Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert Chóralny w Szkole Muzycznej

Ponownie burmistrz Marek Długozima zaprosił do Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Tym razem na Koncert Chóralny w wykonaniu Kantorów im. Edmunda Kajdasza, którym kieruje i dyryguje prof. Tadeusz Zathey.

Brak opisu obrazka

Kolejne niedzielne popołudnie w Trzebnicy należało do niezwykle udanych dla wielu osób, a zwłaszcza dla tych, którzy 12 kwietnia przyszli do Szkoły Muzycznej by wysłuchać utworów XIX-wiecznych kompozytorów, zarówno polskich jak i niemieckich. Zebranych przywitał dyrektor Szkoły Muzycznej Henryk Rymarczuk, przedstawił wykonawców i zaprosił do wysłuchania specjalnie przygotowanego repertuaru.

Brak opisu obrazka

Koncert rozpoczął się utworem „Gdzie mi się podziały tulipany”. Tego dnia zebrani w auli szkoły mogli wysłuchać jeszcze dzieł: „Życzenie” Op. 74, No.1, F. Chopina, „Wojak”, „Kum i Kuma”, „Znaszli Ten Kraj” S. Moniuszki czy Abschied vom Walde, Op. 59, No.3, F. Mendelssohna Bartholdego.

Od początku swojego istnienia Szkoła Muzyczna w Trzebnicy wzbudza dużo emocji. Tak długo wyczekiwana inwestycja po raz kolejny udowadnia, że była potrzebna. Zainteresowanie zarówno dzieci kształceniem się w niej, jak i duża frekwencja mieszkańców na licznych koncertach organizowanych w szkole pokazuje, że na spotkania z muzyką warto znaleźć czas.

- Kształcenie muzyczne, a także organizacja licznych koncertów w Szkole Muzycznej, rozwija w dzieciach i młodzieży wiele pozytywnych cech, które z pewnością będą później procentować w ich dalszym rozwoju. Dla nas mieszkańców Trzebnicy, takie spotkania z muzyka są równie ważne. Dziękuję za możliwość spędzania niedzielnych popołudni w tak niezwykły sposób – mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Na zakończenie Pani Krystyna Kajdasz - żona założyciela chóru, patrona Szkoły Muzycznej w Trzebnicy i jednocześnie nauczycielka, która występowała wcześniej z Chórem Kantorów, została poproszona przez prof. Tadeusza Zathey o wspólne wykonanie „Kołysanki” J.A. Maklakiewicza do słów K. I. Gałczyńskiego.

Brak opisu obrazka

Profesor sztuk muzycznych, polski dyrygent, Tadeusz Zathey.

Chór kameralny Cantores Minores Wratislavienses został założony przez E. Kajdasza w 1966 roku. Repertuar zespołu, liczący ponad 800 pozycji, obejmuje całą muzykę Europy od średniowiecza po muzykę współczesną. Zespół dał już prawie 2500 koncertów, dokonał ponad 100 nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych (ponad 40 płyt), występował na licznych festiwalach (m. in. 36 razy na festiwalu Wratislavia Cantans). Podczas swych podróży zagranicznych odwiedził większość krajów europejskich, a także Izrael, Turcję, Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i Meksyk.