Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kanalizacja na ul. Czereśniowej i w Nowym Dworze prawie gotowa

Zakończyły się główne prace związane z zadaniem pn. „Uregulowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Trzebnica”. Projekt ten jest współfinansowany przez Unię Europejską i dzieli się na dwa zadania. Pierwsze, to budowa kanalizacji sanitarnej dla nowo powstającego osiedla na ulicy Czereśniowej. Drugie, to budowa kanalizacji w miejscowości Nowy Dwór. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Instalacyjne SYSTEM PLUS Mirosława Gajdy z Ujeźdźca Małego.

Zarówno na ul. Czereśniowej jak i w Nowym Dworze zakończyły się prace związane z położeniem kanalizacji, a ekipa budowlana oczekuje na odbiór techniczny. Wcześniej nową nitkę kanalizacji na ul. Czereśniowej wpięto do sieci miejskiej od strony ul. Henryka Brodatego. Do zamontowania pozostały już tylko elementy tłoczni, oraz przeprowadzenie robót porządkowych.

- Ta inwestycja to potwierdzenie systematycznie realizowanej przeze mnie strategii rozwoju Gminy Trzebnica, w ramach której kolejne ulice oraz miejscowości uzyskują dostęp do sieci kanalizacyjnej. Wcześniej mieszkańcy ulicy Czereśniowej otrzymali nową sieć wodną - inwestycja ta zakończyła się w roku 2013. Wtedy też obiecałem im również doprowadzenie sieci kanalizacyjnej. Teraz, dotrzymuję danego im słowa – powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał – Również mieszkańcy Nowego Dworu zyskają dostęp do kanalizacji, co pokazuje, że w równym stopniu dbamy o rozwój terenów miejskich jak i sołectw – zakończył.

Oprócz wspomnianych powyżej inwestycji, w ramach współfinansowania została wymieniona również sieć wodociągowa wraz z przyłączami na ul. Teatralnej i ul. Daszyńskiego. W efekcie realizacji zadania, do sieci kanalizacyjnej podłączonych zostanie 175 mieszkańców Trzebnicy i 144 osób z Nowego Dworu. Planowany czas uruchomienia inwestycji przypada na marzec bieżącego roku.

DSC_0008.jpeg