Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Drewniana dusza na wystawie

W najbliższą niedzielę, 18 września br. w Trzebnicy, rozpocznie się XIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Zapowiada się kilka ciekawych spotkań ze sztuką. Pierwszego dnia zobaczymy m.in. wystawę prac znanego artysty Janusza Łozowskiego pt. „Jest inny świat albo opowieści drewnianej duszy”. XIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej współfinansuje Gmina Trzebnica, która jest również współorganizatorem imprezy.

Otwarcie wystawy prac Janusza Łozowskiego odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 13.30, w trzebnickiej Bazylice św. Jadwigi. Na niedzielną wystawę w sposób szczególny zaprasza pomysłodawca ks. Bogdan Giemza SDS: Janusz Łozowski maluje obrazy na drewnianych tablicach, które umieszcza np. w starych ramach okiennych. Plansze są m.in. fragmentami schodów z rodzinnego domu Artysty lub drzwiami od stodół i komórek. Na wystawie znajdziemy 30 prac. Całość będzie czynna w dniach od 18 września do 9 października. Warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji i zawitać osobiście, zabierając ze sobą rodzinę i przyjaciół.

Tego dnia będzie można również odwiedzić ekspozycję przygotowaną przez uczniów z Zespołu Szkół im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie zatytułowaną „Ksiądz Bochenek. Patron wesoły, strzeże wrota naszej szkoły”. Zobaczymy tam prace plastyczne i tomiki poezji poświęconej zasłużonemu Patronowi Szkoły.

Natomiast w środę, 21 września po Mszy św. o godz. 18.30, w Muzeum Kultu św. Jadwigi zostanie otwarta wystawa pt. „Ślady pamięci” poświęcona bł. Janowi Pawłowi II i ks. Wawrzyńcowi Bochenkowi. Ks. B. Giemza SDS zapowiada: Zostaną zaprezentowane po raz pierwszy m.in. świeca i kielich oraz patena podarowane przez Jana Pawła II dla trzebnickiego sanktuarium, jego wpisy do ksiąg pamiątkowych z okresu jego pobytu w Trzebnicy jako biskupa krakowskiego. Gdy chodzi o długoletniego duszpasterza Trzebnicy – ks. Bochenka zostaną udostępnione m.in. jego własnoręcznie pisane kazania, ogłoszenia parafialne, przyznane mu odznaczenia.

Plakat_Lozowski_Trzebnica.jpeg