Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Brochocin pięknieje

Przyszło ponad 30 osób. Sołtys Barbara Świdzińska nie musiała nikogo przekonywać. Wystarczyła informacja w formie plakatu. Mieszkańcy wsi Brochocin sami przywieźli ziemię. Sami zasadzili kwiaty i krzewy. Dziś sami je pielęgnują. Stacja kolejowa Brochocin wita pasażerów szynobusa nowym widokiem.

Wieś Brochocin dostała 3 tys. złotych od Gminy Trzebnica na zakup ziemi i roślin. –Cieszę się, że powstają takie lokalne inicjatywy. Mieszkańcy wsi zgłosili się do mnie z projektem zagospodarowania placu przy stacji kolejowej. Potrzebowali wsparcia finansowego na zakup materiałów. Warto jednak podkreślić, że skwer powstał z inicjatywy mieszkańców wsi, dzięki ich zaangażowaniu i pracy społecznej. A efekt jest naprawdę zdumiewający. Teren wygląda teraz pięknie – burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima docenia starania mieszkańców. Zapewnia również, że w niedługim czasie, w budynku stacji kolejowej, powstanie świetlica.

16 kwietnia br. mieszkańcy zgromadzili się przy skwerze. Potrzebne były: ciągnik, łopaty, grabie, worki z ziemią, sadzonki, kamienie do wyłożenia ścieżki, ale przede wszystkim chęci do pracy. Mieszkańcy wsi przynieśli ze sobą coś jeszcze – dobry humor. Pracowali od rana do późnych godzin wieczornych. - Nie byłam pewna, ile osób przyjdzie – mówi sołtys Barbara Świdzińska i dodaje: - Jednak mile się zaskoczyłam. Przyszli dorośli, ale też młodzieży i dzieci. To naprawdę cieszy. Skwer wygląda bardzo ładnie, choć trzeba przyznać, że kosztowało nas to wiele wysiłku. Spotykaliśmy się wiele razy, żeby dokończyć prace. Wielu mieszkańców uwierzyło, że możemy coś zrobić wspólnymi siłami. Każdy miał jakąś koncepcję. Rozmawialiśmy. Panowała wesoła atmosfera. Jestem wdzięczna mieszkańcom za zaangażowanie i burmistrzowi, który pozytywnie odpowiedział na naszą prośbę i docenił pomysł.

Mieszkańcy wsi nie tylko uporządkowali teren, zasadzili rośliny, ale odnowili napis na budynku stacji kolejowej i odrestaurowali zniszczone ławki. Plac zgłoszono do konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2011r.” w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi", który organizuje Urząd Marszałkowski.

IMG_6288.jpeg
16 kwietnia br. mieszkańcy zgromadzili się przy skwerze.

  IMG_6277.jpeg
Potrzebne były: ciągnik, łopaty, grabie, worki z ziemią, sadzonki, kamienie do wyłożenia ścieżki, ale przede wszystkim chęci do pracy.

  DSC03149.jpeg
Sołtys Barbara Świdzińska jest wdzięczna mieszkańcom za zaangażowanie.

DSC03121.jpeg
Plac zgłoszono do konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2011r.” w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi".