Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Chodnik w Koczurkach prawie gotowy

W poniedziałek 2 lutego, w miejscowości Koczurki odbyło się robocze spotkanie Burmistrza Marka Długozimy oraz Starosty Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego. Dotyczyło ono trwającej budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej. Inwestycja ta jest kolejnym elementem coraz lepiej funkcjonującej współpracy między Gminą Trzebnica a Starostwem Powiatowym.

Oprócz wspomnianych przedstawicieli władz w spotkaniu wzięli udział: Wiesław Sadłocha nadzorujący budowę z ramienia Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, sołtys Koczurek Stanisław Jakusek, przedstawiciel wykonawcy oraz ksiądz proboszcz Artur Kochamański, który wnioskował o przedłużenie inwestycji w celu wykonania utwardzonego wjazdu na parking przy kościele parafialnym. Zarówno Burmistrz jak i Starosta zgodzili się na ten pomysł.

- Wspólnie ze Starostą podjęliśmy decyzję o potrzebie wykonania wspomnianego wjazdu. Cieszy mnie owocna współpraca pomiędzy Starostwem a Gminą, która wcześniej nie była możliwa – powiedział burmistrz i dodał -  Dzięki niej, po raz pierwszy od ośmiu lat, w obrębie dróg powiatowych znajdujących się na terenie Gminy Trzebnica powstają chodniki, sprzyjające znaczniej poprawie bezpieczeństwa dla mieszkańców Koczurek, a następnie Kuźniczyska, gdzie również powstanie chodnik, tak by dzieci miały bezpieczną drogę do szkoły, a to dopiero początek owocnej współpracy na drodze rozwoju naszej Gminy i Powiatu.

Sama inwestycja w Koczurkach przebiega prawidłowo i jak mówią wykonawcy powinna zostać ukończona w przeciągu dwóch tygodni. Wcześniej Gmina Trzebnica w celu zwiększenia bezpieczeństwa wykonała również progi spowalniające na drodze w Kuźniczysku.

IMG_7067.jpegBurmistrz Marek Długozima, Starosta Waldemar Wysocki, Wiesław Sadłocha nadzorujący budowę z ramienia Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, sołtys Koczurek Stanisław Jakusek, przedstawiciel wykonawcy oraz ksiądz proboszcz Artur Kochamański.

IMG_7069.jpegKsiądz proboszcz Artur Kochamański, wnioskował o przedłużenie inwestycji w celu wykonania utwardzonego wjazdu na parking przy kościele parafialnym. Zarówno Burmistrz jak i Starosta zgodzili się na ten pomysł.

IMG_7072.jpegNowopowstały chodnik w Koczurkach.

IMG_7082.jpegBurmistrz Marek Długozima, Starosta Waldemar Wysocki, Wiesław Sadłocha nadzorujący budowę z ramienia Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, sołtys Koczurek Stanisław Jakusek, przedstawiciel wykonawcy.

IMG_7084.jpegSama inwestycja w Koczurkach przebiega prawidłowo i jak mówią wykonawcy powinna zostać ukończona w przeciągu dwóch tygodni.