Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnicki stadion na miarę Europy - EURO 2012

Prace nad modernizacją trzebnickiego stadionu dobiegają końca. Rozpoczął się proces odbioru inwestycji. Jednocześnie rusza drugi etap modernizacji polegający na kompleksowym remoncie budynku szatniowego, który ma być zrealizowany do końca sierpnia br.

Gmina Trzebnica, dzięki modernizacji stadionu według ścisłych wytycznych UEFA i po zakończeniu modernizacji obiektu szatniowego, będzie w 100% przygotowana w zakresie infrastruktury sportowej do ewentualnego przyjęcia jednej z drużyn grających w przyszłorocznym turnieju EURO 2012.

Burmistrz Marek Długozima, podczas wizytacji stadionu w obecności generalnego wykonawcy – Tadeusza Molusa z firmy Budmel, zapytany o Miejsce Pobytowe w Trzebnicy, powiedział:

"Jak widać, stadion jest już praktycznie gotowy na przyjęcie sportowców. Pierwszym testem nowej murawy będzie mecz Polonii Trzebnica, na który przy okazji serdecznie zapraszam w dniu 6 sierpnia. W chwili obecnej przygotowujemy się do realizacji pakietu informacyjno-promocyjnego, który jesienią zostanie dostarczony do menedżerów drużyn zakwalifikowanych do turnieju. W grudniu, po ostatecznym losowaniu grup, gdy będzie wiadomo, która z drużyn zagra we Wrocławiu, będziemy podejmować dalsze rozmowy i działania zmierzające do wyboru Trzebnicy na miejsce pobytowe. W tym miejscu chcę również podkreślić, że ostateczne decyzje o ewentualnym wyborze centrum pobytowego zapadną pomiędzy gospodarzem miasta - burmistrzem i przedstawicielem drużyny narodowej zainteresowanej pobytem, a jedyną instytucją udzielającą nam wsparcia w staraniach o powodzenie tej misji jest Biuro ds. EURO 2012 Urzędu Miejskiego we Wrocławiu."

Tym samym pojawiające się informacje, jakoby reprezentacja Szkocji miała wybrać Trzebnicę na swoje miejsce pobytowe są jedynie plotkami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Starania gminy w zakresie rozbudowy infrastruktury sportowej zostały docenione i nagrodzone przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej – Trzebnica otrzymała bowiem wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Sportowa Gmina 2011”
O kolejnym, prestiżowym wyróżnieniu dla Gminy Trzebnica zadecydowały: inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną, zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji, a także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży. Patronat nad wyróżnieniem objęła Fundacja "Teraz Polska" oraz Polska Organizacja Turystyczna.

DSC03244.jpeg
Certyfikat „Sportowa Gmina 2011” dla Trzebnicy za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną, zaangażowanie w promocję sportu i rekreacji, a także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży.

DSC03350.jpeg
Burmistrz Marek Długozima oraz właściciel firmy Budmel - Tadeusz Molus na boisku treningowym.


Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z trzebnickiego stadionu:

_galeria_42_12_1_1_3_3_0_0_