Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rozpoczęto prace przy ul. Cichej

W poniedziałek 9 marca rozpoczął się remont oraz rozbudowa ulicy Cichej, która będzie drogą dojazdową do nowopowstałej fabryki firmy Perfand. Droga pozwoli na bezproblemowe dotarcie na teren inwestycji, a po wybudowaniu fabryki – umożliwi do niej odpowiedni dojazd. Pierwszy etap prac obejmuje montaż krawężników i przygotowanie podłoża pod nową nawierzchnię. Teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima wraz z pracownikami.

DSC_0100.jpeg
Od lewej: Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, Burmsitrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniew Zarzeczny.

- Zleciłem opracowanie projektu drogi wewnętrznej, który obecnie wchodzi w fazę realizacji. To oznacza, że już w najbliższym czasie w gminnej strefie inwestycyjnej powstanie pierwsza fabryka. Zależy nam na pozyskiwaniu kolejnych inwestorów dających mieszkańcom pracę. Strefę inwestycyjną wyznaczyliśmy w pobliżu drogi krajowej nr 5 i planowanej drogi ekspresowej S-5 – powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Zadanie realizuje firma Gembiak-Mikstacki Sp.j. Droga będzie poprowadzona ul. Cichą od skrzyżowania z ul. Prusicką. Warto przypomnieć, że przy okazji remontu tej drogi oraz dobudowaniu jej dalszego przebiegu, powstaną nowe miejsca parkingowe w sąsiedztwie znajdującego się obok cmentarza.

mapa Perfand.jpeg

IMG_9204.jpeg
Przed rozpoczęciem inwestycji na terenie pod budowę drogi burmistrz Marek Długozima spotkał się z Andrzejem Trawińskim z firmy Perfand.

DSC_0092.jpeg
W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie miejsc parkingowych przy cmentarzu.

DSC_0098.jpeg
Rozpoczął się pierwszy etap prac przy budowie nowej drogi.

DSC_0107.jpeg
Wytyczono już krawężniki.