• EN
  • DE

60 lat działalności Koła Wędkarskiego w Trzebnicy!

21 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 23 w Trzebnicy. Przedstawiono sprawozdanie zarządu Koła z działalności za poprzedni rok, łącznie z wymienieniem licznych sukcesów sportowych. W spotkaniu uczestniczył także Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który otrzymał specjalne podziękowania za wspieranie i pomoc w rozwoju wędkarstwa w Trzebnicy. W tym roku Koło obchodzi 60-lecie swojej działalności!

W Walnym Zgromadzeniu, które poprowadził Prezes Karol Wszołek oraz Sekretarz Janusz Piotrowski, uczestniczyło 43 członków koła wędkarskiego z Trzebnicy. Poza ważnymi sprawami formalnymi, jak wysłuchanie sprawozdania z działalności zarządu odnośnie działalności koła na wielu obszarach, spotkanie miało jeszcze inny ważny punkt – wręczenie podziękowań i nagród.

DSC04761.jpeg

Mirosław Wiewiór i Ryszard Lewandowski zostali oznaczeni Srebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi dla wędkarstwa polskiego nadaną przez Zarząd Główny PZW w Warszawie, natomiast Łukasz Skoneczka otrzymał Srebrną Odznakę za zasługi dla Społecznej Straży Rybackiej okręgu Wrocławskiego. Po wręczeniu oznak przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych wędkarzy 2014 roku. Prezes Karol Wszołek wraz z nowo mianowanym zastępcą Prezesa ds. sportowych Szczepanem Gurbodą wręczyli dyplomy dla wędkarzy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w kategorii senior i junior w lidze koła.

Mirosław Wiewiór.jpeg
Srebrną Odznakę PZW odbiera Mirosław Wiewiór.

Ryszard Lewandowski.jpeg
Srebrna Odnzaka PZW dla Ryszarda Lewandowskiego.

Łukasz Skoneczka.jpeg
Łukasz Skoneczka otrzymał Srebrną Odznakę za zasługi dla Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Wrocławskiego.


Specjalne wyróżnienie od Koła otrzymał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima – za wsparcie i pomoc w rozwoju wędkarstwa w Trzebnicy. Burmistrz pogratulował wszystkim pasji i osiągnięć sportowych, a także poświęceń i pracy społecznej. Podziękował również za bardzo dobrą współpracę koła z Gminą Trzebnica, w szczególności za działania na rzecz ochrony środowiska i wód będących pod opieką koła. Warto dodać, że regularnie odbywają się rodzinne zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica z okazji dnia dziecka. W zeszłym roku uczestniczyło w nich ponad 100 dzieci!

DSC04778.jpeg
Prezes Koła Karol Wszołek oraz Marek Paleczek wręczyli burmistrzowi Markowi Długozimie specjalne podziękowania za wsparcie wędkarstwa w Trzebnicy.

Zakres działań prowadzonych przez koło wędkarskie w Trzebnicy jest bardzo szeroki, są to m.in.: pozyskiwanie nowych członków koła, organizacja zawodów wędkarskich, reprezentowanie Trzebnicy w zawodach wędkarskich, sprzątanie brzegów akwenów podlegających pod zarząd koła, zarybianie akwenów, organizacja czynów społecznych i prowadzenie szkółek dla dzieci i młodzieży.