Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Świat bez śmieci

Jest możliwy. Wystarczy chcieć zmienić siebie i otoczenie. Tak brzmi motto wystawy „Śmieć po ludzku”, którą do 4 września można obejrzeć na trzebnickim Rynku. Kilkanaście tablic ze zdjęciami prezentuje dobre i złe praktyki w segregacji, obrocie, przetwarzaniu i utylizacji śmieci. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska.

Wystawę po raz pierwszy pokazano w marcu br. podczas XII Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które odbywało się w Kudowie Zdroju. Stamtąd wyruszyła do kolejnych miejscowości Dolnego Śląska, m.in. Świdnicy, Kłodzka, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy, Głogowa, Oleśnicy, Twardogóry, a także do Trzebnicy.
Prezentacja składa się 16 dwustronnych modułów. Zdjęcia mają za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa dolnośląskiego na zagrożenia wynikające ze złych praktyk związanych z gospodarką odpadami, ale też wskazać pozytywne przykłady. Autorami zdjęć i komentarzy są Mieczysław Michalak - fotoreporter Gazety Wyborczej oraz redaktor Jacek Kulesza.

Zdjęcie0885.jpeg
Wystawę "Śmieć po ludzku" można zobaczyć na trzebnickim Rynku