Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Strażnicy miasta świętują z dziećmi

Festyn Straży Miejskiej, na który zaprosili komendant Straży Krzysztof Zasieczny i Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, miał wszystko, co powinna mieć wakacyjna przygoda. Trzyletni Mikołaj po raz pierwszy widział wóz strażacki od środka, a kilkumiesięczna Marysia siedziała na koniku. Jednak prawdziwym szczęściarzem był Darek, zdobywca głównej nagrody w loterii fantowej - żółtego roweru górskiego.

W minioną sobotę 20 sierpnia o godz. 14.00 na boisku sportowym "Orlik 2012" rozpoczął się Dzień Straży Miejskiej. Na najmłodszych mieszkańców Trzebnicy czekało wiele atrakcji. Można było zajrzeć do wozów Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Policji. Natomiast wśród młodzieży dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody rajdowe. Prawdziwą edukacyjną atrakcją były alkogogle. Wystarczyło włożyć, popatrzeć na świat, a potem spróbować przejść kawałek po linii prostej. Mocnych wrażeń dostarczała także jazda na trolejach, które służą do demonstracji samochodowej symulacji poślizgów.

Festyn to także liczne konkursy: biegi w workach, w czapkach strażników miejskich, jazda na deskorolce – w wersji typowej i z miotłą, jazda na rowerze, rzuty do kosza. Jak konkursy, to także nagrody: gry zręcznościowe, losy na loterię, kredki, odblaski i całe mnóstwo słodyczy. A między zabawą w rywalizowanie na wszystkich czekały dmuchane atrakcje, malowanie kredą, wata cukrowa, popcorn i pyszności przygotowane przez Restaurację Palermo.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia były także pokazy psów z Dolnośląskiej Grupy Ratowniczo–Poszukiwawczej z Siechnic i woltyżerka na koniach w wykonaniu Straży Miejskiej z Wrocławia.
I na koniec losowanie niespodzianki dnia: roweru ufundowanego przez Bank BGŻ. Szczęśliwym zdobywcą został Dariusz Surowiec, któremu nagrodę wręczyła dyrektor Banku BGŻ Ewa Szymańska–Kuriata. Rozdano także cztery darmowe zaproszenia do nowo otwartego lokalu przy ul. Daszyńskiego - Pizza on the Way.

Święto Straży Miejskiej to wyjątkowy dzień dla strażników, którzy każdego dnia z poświęceniem służą mieszkańcom. Burmistrz Marek Długozima, wręczając nominacje i nagrody pieniężne, podziękował pracownikom Straży Miejskiej za ich codzienne zaangażowanie i trud, ale także za pracę włożoną w edukowanie młodzieży i kształcenie postaw obywatelskich. Od 1 września z nowymi stopniami służyć nam będą: młodszy strażnik Joanna Wacławek, młodszy strażnik Łukasz Krawczyk, młodszy strażnik Włodzimierz Drząszcz, strażnik Katarzyna Brzezińska, strażnik Przemysław Skoczylas, starszy strażnik Markos Arabadzis, inspektor Anna Cisak.

Obraz 094.jpeg
Wyścigi w workach gwarantują dobrą zabawę dla uczestników i publiczności

Obraz 115.jpeg
Czapka strażnika na głowie to już powód do dumy, ale trzeba jeszcze dobiec do mety

Obraz 155.jpeg
Strażnik Miejski jest zawsze zaangażowany i służy pomocą - nawet, gdy chodzi o konkurs dla dzieci

Obraz 177.jpeg
Pokazy psów z Dolnośląskiej Grupy Ratowniczo–Poszukiwawczej. Maluchy były zachwycone

Obraz 522_a.jpeg
Trzeba mieć szczęście, żeby wygrać rower górski w loterii fantowej. Przekonał się o tym Dariusz Surowiec

Obraz 459.jpeg
Burmistrz Marek Długozima, wręczając nominacje i nagrody pieniężne, podziękował pracownikom Straży Miejskiej za ich codzienne zaangażowanie i trud