• EN
  • DE

Narada techniczna w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu

W szybkim tempie prowadzony jest remont i modernizacja Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. Ważne decyzje dla całokształtu budynku podejmowane są również na cotygodniowych naradach, w których udział bierze burmistrz Marek Długozima.

Decyzje podjęte podczas narady, która odbyła się w poniedziałek 2 marca, dotyczyły głównie podziału nowopowstałej przestrzeni na poszczególne sale dla sekcji prowadzonych przez pracowników TCKiS. Podczas spotkania zapadła również bardzo ważna decyzja o wykorzystaniu placu znajdującego się w podwórku za budynkiem TCKiS na parking dla odwiedzających, co pozwoli odciążyć miejsca parkingowe z przodu inwestycji.

- Remont przebiega bardzo sprawnie i już niedługo mieszkańcy naszej gminy zyskają przestrzeń rozrywki o bardzo wysokim standardzie. I nie mówię tu tylko o nowoczesnym kinie ze specjalnie profilowaną widownią, nowoczesnym projektorem oraz systemem dźwięku znanym z sal największych kinowych multipleksów – skomentował burmistrz Marek Długozima i dodał - Oprócz na tego, na najniższym poziomie budynku pojawi się klubokawiarnia, gdzie nasi mieszkańcy przy dobrej kawie będą mogli posłuchać trzebnickich zespołów, spędzić spokojnie czas na rozmowie ze znajomymi. Do dyspozycji będzie również nowoczesna przestrzeń budynku głównego, gdzie swoje talenty w zmodernizowanych przestronnych wnętrzach szlifować będą dzieci w poszczególnych sekcjach - od baletowej do plastycznej. A przecież to jeszcze nie wszystko, bo wraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej Sali Retro zyskamy również nowoczesną przestrzeń konferencyjną z możliwością przeprowadzania imprez okolicznościowych – zakończył burmistrz.

Również Maciej Jarosławski Kierownik Budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o.  jest pełen optymizmu co do przebiegu prac. – Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie realizujemy montaż podbudowy widowni w sali kinowej, wykończenie pierwszego piętra, rozpoczęliśmy montaż elewacji budynku, wykańczany jest szyb windy – powiedział i dodał – Oprócz tego, że budynek będzie cechował się funkcjonalnością, będzie również bardzo ładnym punktem w przestrzeni miejskiej, między innymi dzięki stylizowanym na zabytkowe oknom, a także odświeżonej elewacji budynku – zakończył.

Remont obiektu ma planowo zakończyć się w czerwcu bieżącego roku. Zmodernizowany budynek będzie posiadał nowoczesną sale kinową, salę konferencyjną, klubokawiarnię oraz salę prób dla trzebnickich zespołów.

IMG_8099.jpeg Od lewej: Ryszard Siwik Kierownik Budowy, Agnieszka Pawlaczek p.o dyrektora TCKiS, Maciej Jarosławski Kierownik Budowy z ramienia firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o., Andrzej Maj Kierownik Robót AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o., Burmistrz Marek Długozima, Zbigniew Zarzeczny Naczelnik Wydziału TI, Adam Grajper Hydraulik, Paweł Jędrzejewski pracownik Wydziału TI.

IMG_8137.jpegMontaż podestów pod mocowania foteli kinowych.

IMG_8179.jpegPodczas narady technicznej pojawiło się wiele ważnych ustaleń dotyczących ostatecznego kształtu budynku.

IMG_7870.jpeg

 IMG_8153.jpegWykańczany jest szyb windy.

IMG_7840.jpegSala kinowa, gdzie trwa montaż podestów.