• EN
  • DE

II Mistrzostwa Przyszłej Gwiazdy Judo

W sobotę, 11 kwietnia w murach trzebnickiej hali sportowej odbyły się już II Mistrzostwa Przyszłej Gwiazdy Judo, których organizatorem była gmina Trzebnica, trzebnickie Centrum Kultury i Sportu oraz oraz Klub Sportowy MaKo Judo. Nad sportowym wydarzeniem patronat honorowy objął burmistrz Marek Długozima. W sobotnich zawodach udział wzięło 193 młodych zawodników z Trzebnicy i z terenu Dolnego Śląska.

Punktualnie o godzinie 10.00 rano ruszyły pełną parą sportowe igrzyska młodych judoków. Wszystkich uczestników zawodów, rodziców, sędziów przywitała dyrektor Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Agnieszka Pawlaczek: - Witam serdecznie w imieniu burmistrza Marka Długozimy wszystkich uczestników II Mistrzostw Przyszłej Gwiazdy Judo, witam rodziców, sędziów, trenerów oraz kibiców. Cieszę się, że udało nam się zorganizować mistrzostwa z tak dużym rozmachem, świadczy o tym duża ilość młodych zawodników startujących w dzisiejszych zawodach. Trzebnica, jest gminą aktywnie wspierającą sport, zarówno w nakładach inwestycyjnych na rozwój infrastruktury sportowej, jak i bardzo dużej ilości imprez o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Co ważne, promujemy zdrowy tryb życia i zachęcamy mieszkańców do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a dzisiejsza impreza jest na to doskonałym przykładem, jak bardzo zależy nam na rozwoju fizycznym młodych ludzi. Życzę wszystkim zawodnikom na dzisiejszej imprezie samych zwycięstw w pojedynkach i zajęcia wysokich miejsc na podium, a przede wszystkim dobrej zabawy – podsumowała dyrektor.

JUDO4.jpeg

W sobotnich mistrzostwach walczyli na matach przedstawiciele 14 klubów sportowych, a w tym: MaKo Judo Trzebnica, MaKo Judo Wrocław, MaKo Judo Długołęka, MaKo Judo Sułów, UKS POHL Judo Przemęt, MKS Karolina, ASW UKA Sakura, DOJO Sobótka, WKS Śląsk, UKS SPARTA Sława, UKS 2 w Kłodzku, UKS Judoka Imgramowice, AKS Strzegom i Sława.

JUDO8.jpeg

Zawody rozgrywane były w grupach wiekowych. W pierwszej części zawodów walczyły dzieci młodsze w rocznikach 2005 2006, 2007 i młodsi. Warto tutaj wspomnieć o najmłodszej zawodniczce, 4-letniej Magdalenie Święcickiej z MaKo Judo Wrocław, która walczyła w kategorii wagowej z chłopcem. Kategorią według, której weryfikowano zawodników była waga ciała. Walki odbywały się na czterech matach, a dekoracje zwycięzców odbywały się w trakcie zawodów, po zakończeniu danej kategorii wagowej. W drugiej części zawodów walczyły dzieci z grupy wiekowej dzieci starszych, 2002-2003 oraz 2001- 2002.

Każdy z zawodników biorących udział w mistrzostwach otrzymał dyplom, taśmę odblaskową, bilet wstępu do Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”, a zawodnicy zajmujący miejsca na podium statuetkę, a przyszłe gwiazdy judo otrzymały puchary. W kategorii wiekowej 2005-2006 przyszłą gwiazdą judo został Kacper Żmudziński z MaKo Judo Trzebnica.

ZWYCIEZCY_MAKO_TRZEBNICA.jpeg

Trener i współorganizator sobotnich mistrzostw judo Maciej Kostrzewa podsumowując zawody, powiedział: - Choć judo ma swe korzenie w wojskowej sztuce walki japońskich samurajów, służącej głównie obronie życia, dzisiaj szkolenie ma formę sportu, a coraz częściej formę rekreacji. Największą zaletą uprawiania tej sztuki walki, jest dążenie do doskonałości, poprzez równoczesne rozwijanie ducha i ciała. Dzisiejsze zawody są na to doskonałym przykładem, jak młodzi ludzie potrafią z pasją walczyć i rozwijać swoje umiejętności. Wszyscy zawodnicy ukończyli zawody z nagrodami i wyjechali z Trzebnicy szczęśliwi. Zamiarem organizacji turnieju jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, a tym samym dążymy głównie, aby w życiu młodego człowieka, komputer spadł na dalszy plan. Chcemy zachęcić dzieci do uprawiania sportu, żeby rodzice zauważyli, jaką ważną rolę w życiu dziecka odgrywa ruch, sport, który wprowadza niesamowitą harmonię w życiu każdego człowieka.

JUDO25.jpeg