Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Międzynarodowy wyścig kolarski w Trzebnicy

Kolejne prestiżowe wydarzenie sportowe w Trzebnicy! Do World Games w 2017 r., Pucharu Świata w biegach na orientację  w 2016 r. dołączyło kolejne wydarzenie o międzynarodowym charakterze – wyścig kolarski „Korona Kocich Gór – Trzebnica 2015”, który odbędzie się 20 czerwca br. Gmina Trzebnica będzie współorganizatorem III edycji tego wyścigu. Należy dodać, że impreza uzyskała rangę UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska). To oznacza, że do Trzebnicy zawita co najmniej 5 zawodowych zagranicznych ekip kolarskich, a rywalizacja w trzebnickim wyścigu będzie punktowana do europejskiej klasyfikacji Euro Tour.

 W Dolnośląskim Centrum Rowerowym Harfa-Harryson Henryka Charuckiego - inicjatora i dyrektora wyścigu Korona Kocich Gór, odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa. O sprawny przebieg wydarzenia wraz z trzebnicka gminą, zadba kolejny współorganizator wyścigu – Klub Sportowy Ślęża MAT Sobótka na czele z prezesem Przemysławem Badnarkiem, który z powodzeniem od wielu lat organizuje profesjonalne wyścigi kolarskie, w tym m.in. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Swój wkład w wyścig będzie miała również Gmina Zawonia, po terenie której będzie przebiegała także część trasy wyścigu.

Podczas konferencji, dyrektor wyścigu – Henryk Charucki – poinformował, że nie tylko uzyskanie rangi UCI już w tym roku dla wydarzenia jest ogromnym sukcesem, ale również termin samej imprezy. 20 czerwca jest bowiem terminem poprzedzającym o tydzień Mistrzostwa Polski, więc praktycznie każdy liczący się klub kolarski będzie chciał potraktować wyścig w Trzebnicy jako swoisty test przed wspomnianymi mistrzostwami.

Podczas konferencji prasowej, burmistrza Marka Długozimę reprezentował naczelnik Wydziału Promocji – Jakub Szurkawski, który powiedział: Trzebnica nie boi się odważnych pomysłów. Nie mamy kompleksu małego miasta i lubimy wyzwania. Dlatego bazując na naszym dotychczasowym doświadczeniu w organizowaniu tego typu imprez, z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współorganizacji wyścigu „Korona Kocich Gór – Trzebnica 2015”. Takie wydarzenie doskonale wpisuje się w przyjętą i konsekwentnie realizowaną przez nas strategię promocji, której jedną z głównych osi jest hasło – „Trzebnica – Gmina Wspierająca Sport”. Dlatego już dziś zapraszam Państwa w imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica oraz własnym, na wyścig do Trzebnicy i zapewniam, że spotkacie się tu Państwo z niepowtarzalną atmosferą, malowniczą i profesjonalnie przygotowaną trasą oraz sportową rywalizacją w duchu Fair Play”.

Retransmisja z wyścigu zostanie pokazana w TVP Wrocław Oraz TVP Sport. Ponadto o wydarzeniu będą mówić i zapraszać do Trzebnicy spikerzy EUROSPORT-u, przy okazji transmisji innych imprez kolarskich.

Obecnie komitet organizacyjny opracowuje trasę wyścigu i szczegóły przebiegu tego sportowego święta. Swój wkład w organizację wydarzenia mają również kolarze zrzeszeni w KKS Trzebnica na czele z Romanem Węglarskim i Bogusławem Zielińskim. Także Starostwo Powiatowe w Trzebnicy będzie jednym ze sponsorów wydarzenia.

DSC_0093.jpegKonferencja prasowa w Dolnośląskim Centrum Rowerowym Harfa-Harryson Henryka Charuckiego. Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski poinformował media w imieniu burmistrza Marka Długozimy o współorganizacji prestiżowego wyścigu kolarskiego "Korona Kocich Gór - Trzebnica 2015" przez Gminę Trzebnica.