• EN
  • DE

Robocza wizyta w sprawie World Games 2017

W roku 2017 we Wrocławiu odbędą się Igrzyska Sportów Nieolimpijskich World Games 2017. Na mocy porozumienia podpisanego w listopadzie ubiegłego roku, pomiędzy Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą a prezesem Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego - Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o. Piotrem Przygońskim, Trzebnica stała się oficjalnym partnerem tego wydarzenia.

W ramach igrzysk, na naszym terenie zostaną rozegrane biegi na orientację. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne robocze spotkanie w tej sprawie. Omówiono również organizację pucharu świata w biegach na orientację, którą w przyszłym roku również zorganizujemy na terenie miasta. Wydarzenie to będzie pewnego rodzaju testem organizacyjnym oraz promocją dyscypliny przed igrzyskami w 2017 roku. Do miasta przyjedzie ponad 250 zawodników z całego świata, a rozgrywane konkurencje będą bardzo widowiskowe dla kibiców.

Przypomnijmy - World Games to międzynarodowa impreza sportowa, która odbywa się zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich. Jej celem jest wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin oraz wprowadzenie części z nich na kolejne olimpiady. Ranga wydarzenia zapewnia organizatorom wielką, międzynarodową promocję, a jednym z głównych założeń, przyświecających komitetowi organizacyjnemu igrzysk we Wrocławiu, jest promocja i zachęcenie mieszkańców do zdrowego i aktywnego trybu życia.
 
IMG_8855.jpeg
Od prawej – Mieszko Mikita – koordynator ds. obiektów World Games 2017, Kalikst Sobczyński – Zastępca Dyrektora WKS Śląsk, Hubert Jakubowski – koordynator ds. obiektów World Games 2017, burmistrz Marek Długozima, sekretarz gminy Daniel Buczak, Jakub Szurkawski - koordynator ds. World Games 2017 w Trzebnicy.