Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebnica - Sportowa Gmina 2011

O kolejnym, prestiżowym wyróżnieniu dla Gminy Trzebnica zadecydowały: inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną, zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji, a także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży. 14 czerwca br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie Gminę Trzebnica ogłoszono laureatem konkursu „Sportowa Gmina 2011”.

Wyróżnienia przyznawane są w ramach programu "budujemy Sportową Polskę". Konkurs organizuje Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Patronat nad wyróżnieniem objęła Fundacja "Teraz Polska" oraz Polska Organizacja Turystyczna. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie otrzymało 68 miast i gmin z całej Polski.

Pierwszy etap konkursu odbył się 16 maja 2011 roku w Warszawie. Tam obradowała kapituła wyróżnienia "Sportowa Gmina 2011". Wyróżnienia "Sportowa Gmina" przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. W tegorocznej edycji szczególną uwagę przywiązywano do promocji sportu i rekreacji wśród mieszkańców, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Miasta i gminy musiały wykazać się nie tylko nowoczesną bazą sportową, ale również właściwym z niej korzystaniem.
To już trzecia edycja tego prestiżowego wyróżnienia, którym nagradzane są najbardziej aktywne miasta i gminy z całej Polski. Kapituła przyznała wyróżnienia zarówno małym gminom wiejskim, jak i dużym aglomeracjom.

Stan bazy sportowej w Gminie Trzebnica jest imponujący: boiska, hale sportowe, korty tenisowe, Lodowisko w Kompleksie Sportowym „Orlik 2012, zmodernizowany teren Parku Solidarności, zrewitalizowane ścieżki spacerowe i biegowe w Lesie Bukowym, szlaki rowerowe i największe inwestycje: Trzebnicki Park Wodny „Zdrój”, a także zmodernizowany Stadion Miejski.
Ponadto Gmina Trzebnica wspiera 14 organizacji, stowarzyszeń i klubów działających na jej terenie. Każdego roku kalendarz imprez sportowych i rekreacyjnych organizowanych przy współpracy gminy Trzebnica wypełniają propozycje imprez sportowych przygotowanych z myślą o wszystkich mieszkańcach.


IMG_0133amałe.jpeg


Certyfikat Sportowa Gmina 2011 przyznany Gminie Trzebnica za inwestycję w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.