Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Urząd Miejski zmienia się dla petenta

W funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego zaszły dwie bardzo ważne zmiany. Biuro obsługi klienta wraz z biurem podawczym, zostało połączone z kancelarią, a estetyczne przeszklenie i wykwalifikowany personel umili petentom załatwianie spraw w tym miejscu. Równie ważną zmianą jest połączenie Urzędu Stanu Cywilnego z meldunkami – dzięki temu większość spraw związanych z koniecznością odwiedzenia tych dwóch miejsc załatwimy teraz na parterze budynku Urzędu.

- To duże ułatwienie dla petentów, którzy często musieli odwiedzać zarówno wydział meldunkowy jak i Urząd Stanu Cywilnego. Teraz te dwa wydziały znalazły się obok siebie, co w znacznym stopniu ułatwi cały proces logistycznie – mówi Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak.

IMG_8623.jpeg

Biuro Podawcze mieści się teraz wraz z kancelarią w przeszklonym pomieszczeniu na parterze, po lewej stronie od wejścia głównego.

- Teraz hol urzędu jest bardziej przestronny, a czytelna informacja od razu kieruje mnie we właściwe miejsce – mówi nam pani Renata, która przyszła złożyć podanie o wycinkę drzew.
Podania z biura podawczego trafiają wprost do kancelarii, a stąd są kierowane do właściwej jednostki Urzędu Miejskiego.

IMG_8631.jpeg

Urząd Stanu Cywilnego został połączony z biurem meldunkowym.

- Odkąd zostałem burmistrzem, to jest od ośmiu lat, cały czas dbam o to by Urząd stawał się bardziej przyjazny dla mieszkańców, którzy przychodzą załatwić tu swoje sprawy. Z mojej inicjatywy powstało biuro podawcze i biuro obsługi klienta, które teraz zyskały odświeżony, bardziej nowoczesny wygląd, jak również wzrosła ich funkcjonalność, dzięki połączeniu z kancelarią – komentuje burmistrz Marek Długozima i dodaje – wcześniej w trosce o osoby niepełnosprawne, a także matki z małymi dziećmi, w urzędzie uruchomiono windę, a dodatkowo dla najmłodszych petentów powstały specjalne strefy zabawy oraz w łazience zamontowany specjalny przewijak dla niemowląt – zakończył.

Podsumowując, bieżące sprawy np. podania, składamy w biurze podawczym znajdującym się po lewej stronie od głównego wejścia do Urzędu. Sprawy związane z koniecznością odwiedzenia Urzędu Stanu Cywilnego załatwimy tak jak poprzednio na parterze budynku w pokoju nr 37. Zmianą jest ulokowanie biura meldunkowego, które teraz mieści się w tym samym pokoju co USC. Sprawy związane z dowodami, bez zmian załatwimy w pokoju nr 87.