Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Piraci na basenie

Zabawy w piratów, nauka pływania i doskonalenia stylów pływackich. Do tego gry i spacery - to wszystko i jeszcze więcej miały zapewnione dzieci podczas ferii zimowych zorganizowanych przez Gminę Trzebnica we współpracy z Trzebnickim Parkiem Wodnym Zdrój.

Od pierwszych dni tegorocznych ferii zimowych dzieci w wieku od 6 do 11 lat uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych na trzebnickim basenie. Przez osiem godzin, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, chłopcy i dziewczęta spędzali ferie na sportowo.

DSCN0087.jpeg

DSCN0157.jpeg

Do wyboru były dwa pięciodniowe turnusy. Pierwszy odbył się pod hasłem „Piraci” i skierowany był do tych dzieci, które jeszcze dobrze nie pływają. W programie było obowiązkowe pasowanie na pirata, poszukiwanie skarbu, bal piratów, a także gry i zabawy w wodzie. Drugi turnus to nauka i doskonalenie stylów pływackich, gry i zabawy w wodzie oraz zawody o puchar trenerki.

DSCN0078.jpeg

DSCN0064.jpeg

- W pierwszym terminie półkolonii brały udział przede wszystkim te dzieci, które jeszcze dobrze nie pływały. Zależało nam, by oswajały się z wodą, a z doświadczenia wiemy, że najlepiej robić to poprzez zabawę - mówi Alicja Turkiewicz z Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój i dodaje - Od wielu lat nasze propozycje na ferie, czy wakacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Często z dużym wyprzedzeniem rodzice pytają, czy będziemy je organizować. Cieszę się, że stały się one dla niektórych tradycją. Są dzieci, które uczestniczą w półkoloniach już od kilku lat.

GOPR3549.jpeg

GOPR3538.jpeg

Wśród licznych atrakcji zapewnionych przez organizatorów był m.in. trening z zawodnikami hokeja podwodnego trzebnickiego klubu Hydra, a także zawody pływackie o puchar trenera.

GOPR3517.jpeg

- W półkolonii zorganizowanej na basenie biorę udział po raz piąty. Zawsze jest tu miła atmosfera, fajni trenerzy i opiekunowie. Bardzo lubię pływanie i dlatego chętnie biorę udział w zajęciach organizowanych w Trzebnickim Parku Wodnym Zdrój. Dodatkowo należę do sekcji pływackiej. Nie wyobrażam sobie wakacji, czy ferii bez pływania - mówi Igor Gorczyca jeden z uczestników półkolonii.

GOPR3571.jpeg

- Pewnie siedziałbym teraz w domu i nudził się, a tak mam możliwość poprawić technikę pływania i poznać wielu przyjaciół. Cieszę się, że tu jestem - dodaje Hubert Bizub.

Na półkolonię ze Żmigrodu dojeżdża również 10-letni Brajan.

- Jestem tu po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni. Moja mama pracuje w Trzebnicy, więc codziennie przywozi mnie na zajęcia i odbiera. Najbardziej podobał mi się mecz hokeja podwodnego, jaki rozegraliśmy z zawodnikami trzebnickiego klubu Hydra. Pewnie gdybym siedział w domu, to strasznie bym się nudził. Myślę, że jak będą organizowane następne półkolonie na basenie, to też tu przyjadę - mówi żmigrodzianin.

Łącznie w feriach zorganizowanych przez Gminę Trzebnica i Trzebnicki Park Wodny Zdrój udział wzięło 60 dzieci.

Poniżej prezentujemy film z półkolonii na basenie: