• EN
 • DE

Aktualności

 • Biedronka 2019

  14.jpeg

  Grand Prix Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Biedronka 2019”, czyli Nagroda Specjalna Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, dla Zuzanny Tass ze Szkoły Podstawowej w Masłowie.

 • Dofinansowanie kluczowej inwestycji.

  11.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 863 046 zł na budowę ronda przy ul. Prusickiej, Milickiej, Ks. Dz. W. Bochenka oraz W. Witosa. Odebrał je z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka podczas uroczystości, która odbyła się 13 maja w Urzędzie Wojewódzkim.

 • Sportowa pomoc

  11.jpeg

  Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się w Trzebnicy 11 maja, zgromadził w Gminnej Hali Sportowej miłośników piłki siatkowej oraz mieszkańców, którzy chcieli pomóc w leczeniu 9-letniej Roksanki  Siódmak, która choruje na nowotwór. Podczas turnieju została przeprowadzona zbiórka pn. „Spełniamy marzenia Roksanki”, której dochód został w całości przekazany na rehabilitację i pokonywanie barier życia codziennego oraz spełnienie marzeń bohaterki turnieju. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wsparł turniej, zadeklarował, że w tegorocznym Ulicznym Biegu Sylwestrowym pobiegniemy również dla Roksany.

 • Drzwi otwarte w Gminnej Szkole Muzycznej

  11.jpeg

  W sobotnie przedpołudnie 11 maja Gminna Szkoła Muzyczna I stopnia zapełniła się niecodziennymi gośćmi. W szkole oprócz uczniów i nauczycieli, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, pojawiły się zwiedzające ją osoby w ramach tzw. Dnia Otwartego.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 8(158)/2019.

 • Zagłosuj online w Budżecie Obywatelskim

  FB_głosowanie_Budżet Obywatelski 2019-11.jpeg

  Od dziś mieszkańcy Gminy Trzebnica mogą już głosować w Budżecie Obywatelskim 2019. Jak co roku głosowanie odbywa się poprzez moduł online dostępny na stronie trzebnica.pl (zakładka Budżet Obywatelski) a także tradycyjnie za pomocą kart do głosowania. Karty dostępne są w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Trzebnicy oraz do pobrania na stronie. Oddane głosy zadecydują na jakie zadanie przeznaczone zostanie 100 tys. zł z budżetu gminy. Propozycji jest 9. Trzebniczanie mają blisko 3 tygodnie na podjęcie decyzji – termin zakończenia głosowania mija 27 maja.

 • II Letni Turniej Squasha

  Drugi Turniej SQUASHA WWW_Obszar roboczy 1.jpeg

   II Letni Turniej Squasha o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica już 22 maja. Nie zwlekaj! Zapisz się już teraz i weź udział w sportowych zmaganiach. 

 • XVII Obchody Dnia Inwalidy i Niepełnosprawnego

  www_PLAKAT_dzień_inwalidy_2019.jpeg

  Przedszkolaki i uczniowie z trzebnickich placówek oświatowych, po raz XVII spotkają się przed Bazyliką św. Jadwigi Śląskiej, aby wspólnie uczcić Dzień Inwalidy i Niepełnosprawnego. Radosny przemarsz przejdzie ulicami Trzebnicy 22 maja. Na wydarzenia zaprasza burmistrz Marek Długozima i dyrektor Przedszkola i Szkoły Integracyjnej w Trzebnicy Agnieszka Mandryga.

 • Koncert z okazji Dnia Mamy

  fb_dzien_matki_www.jpeg

  Tradycyjnie jak co roku z okazji Dnia Matki burmistrz Marek Długozima zaprasza na wyjątkowy koncert. W sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury wystąpią Anna Żebrowska - śpiew oraz Maciej Kieres - fortepian. Koncert będzie również wspomnieniem o Violetcie Villas.

 • VII Majówka w Ogrodach Klasztornych

  majowka_plakat_www.jpeg

  Już po raz 7 w ogrodach klasztornych - siostry Bo­romeuszki razem z Gminą Trzebnica oraz Fundacją dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć" organizują wspaniałą, rodzinną majówkę. Zapraszamy w niedzielę 26 maja.