Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Będzie Orlik w Ujeźdźcu Wielkim!

W Ujeźdźcu Wielkim, w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012”, rusza budowa kompleksu boisk sportowych. 18 sierpnia 2011 Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podpisał umowę z Tadeuszem Molusem z firmy Budmel – generalnym wykonawcą projektu.

Inwestycja obejmuje budowę m.in. boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego, w tym boiska do koszykówki i do piłki siatkowej, a także budowę szatni z zapleczem sanitarnym. Całość będzie kosztowała 1.087.327 zł. Prace zakończą się w IV kwartale 2011 roku.

Burmistrz Marek Długozima przyznaje, że sukces tego projektu, wiązał się z pokonaniem wielu przeszkód: - To dla mnie bardzo ważne, że udało mi się dotrzymać obietnicy i tak jak zapowiadałem w Ujeźdźcu Wielkim powstanie kompleks sportowy Orlik. W realizacji tego zadania nie przeszkodził nawet fakt, że nie otrzymaliśmy na ten cel środków od Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Natomiast udało mi się pozyskać fundusze z Ministerstwa Sportu i Turystki – 500.000 zł. Zatem wbrew opiniom radnych z opozycji, którzy nieustannie poddawali w wątpliwość powodzenie tego projektu, Orlik uda się wybudować.

Dla mieszkańców Ujeźdźca Wielkiego i pobliskich wiosek boisko Orlik to ogromna szansa na spędzanie wolnego czasu w atmosferze sportowej rekreacji bez konieczności dojeżdżania do Trzebnicy. Orlik będzie funkcjonował w pobliżu Zespołu Szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim. - Jestem bardzo zadowolony, że będziemy mogli uatrakcyjnić ofertę zajęć ruchowy dla dzieci i młodzieży z naszej placówki - mówi dyr. Zespołu Szkół Mariusz Szkaradziński. Zatem do południa z atrakcji Orlika będą korzystały dzieci i młodzież szkolna. Po południu miejsce to będzie udostępnione dla wszystkich, w tym również dla klubów sportowych, które działają na tym terenie.

- To dla mnie i dla mieszkańców Ujeźdźca Wielkiego ogromna radość - mówi sołtys wsi Wiesław Nita: - Z tego terenu będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli. Cieszymy się, że za każdym razem, kiedy teraz będziemy chcieli spędzić czas na aktywnym wypoczynku, nie będziemy zmuszeni do organizowania wyjazdów w kierunku większego miasta. Już za chwilę przystąpimy także do remontu świetlicy wiejskiej i budowy placu zabaw. Wieś zmieni się nie do poznania.

DSC04241_1.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima podpisał umowę z Tadeuszem Molusem z firmy Budmel – generalnym wykonawcą projektu „Moje Boisko - Orlik 2012” w Ujeźdźcu Wielkim