Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Powstanie ziemny tor rowerowy w Trzebnicy

Pump Track to ziemny tor rowerowy umożliwiający jazdę bez pedałowania po specjalnie przygotowanych wzniesieniach, nachyleniach i zakrętach, a także wykonywanie akrobacji. To kolejna po modernizacji skateparku inicjatywa trzebnickiej młodzieży, na którą pozytywnie odpowiedział burmistrz Marek Długozima, zwłaszcza, że projekt budowy tego specjalnego toru został zgłoszony do zeszłorocznej edycji Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego, zdobywając znaczną część głosów.

W poniedziałek, 2 lutego, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz z pracownikami – Grażyną Jakubowską z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego oraz Jakubem Szurkawskim Naczelnikiem Wydziału Promocji, spotkał się z Patrykiem Dawczakiem, instruktorem i organizatorem zawodów rowerowych oraz szkoleń dla dzieci i młodzieży, znawcą ziemnych torów rowerowych. Omówiono podstawowe założenia co do rozmiarów i poziomu trudności trzebnickiego toru, dyskutowano nad najdogodniejszą lokalizacją nowej infrastruktury sportowej w naszym mieście.

- Projekt ten wchodzi w fazę wyboru lokalizacji oraz konsultacji ze specjalistami – znawcami tej tematyki, jak Pan Patryk Dawczak, któremu jestem wdzięczny za zaangażowanie i chęć podzielenia się swoim bogatym doświadczeniem - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Tor powstanie jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w okolicy Parku Solidarności i Orlika, gdzie wpisze się w już bogatą sportową ofertę.

IMG_7092.jpeg
Od lewej: Grażyna Jakubowska – Wydział Techniczno-Inwestycyjny, Jakub Szurkawski – Naczelnik Wydziału Promocji, Marek Długozima – Burmistrz Gminy Trzebnica, Patryk Dawczak – instruktor.