Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Poloneza czas zacząć!

Tegoroczni maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Trzebnickiego spotkali się 13 lutego na trzebnickim Rynku, by wspólnie zatańczyć Poloneza. Tradycyjnie już w tej podniosłej chwili towarzyszył im Burmistrz Gminy Trzebnica, który także włączył się do tańca oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy, którzy z podziwem oglądali młodzież wykonującą taneczne figury.

- Drodzy Maturzyści, życzę Wam, aby ta kilkuletnia już tradycja tańczenia Poloneza na trzebnickim Rynku przyniosła Wam powodzenie podczas egzaminu dojrzałości, tak jak przyniosła je Waszym starszym kolegom – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał – Cieszę się, że jako gospodarz Trzebnicy mogę z Wami uczestniczyć w tym wydarzeniu oraz jeszcze raz życzyć Wam nie tylko szczęścia na maturze, ale także dużo wytrwałości i rozwagi w wyborze dalszej ścieżki Waszej edukacyjnej kariery.

Życzenia tegorocznym maturzystom złożył także Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki. Gdy z mikrofonu zabrzmiały charakterystyczne słowa „Poloneza czas zacząć!”, z głośników rozbrzmiała dobrze znana melodia. Ponad 150 uczniów wraz z nauczycielami, dyrektorami i zaproszonymi gośćmi rozpoczęła taniec przy niemałej widowni złożonej z mieszkańców oraz młodszych uczniów.

DSC_0107.jpeg

DSC_0150.jpeg
W pierwszych parach wraz z młodzieżą odtańczyli Poloneza zaproszeni goście - Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki oraz Dyrektorzy szkół i wychowawcy klas maturalnych.

DSC_0148.jpeg
Tuż po godzinie 12.00, pod Ratuszem w Trzebnicy rozbrzmiała znana wszystkim maturzystom melodia.

DSC_0082.jpeg
Burmistrz Gminy Trzebnica zatańczył z młodzieżą Poloneza na trzebnickim Rynku. Wcześniej życzył powodzenia na egzaminach maturalnych.

DSC_0164.jpeg
Na trzebnickim Rynku obecni byli także mieszkańcy, którzy chętnie przyglądali się tańczącym.

 Zobacz relacje z Poloneza na trzebnickim Rynku: