Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Trzebnicy

13 kwietnia odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. W sali plenarnej Urzędu Miejskiego młodzieżowi radni dyskutowali nad celami swojej kadencji oraz nowymi pomysłami, propozycjami przedsięwzięć i działań, w jakie mogliby się zaangażować. Podjęto też stosowne uchwały.

Poza ustaleniem spraw technicznych, jak przyjęty kanał komunikacji, umożliwiający przepływ informacji między radnymi, określono też najbliżej priorytety działań, podejmowanych przez Młodzieżową Radę Miejską oraz wymieniono się licznymi pomysłami i projektami, w które młodzi chcieliby się zaangażować i zachęcić do udziału w nich swoich rówieśników.

I tak, najbliższym dużym wydarzeniem w Trzebnicy, w które z ochotą i zapałem chcą włączyć się młodzi radni są Trzebnickie Dni Rodziny. W ostatnim tygodniu maja odbędą się liczne warsztaty dedykowane poszczególnym członkom rodziny, zakończone atrakcyjnym Dniem Dziecka. Z kolei, jednym z omawianych priorytetowych projektów, który młodzi radni chcieliby zrealizować i wprowadzić w życie jest zorganizowanie letniego kina na wyspie na Stawach Trzebnickich.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego odbyło się spotkanie młodzieżowych radnych z burmistrzem Markiem Długozimą. Rozmowy dotyczyły pomysłów na dalsze funkcjonowanie rady, a także zaangażowania młodych w ważne dla życia Gminy wydarzenia. Podczas spotkania przeanalizowane zostały również wyniki ankiety, którą członkowie rady przeprowadzili wśród uczniów szkół znajdujących się na terenie Gminny Trzebnica. Dotyczyła ona pomysłów oraz oczekiwań młodzieży względem rozwoju Gminy Trzebnica.

IMG_9860.jpegSesja Młodzieżowej Rady Miejskiej odbyła się w Urzędzie Miejskim.

IMG_9858.jpegMłodzieżowi Radni podjęli kilka uchwał dotyczących ich funkcjonowania oraz priorytetowych projektów, którymi chcą się zająć.