Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Parada Orkiestr Dętych i Humoru

Na trzebnickim rynku po raz kolejny odbyła się Parada Orkiestr Dętych i Humoru, na którą przyjechały zaproszone zespoły z zaprzyjaźnionych miast.

W uroczystym pochodzie do centrum miasta kroczyły kolejno cztery Orkiestry Dęte. Na przedzie maszerowała Orkiestra Dęta Miasta Leszna, tuż za nią Orkiestra Dęta ze Śremu, Orkiestra BRODANKA z Czech oraz Trzebnicka Orkiestra Dęta. Każda z nich przygotowała występ specjalnie przygotowany na paradę, a w rytm ich muzyki prezentowane były choreografie taneczne, pokazy mażoretek i musztry paradnej.

Mieszkańcy, jak w poprzednim roku, miło spędzili czas w rodzinnej atmosferze. Po występach głos zabrał Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima, dziękując orkiestrom za przybycie i uświetnienie odbywającej się już drugi raz parady organizowanej w Trzebnicy oraz zachęcając wszystkich zgromadzonych do obejrzenia występu kabaretu, życząc jednocześnie miłej zabawy.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła Formacja Chatelet, która swoimi skeczami i żartami zabawiała licznie zgromadzoną publiczność. 

Parada Orkiestr Dętych i Humoru powoli staje się stałym punktem majowego weekendu na trzebnickim rynku._galeria_42_5_1_1_3_3_0_0_