Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wspólne spotkanie sołtysów

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się uroczyste spotkanie sołtysów – zarówno tych, którzy zakończyli kadencję jak i nowo wybranych. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Zastępca Burmistrza – Jadwiga Janiszewska, Sekretarz Daniel Buczak, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Szczepan Gurboda, Komendant Straży Miejskiej – Krzysztof Zasieczny oraz p.o. Dyrektora ZPK – Adam Waz.

Po przywitaniu wszystkich zebranych burmistrz wraz z naczelnikiem Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska wręczyli podziękowania sołtysom poprzedniej kadencji, a nowo wybranym - Akty Nadania Tytułu Sołtysa oraz drobne upominki. Następnie burmistrz, w krótkim przemówieniu pogratulował nowym sołtysom objęcia tej odpowiedzialnej funkcji oraz podziękował za bardzo dobrą współpracę w poprzedniej kadencji. Zachęcił również do kontaktowania się z pracownikami poszczególnych wydziałów urzędu oraz gminnych jednostek organizacyjnych, którzy są do dyspozycji sołtysów i służą im pomocą. Następnie głos zabrał Adam Waz, który poinformował o organizowanym przez Zespół Placówek Kultury konkursie na „Najlepszego Sołtysa 2011”, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w nim.

Spotkanie miało charakter integracyjny, dlatego nie poruszano kwestii merytorycznych. Jak zapowiedział burmistrz, spotkanie typowo robocze oraz przedstawiające plan działań na najbliższy czas zostanie zorganizowane w czerwcu.

Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek, przy którym można było wymieniać się doświadczeniami, udzielać rad nowym sołtysom i powspominać najciekawsze momenty z minionej kadencji.

DSC_5908zmn.jpeg
Wspólne zdjęcie pamiątkowe sołtysów z minionej i obecnej kadencji wraz z Burmistrzem Markiem Długozimą.

DSC_6109zmn.jpeg
Burmistrz złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania wszystkim obecnym, wręczając podziękowania bądź Akty Nadania Tytułu Sołtysa.

DSC_5946zmn.jpeg
Spotkanie w Urzędzie Miejskim miało charakter integracyjny.
 
fot. M. Mazurkiewicz