Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Jan Paweł II – Szukałem Was

W związku z beatyfikacją Jana Pawła II, 29 kwietnia w trzebnickim kinie wyświetlono nieodpłatnie film dokumentalny o życiu i działalności papieża Polaka, zatytułowany „Szukałem Was”, w reżyserii Jarosława Szmidta.
Obraz był skierowany przede wszystkim dla seniorów z Gminy Trzebnica, a dzięki zaangażowaniu sołtysów, Trzebnickiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miejskiego, blisko 400 osób mogło go obejrzeć.

Jak podkreślił w swoim krótkim wystąpieniu Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, to już czwarte spotkanie w sali kinowej TOK, zorganizowane specjalnie w związku z doniosłą okazją, jak beatyfikacja Jana Pawła II, a wcześniej filmem poświęconym ks. Popiełuszce czy Katyniowi. Burmistrz podziękował także za liczne przybycie wszystkim mieszkańcom, księżom, siostrom zakonnym oraz przedstawicielom związków kombatanckich.


IMG_4284.jpeg
Mieszkańcy Gminy Trzebnica licznie przybywali na film.

IMG_4327.jpeg
Sala kinowa Zespołu Placówek Kultury wypełniła się niemal po brzegi. Wszyscy zebrani ze skupieniem, zadumą i wzruszeniem obejrzeli film.

IMG_4325a.jpeg
Wszystkich zebranych na sali kinowej przywitał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, życząc jednocześnie miłego seansu.

Obraz 048.jpeg
Mieszkańcom wszystkich sołectw z terenu Gminy Trzebnica zapewniono transport, by mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dla wielu z nich to jedyna  okazja obejrzeć film na dużym ekranie.