Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Młodzieżowa Rada Miejska na spotkaniu z Burmistrzem

W piątek 27 lutego odbyło się robocze spotkanie burmistrza Marka Długozimy z uczniami zasiadającymi w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. W spotkaniu wziął również udział Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

Rozmowy dotyczyły pomysłów na dalsze funkcjonowanie rady, a także zaangażowania młodych w ważne dla życia Gminy wydarzenia. Podczas spotkania przeanalizowane zostały również wyniki ankiety, którą członkowie rady przeprowadzili wśród uczniów szkół znajdujących się na terenie Gminny Trzebnica. Dotyczyła ona pomysłów oraz oczekiwań młodzieży względem rozwoju Gminy Trzebnica. Zgłoszona została potrzeba powstania klubokawiarni jako miejsca spotkań, pojawiły się także pytania o szczegóły zagospodarowania Winnej Góry(Kociej Góry - o którym pisaliśmy w poprzednim numerze, a które jest jednym z głównych zadań tej kadencji). Burmistrz zapewnił również swoich młodych rozmówców, że miejsce spotkań o które zabiegają, powstaje właśnie w modernizowanym budynku Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

1.jpeg
Burmistrz Marek Długozima oraz Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski podczas spotkania z Młodzieżową Radą Miejską.

- Jestem zbudowany ilością kreatywnych pomysłów, które można wprowadzić w życie, a które pojawiły się podczas analizy wspomnianej ankiety. Głos młodzieży, ich perspektywa postrzegania naszej wspólnej przestrzeni są dla mnie niezwykle ważne i cenne. Warto inwestować w pomysły i projekty młodych trzebniczan, tworząc dogodne dla nich warunki rozwoju. – skomentował burmistrz Marek Długozima.

Również przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Kamila Kotara była bardzo zadowolona z przebiegu spotkania. – Jesteśmy usatysfakcjonowani rozmowami z panem burmistrzem, udało się nam przedstawić nasze pomysły i zaczerpnąć inspiracji z konkretnych sugestii, których sam nam udzielił – skomentowała przewodnicząca i dodała – teraz bierzemy się mocno do działania.

Przypomnijmy, że zadaniem Rady jest reprezentowanie potrzeb, próśb czy zapytań, skierowanych do władz, w imieniu młodego pokolenia. Liczy ona obecnie 20 radnych, a jej kadencja trwa dwa lata, licząc od dnia wyborów. Pierwsze wybory do MRM odbyły się w styczniu 2012 roku, a obecna rada swoje funkcjonowanie rozpoczęła 14 maja 2014 roku. O efektach przeprowadzonych rozmów zapewne przekonamy się już wkrótce.