• EN
  • DE

To Oni budują Świat na Tak

Ewa Górczyńska, Maria Gaweł, Dominik Świdziński, Izabela Putko, Zuzanna Kaczmarek, Karolina Oksińska, Bartłomiej Tokarski i Karolina Szczepanik- to oni budują Świat na Tak. 20 marca w auli Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyła się jubileuszowa XV edycja Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Patronat nad konkursem jak co roku objął Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

Ideą konkursu jest wyłonienie szczególnych osób - takich, które wyróżniają się działalnością na polu charytatywnym i społecznym. Angażują się w akcje niosące pomoc i odnoszą liczne sukcesy.

IMG_8665.jpeg

Po krótkiej prezentacji wszystkich nominowanych do tytułu Wspaniałego Gminy Trzebnica, na scenę, wraz z rodzicami, zaproszeni zostali uczniowie, którzy nie znaleźli się w finałowej ósemce. Młodzież otrzymała dyplomy, a dumni rodzice - listy gratulacyjne.

IMG_8676.jpeg

 Ewa Górczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.

IMG_8684.jpeg

Maria Gaweł ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku.

IMG_8689.jpeg

Świdziński Dominik ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie.

IMG_8694.jpeg

Putko Izabela ze Szkoły Podstawowej w Masłowie.

IMG_8701.jpeg

Kaczmarek Zuzanna z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy.

IMG_8711.jpeg

Szczepanik Karolina z Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim.

IMG_8721.jpeg

Tokarski Bartłomiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.

IMG_8731.jpeg

Oksińska Karolina z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy.

Za każdym razem formuła gali ma swój niepowtarzalny charakter. Tym razem przygotowane zostały filmy, w których bliscy, znajomi, nauczyciele i przyjaciele laureatów opowiadali o tym jacy oni są, co lubią robić, kim zostaną w przyszłości. Dzięki filmom można było zobaczyć młodych, pełnych zapału i chęci pomocy innym, wspólnie budujących „Świat na Tak” - Wspaniałych Gminy Trzebnica.

IMG_8639.jpeg

IMG_8760.jpeg

Kulminacyjnym punktem programu było ogłoszenie decyzji Kapituły Konkursu o przyznaniu tytułu Pierwszego Wspaniałego. Wśród szkół podstawowych mianem tym wyróżniono Bartłomieja Tokarskiego, a ze szkół gimnazjalnych wybrano Karolinę Oksińską, która będzie reprezentowała Gminę Trzebnica w ogólnopolskim etapie konkursu.

Niespodzianką na zakończenie gali było wyświetlenie filmu z udziałem laureatów w rolach głównych. To właśnie z niego można było się dowiedzieć, że Ewa Górczyńska chciałaby zostać lekarzem, choć boi się operacji, Karolina Oskińska poprosi tatę by pasował ja na rycerza, Dominik Świdziński w przyszłości chciałby zostać znanym piłkarzem, a Iza Putko- wizażystką.

Uroczystość uświetnił Piotr Łukaszczyk- wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Zebrani mogli wysłuchać dzieł Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta.

Po uroczystaj gali z tegorocznymi laureatami spotkał sie burmistrz Marek Długozima.

IMG_8924.jpeg

IMG_8926.jpeg

IMG_8928.jpeg

IMG_8931.jpeg

Pamiatkowe zdjęcie burmistrza Marka Długozimy z laureatami tegorocznego konkursu.


-Wszyscy laureaci oraz nominowani do konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica, który co roku obejmuję swoim patronatem, są wspaniałym powodem do dumy, zarówno dla rodziców, nauczycieli, dyrektorów jak i dla mnie. Cieszę się, że to właśnie Oni - pełni pasji, zaangażowania, wytrwale dążący do celu wspólnie tworzą „Świat na Tak”. Swoją postawą pokazują, że warto być dobrym i dają wspaniały przykład rówieśnikom. Udowadniają, że dla nich ważniejsze jest dać niż brać. Życzę im siły i dalszej wiary w to, że są w stanie zmieniać świat na lepsze- powiedział burmistrz komentując tegoroczną galę i dodał: Gratuluję również rodzicom, bo to przede wszystkim dzięki ich postawie, młodzież czerpie w życiu właściwe wzorce i uwrażliwia się na potrzeby innych ludzi.

Inspiracją dla ogólnopolskiego konkursu Ośmiu Wspaniałych był znany western "Siedmiu wspaniałych", w którym siedmiu zwyczajnych ludzi wypowiada walkę złu w małym, meksykańskim miasteczku i ostatecznie wygrywa nierówną konfrontację. Od początku konkurs jest zachętą dla młodych ludzi, by w podobny sposób przeciwstawiali się uzależnieniom, przemocy i egoizmowi w swoim środowisku szkolnym, koleżeńskim, rodzinnym. Kierując się przesłaniem, by budować „Świat na tak”, młodzież zaczęła podejmować liczne inicjatywy prospołeczne.

Skład kapituły XV edycji Gminnego Konkursu Ośmiu Wspaniałych:

Ocenianiem młodzieży, ich osiągnięć i zaangażowania zajęła się Kapituła powołana przez burmistrza Marka Długozimę. W jej skład weszli: Agnieszka Moździerz - Dyrektor ZAPO i jednocześnie przewodnicząca Kapituły, ks. dr hab. Bogdan Giemza - Superior Domu Zakonnego Salwatorianów, Bogusław Brud – Komendant Straży Pożarnej w Trzebnicy, Dionizy Dyjak- Komendant Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, Ewa Frania- Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy, Agnieszka Pawlaczek – Dyrektor TCKiS, Halina Bahryn-Kamińska - Honorowy Obywatel Trzebnicy, Ewelina Gładysz - przedstawiciel Wydziału Promocji UM w Trzebnicy,

Na kolejna galę, tym razem w odnowionej przestrzeni Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu zapraszamy już za rok. Młodzież zachęcamy do jeszcze aktywniejszej pracy na rzecz drugiego człowieka. Bez względu na to czy działacie pojedynczo czy w organizacjach, pamiętajcie, że to wy zmieniacie świat - na lepszy.

 

Elżbieta Nowak – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy - To najwspanialsze uczucie, wiedzieć że doceniona została uczennica, która na to jak najbardziej zasługuje – tym bardziej, ze stało się to w jej macierzystej szkole.  Karolina to wyjątkowa dziewczyna, pełna energii i pasji, którą zaraża innych. To prawdziwe szczęście posiadać ją w gronie uczniów naszego gimnazjum. Jestem przekonana, że Karolina poradzi sobie z każdym życiowym wyzwaniem.

Magdalena Herner-Tokarska - mama Bartka Tokarskiego – Jestem bardzo dumna z mojego syna, dla mnie i tak jest najlepszy, ale widząc to, że doceniają go również inni – serce rośnie!  Wiedziałam, że mu się uda, bo jest niezwykłym chłopcem, który kocha pomagać innym. Teraz oprócz medali z judo, będzie mógł się pochwalić tą okazała statuetką.

Karolina Oksińska – Najwspanialsza wśród ósemki laureatów Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica  - Najważniejsze jest to, żeby robić to co się kocha, żeby kierować się tym co podpowiada nam serce. Będę dalej robić to, co robiłam do tej pory i nic tego nie zmieni. Cieszę się jednak, że moje starania docenili inni, bo to zawsze miłe wyróżnienie. Jestem z siebie dumna!

Bartosz Tokarski Był stres, teraz gdy on przeszedł, czuję się bardzo szczęśliwy, ale ta gala pokazała mi jak wiele więcej jeszcze można zrobić dla innych- moje osiągnięcia to przy dokonaniach innych zaledwie drobny ułamek. Dlatego kończę tegoroczną galę z mocnym postanowieniem, by pomagać jeszcze więcej.

Agnieszka MoździerzSamorządowy Konkurs Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica jest doskonałą możliwością, by młodzi ludzie pokazali się ze swojej najlepszej strony. By pokazali swoją dobroć, otwartość na innych, swoja radość. Doceniając ich wszelaka działalność na wszystkich polach wolontariatu, pokazujemy innym, że warto jest pomagać, że taka postawa może również przynosić zadowolenie i spełnienie w życiu. Mam nadzieję, że na tej finałowej ósemce będą wzorować się kolejne roczniki młodych Wspaniałych Gminy Trzebnica!

Już niebawem wideorelacja z gali.