Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

 • EN
 • DE
 • UA

Aktualności

 • Szlachetna Paczka poszukuje Wolontariuszy

  kwadrat kv_ap_super_2023_06_23_kwadrat 1.png

  Wolontariat w Szlachetnej Paczce to propozycja dla tych, którzy nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących. Szlachetna Paczka to dostrzeżenie osób, których nie zauważa nikt inny. 

 • Koncert Horntet

  JnO_Horntet_Plakat_DO WWW.png

  Koncert Horntet w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy odbywa się w ramach cyklu JAZZ NIE TYLKO NAD ODRĄ, realizowanego przez Międzynarodową Fundację Jazz nad Odrą w 2023 roku. Celem cyklu koncertowego jest prezentacja muzyki jazzowej w zróżnicowanej stylistyce, formatach oraz wykonaniu, a także promocja młodych artystów jazzowych – laureatów kolejnych edycji Konkursu na Indywidualność Jazzową, który odbywa się podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

 • Święto Sadów 2023

  Święto Sadów 23 036.jpeg

  Stoiska z regionalnymi produktami, rękodzieła lokalnych artystów, owoce z trzebnickich sadów to tylko część atrakcji, jakie czekały na odwiedzających Trzebnicę drugiego dnia obchodów 43. Trzebnickiego Święta Sadów i Plonów.

 • Wehikuł czasu w Trzebnicy

  13.jpeg

  Podczas dwóch dni 43. Trzebnickiego Święta Sadów i Plonów, mieszkańcy Trzebnicy mogli oglądać wyjątkową wystawę pod nazwą „Dolnoślązacy to my. Łączy nas więcej niż region”. Wydarzenie - bo tak należy nazwać wystawę - było organizowane przez wrocławskie Centrum Historii Zajezdnia. W ramach wystawy na placu przed trzebnicką bazyliką stanęło dolnośląskie miasteczko z drugiej połowy XX wieku.

 • Narodowe Czytanie

  11.jpeg

  W sobotę 6 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, której celem jest propagowanie literatury narodowej. Tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jak co roku w akcję włączyła się także Trzebnica, a wspólne czytanie powieści miało miejsce w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

   

 • Zrozumieć, aby się porozumieć

  www_manufaktura.jpeg

  Od roku 2022 na terenie Trzebnicy, przy ulicy Św. Jadwigi 33/4 działa Klub Integracji Społecznej, który prowadzony jest przez Fundację „Manufaktura Inicjatyw”. Obecnie trwa rekrutacja do nowego projektu fundacji „Zrozumieć, aby się porozumieć”. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną lub z ogólnymi zaburzeniami rozwoju. Udział w projekcie przeznaczony jest dla dzieci wraz z osobami towarzyszącymi.

 • 43. Trzebnickie Święto Sadów i Plonów - Dożynki

  11.jpeg

  43. Trzebnickie Święto Sadów i Plonów za nami. Po raz drugi obchodziliśmy razem Święto Sadów i Dożynki. Mieszkańcy miasta mogli przeżywać nasze barwne święto plonów na miejscu, w Trzebnicy. To doświadczenie zapisze się w ich pamięci za sprawą niepowtarzalnych smaków i zapachów płynących z kolorowych stoisk i kramików przygotowanych przez sołectwa.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 13 (238) 2023.

 • Jabłkobranie u Celmerów

  slajder www.jpeg

  Zapraszamy na kolejną edycję Jabłkobrania u Celmerów! W tym roku na chętnych czekają 2 różne lokalizacje sadów i sporo odmian jabłek do wyboru. Organizatorzy postarają się, aby na każdym jabłkobraniu paliło się ognisko. Zarezerwujcie sobie czas w weekendy! Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu i o własnych opakowaniach na owoce. Więcej informacji na plakacie!

 • Planowane wyłączenia prądu

  przerwa_Obszar roboczy 1.png

  Dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.