realizatorem Programu w imieniu Gminy Trzebnica jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 9(179) 2020.