Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Gmina Trzebnica Finalistą Konkursu Modernizacja Roku 2010

Rewitalizacja Parku Solidarności została doceniona przez Komisję XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2010. Gmina Trzebnica została zakwalifikowana do ścisłego finału.

Konkurs składał się z kilku etapów, które wymagały od Gminy Trzebnica przedstawienia szczegółowych informacji i dokumentacji z przebiegu odnowy Parku Solidarności, jak również wizytacji komisji konkursowej, która spacerując po największym miejskim parku, oceniała jego wygląd, stan techniczny oraz zakres wykonanych prac modernizacyjnych.

W zeszłorocznej edycji konkursu, Gmina Trzebnica otrzymała nagrodę główną za modernizację płyty Rynku. Obecność wśród finalistów konkursu z terenu całej Polski również w tym roku, to dla Trzebnicy kolejny sukces i ogromne wyróżnienie.

modernizacja roku 2010.jpeg

park solidarności 012.jpeg
Największy trzebnicki park cieszy się dużą popularnością zarówno wśród dzieci i młodzieży w różnym wieku, jak i wśród osób starszych.

park solidarności 034.jpeg
W Parku Solidarności znajdują się przeróżne atrakcje. Najnowszą z nich jest linowa wieża do wspinaczki, natomiast gra w siatkówkę plażową jest podczas wakacji jedną z najczęściej wybieranych form aktywnego odpoczynku.

park solidarności 013.jpeg
Park oferuje także ćwiczenia przy stanowskach siłowni na świeżym powietrzu.

Obraz 01000.jpeg
Swoich sił można również spróbować podczas meczu w badmintona na specjalnie do tego przygotowanym boisku.

Obraz 162.jpeg
Osoby, które preferują mniej aktywną formę spędzania wolnego czasu, mogą skorzystać ze stolików dostosowanych do rozgrywek w szachy, chińczyka i karty.

Obraz 224.jpeg
Przepiękna fonatnna stanowi jedną z atrakcji parku.

Obraz 007.jpeg
Przyglądając się obrazowi terenu Parku Solidarności przed rewitalizacją, widać doskonale ogrom prac i środków włożonych w jego przemianę.