Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Egzaminy na kartę motorowerową i rowerową

Na trzy dni (16-18.05) boisko Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy zamieniło się w miasteczko symulujące ruch drogowy, przygotowane wspólnie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Wrocławia oraz trzebnicką Straż Miejską, przy przychylności dyrekcji szkoły. Gimnazjaliści przystępowali do egzaminów na kartę motorowerową, a uczniowie podstawówek na kartę rowerową.

Znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, skrzyżowania, rondo oraz przejścia dla pieszych – wszystko zostało przygotowane z myślą o rzeczywistym ruchu drogowym, dzięki czemu można było rzetelnie przeegzaminować młodzież oraz lepiej przygotować ją do poruszania się po drogach publicznych. Gimnazjaliści, po zaliczeniu części teoretycznej ze znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego, przystępowali do części praktycznej, która składała się z przygotowania do jazdy oraz przejechania tzw. ósemki oraz slalomu. Uczniowie podstawówek natomiast musieli pokonać trasę po mini-ulicach, zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Kartę rowerową otrzyma 161 uczniów (ze 166), a kartę motorowerową 28 młodych osób (z 50). W pierwszym dniu do egzaminów przystąpiło 35 uczniów z Gimnazjum nr 1, w drugim 55 osób ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 12 ze Szkoły Podstawowej z Kuźniczyska, a także jeden przedstawiciel Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy, natomiast trzeciego dnia egzaminy zdawało 95 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz 15 z Gimnazjum Sportowo-Językowego.

Egzaminy przeprowadzone przez pracowników WORD odbyły się z inicjatywy Burmistrza Marka Długozimy i trzebnickiej Straży Miejskiej, która w trosce o bezpieczeństwo uczniów chcących poruszać się w ruchu drogowym, chciała zapewnić im jak najlepsze i najbardziej zbliżone do rzeczywistości warunki uzyskania kart rowerowych oraz motorowerowych.

DSC01417.jpeg
Ostatnie wskazówki egzaminatora WORD kierowane do uczennicy Gimnazjum nr 1, rozpoczynającej egzamin na kartę motorowerową.

word (76).jpeg
Trasy ułożone na boisku Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, które pokonywali uczniowie podstawówek chcąc uzyskać kartę rowerową.

DSC01433.jpeg
Uczniowie szkół podstawowych wykonywali polecenia egzaminatorów, zwracając uwagę na znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną.

DSC01342.jpeg
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Trzebnicy uzupełniali karty osób, które zdały egzaminy.