• EN
  • DE

W Gminie Trzebnica trwają dwie duże i ważne inwestycje

W Gminie Trzebnica trwają dwie duże i ważne inwestycje – modernizacja, rozbudowa i przebudowa ośrodka zdrowia Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ przy ul. Kościuszki oraz ośrodka kultury Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Prusickiej. Miejsca te regularnie wizytuje burmistrz Marek Długozima i bierze udział w roboczych naradach z wykonawcami.

- Jest to kolejny ważny etap w rozwoju miasta, ponieważ dzięki tym modernizacjom zyskamy nowoczesne Centrum Kultury oraz Gminną Przychodnię Zdrowia, na miarę potrzeb mieszkańców naszej gminy. Opieka zdrowotna, a także kultura i oświata są dla mnie absolutnymi priorytetami, dlatego cieszę się, że budynek TCKiS wyposażony w nowoczesną salę kinową, klubokawiarnię oraz salę prób dla trzebnickich zespołów, wchodzi w ostatnią fazę realizacji, a nowe skrzydło przychodni, tak szybko wspina się do góry - skomentował burmistrz Marek Długozima i dodał - Wraz z tymi przedsięwzięciami kompletujemy kluczowe dla funkcjonowania trzebniczan inwestycje. Bo oprócz wspomnianych zdrowia i kultury, oraz sportu w postaci nowoczesnej infrastruktury sportowej - basenu, stadionu czy boisk wielofunkcyjnych,  zadbaliśmy także o doskonałą przestrzeń do nauki naszych najmłodszych, oddając wcześniej do użytku nowoczesny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oraz powołując do życia pierwszą w naszym regionie Szkołę Muzyczną. Co pokazuje, że rozumiemy, iż bez równorzędnego działania na polu oświaty, zdrowia i kultury, nie może być mowy o zrównoważonym rozwoju, który obecnie następuje w Gminie Trzebnica.

Ośrodek kultury TCKiS

W Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu trwają intensywne prace budowlane. Sala kinowa powoli zaczyna przypominać swym wyglądem, te znane nam z nowoczesnych multipleksów.  Pojawiła się trybuna, na której już niebawem zamontowane będą kinowe fotele, trwa montaż podestu pod sceną, zainstalowano też wentylację. W budynku głównym trwa wylewanie posadzek, wygładzane są ściany.  Podobnie piwnice przygotowywane są pod mającą tam powstać klubokawiarnię – miejsce spotkań młodzieży, gdzie będą odbywać się koncerty. Także trzebnickie zespoły skorzystają na remoncie - otrzymają kilka pomieszczeń, w których będą mogły przeprowadzać swoje próby. Modernizacja objęła również strych budynku, gdzie zdemontowano tymczasowe pomieszczenia, uzyskując tym samym otwartą przestrzeń. Sam budynek, będzie zawierał szereg udogodnień dla niepełnosprawnych i osób starszych, w tym windę, a także specjalne miejsca na widowni. Planowany czas zakończenia prac, to czerwiec bieżącego roku.

IMG_9454.jpegW naradzie roboczej na placu budowy Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu wzięli udział między innymi Burmistrz Marek Długozima, Zbigniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Ryszard Siwik z Wydziału TI, Jerzy Chomkowicz z Wydziału TI, Paweł Jędrzejewski z Wydziału TI, Maciej Jarosławski Kierownik Budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o., Andrzej Maj Kierownik Robót AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o.

DSC_0020.jpegW budynku trwają intensywne prace budowlane.

IMG_9476.jpegOd lewej: Ryszard Siwik z Wydziału TI, Jerzy Chomkowicz z Wydziału TI, Maciej Jarosławski Kierownik Budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o., Burmistrz Marek Długozima, Zbigniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

IMG_9490.jpegScena jest już prawie gotowa do montażu foteli kinowych.

IMG_9543.jpegWyremontowany budynek będzie posiadał przestronne wnętrze.

IMG_9561.jpegStrych budynku również poddawany jest remontowi.

mkidn_01_cmyk_mniejsze.jpeg
Zadanie pn. „Rozbudowa strefy wejściowej do kina wraz z modernizacją sali widowiskowo-kinowej w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu" jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

Gminna Przychodnia Zdrowia TCM ZDRÓJ

Nowe skrzydło przychodni pnie się do góry, trwają także prace związane z montażem instalacji w starym budynku. W rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni zdrowia znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci. Rozbudowa obiektu pozwoli na zatrudnienie kolejnych specjalistów, takich jak np. kardiolog, diabetolog czy neurolog. Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przewiduje również dodatkowe miejsca parkingowe. Planowany czas zakończenia prac, to czerwiec 2016.

IMG_9618.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z Janem Perkiem Kierownikiem Robót.

IMG_9628.jpegWidok na plac budowy z dachu modernizowanego budynku starej przychodni.

IMG_9669.jpegNowa Gminna Przychodnia Zdrowia TCM ZDRÓJ powstaje w szybkim tempie.