Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Tony elektrośmieci zebrane

Stara pralka typu frania, monitory, telewizory, telefony, żelazka. W sumie 2,5 tony elektrośmieci – tyle przynieśli trzebniczanie w minioną sobotą 10 września na parking przy boisku „Orlik”. Akcja nadal trwa. Do środy, 14 września br., zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą oddawać mieszkańcy wiosek.

Elektorośmieci można było oddać nieodpłatnie. Przeważały monitory i telewizory, ale były też pralki, odkurzacze, radia i telefony. Zbiórka trwała od godz. 9.00 do 17.00. Sprzęt odebrany przez firmę AG-EKO z Lubina trafi do recyklingu. Kolejna zbiórka w przyszłym roku, a wszystkim przypominamy:

Mieszkańcy gminy Trzebnica bezpłatnie mogą przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do punktów zbiórki, które mieszczą się w Trzebnicy przy ul. Piwnicznej 12 (siedziba firmy WodNIK) i przy ul. Milickiej 32 (siedziba firmy JAKUB - Mieczysław Jakubowski).

Elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, to wszystkie popsute, od dawna nieużywane i już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, które kiedyś działały na prąd lub na baterie. Klasyfikowane są jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje. W związku z tym umieszczanie ich w kontenerach razem z odpadami komunalnymi jest zabronione.

DSC05423.jpeg
Mieszkańcy gminy Trzebnica chętnie oddawali zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny

DSC05435.jpeg
Z godziny na godzinę przybywało telewizorów, monitorów, odkurzaczy...

DSC05438.jpeg
Sprzęt odebrany przez firmę AG-EKO z Lubina trafi teraz do recyklingu