#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Porozmawiajmy o waszych sprawach

Trasa wjazdowa do Trzebnicy – ul. Milicka. Przy jednym z bloków: zniszczony murek, uszkodzone i niebezpieczne schody. Dominuje szarość. Burmistrz Marek Długozima spotyka się z mieszkańcami. W atmosferze dialogu powstają kolejne pomysły: kostka na nowe schody, tu ławeczka, może dwie, i jeszcze klomby z kaskadami kwiatów, które zastąpią niebezpieczne ogrodzenie.

Dom przy ul. Milickiej 7-7a jest własnością wspólnoty, ale teren, który przylega do ruchliwej drogi krajowej nr 15, należy już do Gminy Trzebnica. Zagospodarowanie tej przestrzeni wpisuje się w plan zagospodarowania zieleni miejskiej.

Na początku września przy ul. Milickiej ruszą prace: trzeba będzie skuć murek oporowy, wykopać słupki, zasadzić kwiaty, ale najpierw wszystko to zaprojektować. Celem jest nie tylko poprawa wizerunku trasy, która jest wizytówką miasta, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa przechodniów.

Żeby ustalić nową koncepcję, trzeba porozmawiać. Żeby porozmawiać, trzeba się spotkać. Przestrzenią może być nieograniczony wirtualny świat. Dziś to platforma wielu ważnych wydarzeń. Ale tam gest i spojrzenie niewiele znaczą. Atmosfera indywidualnego spotkania sprzyja wymianie pomysłów i budowaniu relacji.

Podczas środowego spotkania, 17 sierpnia br., Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odpowiadał mieszkańcom nie tylko na pytania związane ze zmianą estetyczną przestrzeni przy ul. Milickiej. Ludzi interesowały kwestie dotyczące funkcjonowania przystanku autobusowego, nowej przychodni, targu rolnego. Pojawiły się uwagi, wątpliwości, podpowiedzi, ale i potwierdzenia dla wielu pomysłów, które są cennym źródłem wiedzy na etapie opracowania kolejnych koncepcji.

 DSC04209.jpeg
Burmistrz Marek Długozima rozmawiał z mieszkańcami ul. Milickiej nie tylko o nowej przestrzeni wokół budynku, ale poruszano także inne tematy dotyczące rozwoju Trzebnicy

DSC04208.jpeg
Na razie zniszczone schody, murek i zaniedbana przestrzeń to niezbyt chlubna wizytówka miasta, ale już we wrześniu ten teren zmieni się nie do poznania