• EN
  • DE

Trwa remont Gminnej Przychodni Zdrowia TCM Zdrój

Trwają prace związane z rozbiórką starych instalacji w budynku głównym Trzebnickiego Centrum Medycznego ZDRÓJ. Mają one na celu przygotowanie terenu pod dalsze działania inwestycyjne. Wcześniej firma ISB Budownictwo, odpowiadająca za przeprowadzenie robót budowlanych, zabezpieczyła plac budowy oraz rozebrała budynek starego pogotowia, przygotowując teren pod dalsze działania.

Zadanie przewiduje przebudowę starej przychodni oraz budowę nowego budynku w miejscu obecnej siedziby pogotowia ratunkowego. Całość zostanie scalona łącznikiem. W rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni zdrowia znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci. Rozbudowa obiektu pozwoli na zatrudnienie specjalistów, takich jak np. kardiolog, diabetolog czy neurolog. Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przewiduje również dodatkowe miejsca parkingowe.

- Jest to kolejny ważny etap w rozwoju miasta, ponieważ dzięki tej modernizacji zyskamy nowoczesną przychodnię, dostosowaną do potrzeb pacjentów – mówił jeszcze podczas podpisania umowy Burmistrz Marek Długozima. - Opieka zdrowotna jest dla mnie absolutnym priorytetem, dlatego cieszę się, że projekt modernizacji przychodni wszedł w ostatnią fazę realizacji. Wraz z tym przedsięwzięciem kompletujemy kluczowe dla funkcjonowania trzebniczan inwestycje. Bo oprócz opieki zdrowotnej zadbaliśmy o doskonałą przestrzeń do nauki naszych najmłodszych, oddając do użytku nowoczesny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oraz powołując do życia pierwszą w naszym regionie Szkołę Muzyczną. Co w połączeniu z remontowanym budynkiem Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu wraz z powstającą nowoczesną salą kinową pokazuje, że rozumiemy, iż bez równorzędnego działania na polu oświaty, zdrowia i kultury, nie może być mowy o zrównoważonym rozwoju, który obecnie następuje w Gminie Trzebnica.

Przypominamy o zmianie lokalizacji niektórych poradni TCMZ. Więcej informacji znajdziesz TU.

DSC_0011.jpeg
Miejsce w którym znajdował się stary budynek pogotowia. Powstać ma tu nowe skrzydło przychodni, gdzie będzie znajdowało się główne wejście. W nowym zagospodarowaniu tego terenu pojawią się również dodatkowe miejsca parkingowe.

DSC_0006.jpeg
Trwają intensywne prace związane z demontażem starych instalacji.

DSC_0021.jpeg

DSC_0032.jpeg

DSC_0036.jpeg
Rozebrana została również przybudówka od strony ul. Kościuszki.