Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Przedszkolaki świętowały razem z Super Kotem

Koty, kotki i koteczki opanowały Trzebnicę. 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki spotkały się z Super Kotem - maskotką Trzebnicy, aby z okazji święta złożyć mu życzenia.

Punktualnie o godzinie 10.30 przedszkolaki przemaszerowały ulicami Trzebnicy. Odwiedziły trzebnickie rzeźby kotów Kociogórka i Lubuszkę oraz Mruczysława. Spotkały się również w Urzędzie Miejskim z Super Kotem i burmistrzem Markiem Długozimą.

Międzynarodowy Dzień Kota (2 of 34).jpeg

Międzynarodowy Dzień Kota (9 of 34).jpeg

Międzynarodowy Dzień Kota (3 of 34).jpeg

Były życzenia, wierszyki, piosenki - w tym specjalnie na tę okazję skomponowana przez dzieci z grupy 12 i wychowawczynię Justynę Bartosik, oraz wspólne odśpiewanie „Sto lat”. Ogromną niespodzianką dla trzebnickiej maskotki były prace plastyczne przedstawiające postacie kotów przygotowane przez dzieci. W podziękowaniu za pamięć i tak liczne odwiedziny Super Kot wręczył gościom słodkości. Odprowadził je również do przedszkola, gdzie czekała na Niego najmłodsza grupa dzieci.

Międzynarodowy Dzień Kota (14 of 34).jpeg

Międzynarodowy Dzień Kota (17 of 34).jpeg

IMG_7442.jpeg

Tego dnia Super Kot dostał również zaproszenie do Przedszkola „Słoneczko”. Prezentów w postaci laurek, życzeń i wierszyków nie było końca. Zmęczony, ale bardzo szczęśliwy Super Kot wrócił do Urzędu Miejskiego, gdzie z dumą pokazywał prezenty.

DSC_0149.jpeg

Do obchodów Światowego Dnia Koty dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu i jak podkreślają Justyna Bartosik i Monika Dymińska- inicjatorki organizacji Dnia Kota w Trzebnicy- maluchy z ogromnym entuzjazmem uczyły się piosenek i wierszyków.

Prace wykonane przez dzieci i wychowawczynie z Przedszkola nr 2, można oglądać w holu Urzędu Miejskiego do 27 lutego.Podstrona jest w trakcie wypełniania.

dyplom 3.jpeg

dyplom 2.jpeg

DSC_0172.jpeg

Pamiątkowe zdjęcie na schodach Urzędu Miejskiego.

 

Relacja wideo z dnia kota.