Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Lokalizacja Street Workout Parku wybrana

We wtorek 4 lutego w Parku Solidarności odbyła się wizja lokalna, poświęcona wyborowi miejsca pod mający tu powstać Street Workout Park. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Marek Długozima, Grażyna Jakubowska z Wydziału TI Urzędu Miejskiego, Jakub Szurkawski Naczelnik Wydz. Promocji oraz przedstawiciele firmy Flowparks – specjalizującej się w tego rodzaju konstrukcjach.

Spotkanie to jest kolejnym etapem powstawania projektu, o który zabiega trzebnicka młodzież.

 ­- Bardzo cenię sobie takie inicjatywy i jestem zadowolony z tego, że możemy pomóc zrealizować marzenia naszej młodzieży i przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań oraz życiowych pasji. W wyniku rozmów pojawiła się konkretna lokalizacja w Parku Solidarności, który zyska na atrakcyjności. Powstał tu już Skatepark, powstać ma również Pumptrack, a dzieci korzystają z bogatej oferty urządzeń zabawowych – skomentował Burmistrz Marek Długozima.

Według wstępnych ustaleń, realizacja tego zadania rozpocznie się wiosną 2015. Dyscyplina uprawiana przez młodzież nosi nazwę "Parkour" lub "Freerunning" - jest to forma aktywności fizycznej polegająca na efektywnym, użytecznym i bezpiecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie. Wspomniany park jest doskonałym miejscem do ćwiczenia tej dyscypliny.

1.jpegBurmistrz Marek Długozima oraz przedstawiciele firmy Flowparks – specjalizującej się w tego rodzaju konstrukcjach.

2.jpegMłodzież przedstawia pomysł powstania Street Workout Park.  Od lewej: Marcin Aniołek, Kamil Kowalczyk, Wojtek Mietełka, Jakub Szurkawski, Grażyna Jakubowska, burmistrz Marek Długozima, Miłosz Prześlak i Grzegorz Mazanka. W spotkaniu uczestniczył również Kuba Zawada.

4.jpegStreet Workout Park - projekt. Planowana lokalizacja w Trzebnicy to Park Solidarności.