• EN
  • DE

Targi Turystyczne- promocja dla Gminy

Gmina Trzebnica wraz z Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ, była jednym z prawie 250 wystawców, którzy od 27 lutego do 1 marca, w Hali Stulecia we Wrocławiu promowali swoje produkty, pokazywali lokalną tradycję i walory turystyczne. Swoje stoiska miały również biura podróży, stowarzyszenia turystyczne, uzdrowiska oraz polskie i zagraniczne miasta.

IMG_8043.jpeg

DSC_0119.jpeg

Na gminnym stoisku można było znaleźć szeroki wybór materiałów promujących region, dowiedzieć się o atrakcjach czekających na turystów w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ, poczęstować się jabłkiem z trzebnickich sadów, a także skosztować pysznego soku pochodzącego z rodzinnego gospodarstwa sadowniczego, prowadzonego przez Szymona i Jakuba Celmerów.

IMG_8027.jpeg

- Nasze rodzinne gospodarstwo sadownicze prowadzone jest już od trzech pokoleń. Wiemy, że tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie do czegoś zobowiązuje. Mamy zamiar nadal ją kontynuować, choć wprowadziliśmy od września ubiegłego roku małe zmiany - mówi Szymon Celmer - Produkujemy soki, w których głównym składnikiem są jabłka. Czym się wyróżniamy na rynku? Nasze owoce pochodzą z sadów położonych w jednym z najcieplejszych regionów Polski – ze Wzgórz Trzebnickich. Specjalnie dobrane odmiany jabłek oraz odpowiednia technologia tłoczenia sprawiają, że nasze soki wyróżniają się smakiem: są słodkie nie zawierają cukru, substancji konserwujących i barwników.

DSC_0144.jpeg

O niepowtarzalnym smaku Soków Jabłkowych ze Wzgórz Trzebnickich, świadczyć może chociażby fakt, że chętnych do degustacji napojów nie brakowało. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik z kolorowankami. Całe rodziny mogły natomiast wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były gadżety promocyjne m.in. parasole, przewodniki i filiżanki, a także karnety do trzebnickiego aquaparku.

DSC_0093.jpeg

DSC_0082.jpeg

Warto dodać, że stoisko Gminy Trzebnica było jednym z najliczniej i najchętniej odwiedzanych, co zauważyli również sami organizatorzy. Podczas rozmów turyści, którzy jeszcze nie byli w Trzebnicy zapewniali, że niebawem ją odwiedzą. "Starzy znajomi", którzy odwiedzili nasze tereny, podkreślali, że jest to niezwykle atrakcyjny region, do którego warto wracać.

- Cieszę się, że Gmina Trzebnica mogła się zaprezentować na VII Targach Turystycznych we Wrocławiu. Promocja to bardzo ważny element w sektorze turystycznym. Bez niej ciężko jest dotrzeć do potencjalnych konsumentów. Zależało nam na tym, aby pokazać jak w niewielkiej odległości od Wrocławia można odpocząć od zgiełku, wyciszyć się i zrelaksować, np. w rejonie Stawów Trzebnickich, Lasu Bukowego i w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ - mówi burmistrz Marek Długozima.