Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzeci Cross, trzy razy więcej biegaczy

Piękna wiosenna pogoda przywitała biegaczy, w sobotę 7 marca, na starcie III Crossu Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Na uczestników czekała malownicza 10-kilometrowa trasa pełna wyzwań. Miała ona przygotować zawodników do nadchodzącego sezonu, a dwieście metrów łącznej sumy podbiegów sprawdzić wytrzymałość każdego z nich.

Trzecia edycja Trzebnickiego Crossu organizowanego przez Gminę Trzebnica we współpracy ze stowarzyszeniem Pro Run Wrocław, pokazała jak wielkim zainteresowaniem cieszą się biegi w Gminie Trzebnica. Na starcie pojawiło się 270 biegaczy, prawie 100 więcej niż w roku ubiegłym i trzy razy więcej niż w pierwszej edycji sprzed dwóch lat. – I choć liczyliśmy na jeszcze więcej uczestników, to nie możemy narzekać – z roku na rok wydarzenie to zyskuje na randze i prestiżu, a dzięki bardzo dobrej współpracy z Gminą Trzebnica możemy wciąż rozwijać ten bieg. Trasa ta jest idealnym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem biegowym, który już za dwa tygodnie rozpocznie półmaraton Ślężański powiedział Jacek Jackowiak Prezes Stowarzyszenia Pro Run Wrocław.

III Cross Trzebnicki (37 of 158).jpeg

Punktualnie o godzinie 11.00 Burmistrz Marek Długozima wraz z Jackiem Jackowiakiem Prezesem Stowarzyszenia Pro Run Wrocław dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Tym razem zarówno start jak i miasteczko zawodów ulokowane były pomiędzy malowniczymi stawami. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Jacek Sobas z Kędzierzyna Koźla, ta sztuka udała mu się w 37 min. i 36 sekund. Drugie miejsce zajął Norbert Czapka z Brzegu, a trzecie trzebniczanin Andrzej Hazubski. Najlepszą kobietą wśród mieszkanek Gminy Trzebnica była Anna Zajączkowska.

III Cross Trzebnicki (152 of 158).jpeg Jacek Sobas, Norbert Czapka, Andrzej Hazubski. Zwycięzcą nagrody wręczali: Burmistrz Marek Długozima, Agnieszka Pawlaczek Dyrektor TCKiS, Jacek Jackowiak PRO Run Wrocław oraz Paweł Orzechowski twórca książki „Maratonem przez Świat”.

III Cross Trzebnicki (154 of 158).jpegAnna Zajączkowska (00:50:36) była najlepsza wśród kobiet z Gminy Trzebnica, druga do mety dobiegła Magdalena Kumór (00:50:55), a trzecia na mecie zameldowała się Ewa Boćko (00:55:33)

III Cross Trzebnicki (156 of 158).jpegWśród mieszkańców Gminy Trzebnica najlepszy był Andrzej Hazubski (00:40:47), drugie i trzecie miejsce należało do braci Komorowskich,  Karola (00:40:52) i Arkadiusza (00:43:40)

- Po raz kolejny Gmina Trzebnica organizuje wspólnie z Pro Run Wrocław, to ważne dla regionu i biegaczy wydarzenie. Przy tej okazji chciałbym zachęcić do całorocznej aktywności fizycznej, mamy przecież wspaniałe ścieżki biegowe, zmodernizowany stadion, Orlik czy Park Wodny Zdrój. Zarówno infrastruktura sportowa, jak i organizowane wydarzenia, idealnie wpisują się w realizację jednego z głównych haseł promocyjnych gminy: Trzebnica - Gmina Wspierająca Sport – skomentował burmistrz Marek Długozima.

III Cross Trzebnicki (9 of 158).jpeg

Swoją sprawność na dystansie 100 metrów mogli sprawdzić również najmłodsi biegacze.

III Cross Trzebnicki (133 of 158).jpeg

III Cross Trzebnicki (136 of 158).jpeg

Po zawodach na małych uczestników czekały słodkie upominki, a ich starsi koledzy mogli zjeść ciepły regeneracyjny posiłek - zupę z soczewicy - który co głodniejsi mogli spożyć w całości razem z jadalnym talerzem.

 

Dariusz Zajączkowski (miejsce 19 w Gminie Trzebnica, czas 00:55:13). Od 30 lat nieprzerwanie startuje w Biegu Sylwestrowym, w Crossie Trzebnickim pobiegł po raz pierwszy. – Jestem świeżo po grypie, więc dziś chciałem bieg ukończyć i złamać godzinę, co się udało. Trasa jest ciekawa, pierwsza jej część jest trudniejsza, znajdują się na niej wymagające podbiegi, zwłaszcza ten za Kościółkiem Leśnym i kilkoma małymi wykańczającymi później. Z tego co zaobserwowałem na trasie, większość biegaczy była przygotowana do tego rodzaju wyzwania, wszyscy w miarę sprawnie pokonali te trzy pętle. Cieszę się, że wreszcie udało mi się wystartować w tej imprezie, bo planowałem to już w dwóch poprzednich odsłonach, jednak zbieg różnych okoliczności uniemożliwił mi to.
 IMG_8376.jpeg Dariusz Zajączkowski odbiera gratulacje od burmistrza.

Andrzej Hazubski (3 miejsce w kategorii open, 1 miejsce wśród mieszkańców Gminy Trzebnica, czas 00:40:47)Cieszę się, że pomimo upływających lat, wciąż utrzymuję równą formę, pozwalającą mi rywalizować z najlepszymi. W poprzednich edycjach imprezy zajmowałem dwa razy drugie miejsca, teraz trzecie, może za rok, jeśli zdrowie pozwoli będzie to upragnione zwycięstwo. Jak zwykle spotkała nas tu wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie, doskonały klimat do biegania. Ja osobiście biegam już 17 lat, w Trzebnicy jest klimat do biegania, cały czas inwestuje się tu w sport, zmodernizowano stadion, mamy bieżnię, wyznaczono ścieżki biegowe w Lesie Bukowym, a tym samym możliwe było przeprowadzenie już trzech edycji tych zawodów, w których dzisiaj braliśmy udział. Jednym słowem jest gdzie trenować.

III Cross Trzebnicki (83 of 158).jpegAndrzej Hazubski przekracza linię mety.

III Cross Trzebnicki (85 of 158).jpegWraz z burmistrzem Markiem Długozimą oraz Agnieszką Pawlaczek Dyrektorem TCKiS.

Paulina Śliwińska (uczestniczka Biegu Sylwestrowego 2014, pasjonatka biegania 01:04:26 )Przy tym biegu, Bieg Sylwestrowy wydaje się być o wiele łagodniejszy. Tutaj dużą ilość podbiegów znajdującą się na trasie trzeba pokonać trzy razy. Udało się to zrobić, z czego jestem bardzo zadowolona, tym bardziej, że zrobiłam to wspólnie z moim synem. Razem pokonywaliśmy tą trasę dodając sobie sił, razem też przekroczyliśmy linię mety, odbierając te oryginalne medale z rąk pana Burmistrza. Świetne uczucie!

Wśród uczestników III Crossu Trzebnickiego nie zabrakło również osób spoza Gminy Trzebnica jak i spoza naszego kraju. Wśród nich byli między innymi Solak Aysen z Turcji, która zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet, Grażyna Domagała z Wrocławia czy Visentin Eric z Francji.

Grażyna DomagałaBardzo mi się tutaj podobało, biegłam tu po raz pierwszy, ale zapewne nie po raz ostatni, bo wysiłek w tych wspaniałych okolicznościach przyrody, to prawdziwa przyjemność. Jest to idealne miejsce do szlifowania swojej kondycji i kto wie, czy wraz z moją grupą Night Runners Wrocław, nie będziemy tutaj przyjeżdżać na treningi. Naprawdę było super i mam nadzieję wrócić tu jeszcze w tym roku na Bieg Sylwestrowy.

Visentin Eric, Francja – Po raz pierwszy byłem w Trzebnicy siedem lat temu. Nawet na przykładzie Stawów Trzebnickich i terenu rekreacyjnego w ich okolicy widać jak wielki postęp to miasto zrobiło od tego czasu. Jestem zachwycony Parkiem Wodnym Zdrój, na którym bywam z synem, a także niepowtarzalną atmosferą stawów, gdzie spokój tak naturalnie łączy się z aktywnością.

Wśród uczestników rozlosowano również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Za rok IV edycja imprezy- Zapraszamy do Trzebnicy!

III Cross Trzebnicki (68 of 158).jpegJacek Sobas zwycięzca biegu na trasie, w tle Park Wodny Zdrój.

III Cross Trzebnicki (27 of 158).jpegWspólna rozgrzewka uczetników III Crossu Trzebnickiego.

III Cross Trzebnicki (50 of 158).jpegPierwsze wyzwanie- podbieg przy Kościółku Leśnym.

IMG_8388.jpegHenryk Zięba z Gminnego Klubu Kolarskiego

IMG_8416.jpegPaweł Orzechowski odbiera gratulacje od Burmistrza Marka Długozimy.

III Cross Trzebnicki (116 of 158).jpegKącik zabaw dla najmłodszych prowadzony przez pracowników TCKiS.

III Cross Trzebnicki (76 of 158).jpegTrasa przebiegała przez malowniczo położone ścieżki biegowe w Lesie Bukowym.

Sławomir Byra.jpegSławomir Byra odbiera gratulacje od Burmistrza Marka Długozimy.

III Cross Trzebnicki (149 of 158).jpegZwyciężczyni wśród kobiet Anna Więcek z Kiełczowa, odbiera okazały puchar.

Damian Król.jpegDamian Król z Trzebnicy.

IMG_8369.jpegLesław Kaniowski z Trzebnicy.

 Pełna fotogaleria dostępna TU