Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowy plac targowy w Trzebnicy

Murek przy ul. Daszyńskiego. Tu w niewielkich koszykach codziennie do kupienia: jajka, sery, pomidory - prosto z domowych gospodarstw. Mieszkańcy lubią to miejsce, ale trzeba przyznać, że nie jest ono przystosowane do prowadzenia handlu. Na początku września burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na opracowanie projektu budowy małego placu targowego, który powstanie w ramach programu „Mój Rynek”.

Nowy plac powstanie u zbiegu ulic Kościelnej i Solnej. Ma być blisko, świeżo i niedrogo, bo bez marży pośredników. I co najważniejsze – w cywilizowanych warunkach.

Środki na budowę targowiska "Mój Rynek" będą pochodziły w części z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, resztę dofinansuje gmina Trzebnica. Takie małe place powstaną w całej Polsce. Będą miały spójny wizerunek – logo i nazwę, co w sposób jednoznaczny ułatwi ich identyfikację.

Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty w godnych warunkach. Poprawi to nie tylko estetykę naszego miasta, ale także sprawi, że kupimy świeży towar bezpośrednio od tych, którzy go wytwarzają. To z kolei skróci drogę: producent - odbiorca, a w konsekwencji powinno zaowocować obniżeniem cen towaru. Taki handel z ręki, z wózka, z kosza to również możliwość skontrolowania pochodzenie produktu w prosty i bezpośredni sposób.


IMG_0011.jpeg
2 września 2011r. burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Ryszardem Jóźwikiem – przedstawicielem firmy Z.U.-H. „RR”, która opracuje dokumentację projektową na budowę małego placu targowego w Trzebnicy