Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Dzień Dziecka na trzebnickim Rynku

Gmina Trzebnica uczciła Dzień Dziecka organizując 3 czerwca w Rynku liczne atrakcje i niespodzianki dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru była Majka Jeżowska.

Już przed godziną 16.00 przy trzebnickim Ratuszu gromadziły się dzieci, a każde z nich mogło otrzymać balonik i słodkości, wręczane przez szczudlarzy oraz mimów. Zorganizowano także transport dla dzieci z gminnych świetlic opiekuńczo-wychowawczych. Jako pierwsi na scenie wystąpili artyści Teatru Impresariat z Krakowa, w przestawieniu pt.: „Ciotka Tekla i przyjaciele”, które bardzo się dzieciom spodobało. W międzyczasie rozdawane były lody oraz inne słodycze, a także drobne upominki w postaci książeczek dla najmłodszych oraz tzw. gniotków. Można także było zakupić przeróżne smakołyki na straganach ustawionych przy Ratuszu.

Przywitana gorącymi owacjami Majka Jeżowska, przez ponad godzinę bawiła się razem z dziećmi, śpiewając oczywiście swoje piosenki, ale również prowadząc liczne konkursy i rozdając płyty, plakaty oraz zdjęcia, na których po koncercie składała autograf. Nad bezpieczeństwem niezwykle licznie zgromadzonych mieszkańców podczas imprezy czuwała trzebnicka Straż Miejska.

Na pamiątkę wspólnego spotkania Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wręczył Majce Jeżowskiej przepiękny bukiet kwiatów oraz wraz z artystą Markiem Gołębiewskim wykonany przez niego portret piosenkarki.
 

DD_039.jpeg
Płyta Rynku zapełniona mieszkańcami, których rozbawiała Ciotka Tekla i Przyjaciele.

DD_144.jpeg
Burmistrz Marek Dłuzozima podziękował Majce Jeżowskiej za udany występ.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: Dzień Dziecka na trzebnickim Rynku