Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Festyn w Przedszkolu nr 2

Nadanie imienia Niezapominajki Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy połączone z festynem rodzinnym i dniami otwartymi odbyło się 28 maja 2011 r. Zaproszeni goście, przedszkolaki wraz z rodzicami oraz mieszkańcy Trzebnicy licznie przybyli na tę uroczystość.

Ceremonię otworzyła piosenka „Niezapominajka” w wykonaniu wychowanków Przedszkola, następnie Pani Wicedyrektor Elżbieta Nowak powitała wszystkich gości, w tym władze samorządowe i kościelne, przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej, a także innych instytucji, projektantów i wykonawców rozbudowy Przedszkola, dyrektorów szkół i przedszkoli, sponsorów, jak również mieszkańców gminy. Wstęgę symbolizującą otwarcie Przedszkola wspólnie przecięli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Dyrektor Przedszkola Halina Saternus, Przedstawiciel Rady Rodziców Marzena Wilk oraz przedszkolaki – Maja Makówka i Jakub Michalak. Odsłonięto także tablicę pamiątkową wewnątrz budynku. Wtedy też ks. Wiesław Waldon poprowadził modlitwę i poświęcił Przedszkole, kilka ciepłych słów skierowanych do zebranych wygłosił ks. Dziekan Bogdan Grabowski.

Kolejnym punktem obchodów była recytacja wiersza „Niezapominajka” przez Julię Kowalską. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Halina Saternus, która wyraziła wdzięczność wszystkim zaangażowanym osobom w życie Przedszkola za pomoc, wsparcie oraz życzliwość. Aby wyróżnić i szczególnie gorąco podziękować za dokonania na rzecz placówki, tytuł Przyjaciela Przedszkola przyznano: Czesławie Bauzie – pierwszej Dyrektor Przedszkola, Monice Bonie – projektantce logo placówki, Zuzannie Lewandowskiej – wieloletniej pracownicy Przedszkola i wychowawczyni uwielbianej przez kilka pokoleń dzieci, a także Halinie Saternus – obecnej Dyrektor Przedszkola, jak również Markowi Długozimie – Burmistrzowi Gminy Trzebnica, który dziękując za to wyróżnienie, podkreślił, że dzieci i młodzież są przyszłością naszej gminy, dlatego też należy inwestować w ich edukację, stwarzać jak najlepsze warunki i dostępność nauki. Zaznaczył także, że dzięki rozbudowie, ponad 150 dzieci więcej może uczęszczać do Przedszkola nr 2, które zgodnie z planem już niebawem wzbogaci się o nowoczesny plac zabaw.

Następnie Burmistrz Marek Długozima wręczył nagrody dzieciom, które zwyciężyły w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Przedszkole moich marzeń” - Wiktorii Jana z Przedszkola Integracyjnego w Trzebnicy, Emilii Szewczyk z Oddziału Przedszkolnego w Ujeźdźcu Wielkim, Alicji Pietrzyk z Przedszkola nr 1 w Trzebnicy oraz Oliwii Kotlarz i Adamowi Adachowi z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy. Wszystkie zwycięskie prace zostały uwiecznione na specjalnych tablicach, stojących przy Przedszkolu nr 2 (można je także zobaczyć w naszej galerii: _pozycjamenu99_). Niespodzianką dla najmłodszych było przekazanie przez burmistrza pięknego i dużego obrazu, który został namalowany przez dzieci podczas imprezy z okazji zakończenia lata w Parku „Solidarności” (02.10.2010 r.), a także nowoczesnego kina domowego, które z pewnością zapewni przedszkolakom ciekawą i atrakcyjną formę edukacji.

Kończąc oficjalną część spotkania, wręczono liczne podziękowania – projektant Barbarze Misztal, prezesowi firmy Ibir Ryszardowi Łupińskiemu, kierownikowi budowy Aleksandrowi Strońskiemu, Skarbnik Gminy Trzebnica Barbarze Krokowskiej, naczelnikowi Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego Zbigniewowi Zarzecznemu oraz pracownikom Zbigniewowi Mrozińskiemu, Pawłowi Jędrzejewskiemu oraz Stanisławowi Koszałko, a także sponsorom - Marzenie Turkiewicz z cukierni Markiza, Monice Bielkowskiej z firmy Autocraft, Marianowi Przybylskiemu z firmy Plast-Met, Bartoszowi Pałdynie z firmy Anotis, Tomaszowi Wąsikowi z firmy Alfatom oraz Jackowi Tarczyńskiemu z Fundacji Tarczyńskich, jak również bliskim przyjaciołom Przedszkola – Krystynie Haładaj oraz Jadwidze Szostak. Na ręce Dyrektor Haliny Saternus złożono także liczne prezenty, wręczane przez przedstawicieli placówek oświatowych Gminy Trzebnica.

Uroczystości zamknęła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków – wiersz „Niezapominajka” wyrecytowała Weronika Karczowska, piosenkę „Co można dać gościom kochanym” zaśpiewały dziewczynki z grupy III, a Sylwia Jarmołowicz przedstawiła wiersz „Niezapominajka, to moje dzieciństwo”, napisany przez Danutę Kamińską specjalnie na tę okazję. Na koniec dzieci z grupy X i XII zatańczyły Krakowiaka.

Na dzieci i rodziców czekała jeszcze doskonała zabawa z zespołem Marek i Jarek oraz możliwość zwiedzenia Przedszkola, a także porozmawiania z jego pracownikami.

DSC02166.jpeg
Przecięcie wstęgi przez dzieci z Przedszkola nr 2 Maję Makówkę i Jakuba Michalaka, przedstawicielkę Rady Rodziców Marzenę Wilk, Panią Dyrektor Przedszkola Halinę Saternus oraz Burmistrza Marka Długozimę.

DSC02302.jpeg
Licznie zebrani goście, wychowankowie Przedszkola wraz z rodzicami, jak również mieszkańcy Trzebnicy podczas Festynu w Przedszkolu nr 2 z okazji nadania Przedszkolu imienia Niezapominajki.

DSC02570.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie zaproszonych gości podczas uroczystości nadania Przedszkolu nr 2 imienia Niezapominajki.

DSC02622.jpeg
Zabawy dzieci i rodziców z zespołem Marek i Jarek, które zakończyły uroczystości w Przedszkolu nr 2.
 

Więcej zdjęć: _pozycjamenu99_