Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trzebniczanin burmistrzem Mieroszowa

Gmina Mieroszów koło Wałbrzycha, ma nowego burmistrza. Został nim dotychczasowy mieszkaniec Trzebnicy – Marcin Raczyński. Niedługo po zaprzysiężeniu, nowy burmistrz Gminy Mieroszów zaprosił do siebie Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę. Do spotkania samorządowców doszło w czwartek, 8 stycznia br.

Mieszkańcy Gminy Mieroszów wybrali nowego burmistrza, ponieważ oczekują wyraźnych zmian w wielu aspektach funkcjonowania ich samorządu oraz nowej jakości zarządzania. Chcą, by ich miejscowość na nowo ożyła, a jej walory turystyczno-krajobrazowe, w końcu zostały należycie zagospodarowane i wykorzystane.

Sytuacja burmistrza Marcina Raczyńskiego bardzo przypomina mi okoliczności, w których ponad 8 lat temu objąłem funkcję burmistrza w Trzebnicy. Co prawda sam Mieroszów jest mniejszym miastem od Trzebnicy, a Gmina liczy tylko 8 wiosek, a nie 41 jak u nas, ale mimo to widzę, że nowy burmistrz ma wiele do zrobienia, podobnie jak miało to miejsce 8 lat temu w Trzebnicy – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje - Cieszę się, że nowy burmistrz zaprosił mnie do siebie, bym mógł mu doradzić, jaki kierunek ma obrać, by rozwijać swoją miejscowość we właściwym kierunku. Pozytywna i cenna jest postawa samorządowca, gdy chce czerpać wiedzę i stosować sprawdzone rozwiązania z dobrych praktyk, które obserwuje w innych gminach. Pan Marcin był mieszkańcem Trzebnicy więc mógł na co dzień obserwować, jak zmienia się na lepsze otoczenie, w którym żyje. Życzę mu wielu sukcesów, wytrwałości, determinacji, odporności na krytykę oraz tego, by znał swoich mieszkańców i umiał z nimi rozmawiać. Podzieliłem się również dewizą, którą sam wyznaję i o której zawsze staram się pamiętać będąc burmistrzem - że funkcja burmistrza jest misją, którą powierzyli nam mieszkańcy i którą musimy zrealizować najlepiej jak potrafimy, by nie zawieść ich zaufania.

W spotkaniu uczestniczyli również – sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak oraz Naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski, którzy podzielili się z nowym burmistrzem wiedzą na temat funkcjonowania urzędu oraz kreowania skutecznej promocji gminy. Na koniec spotkania burmistrz Mieroszowa pokazał gościom najważniejsze obiekty i tereny gminne, które chce wykorzystać do rozwoju i promocji gminy.

W tym miejscu warto dodać, że niedawno do burmistrza Marka Długozimy przyjechał również nowy burmistrz Dusznik-Zdroju – Piotr Lewandowski, który także był zainteresowany uzyskaniem cennych rad od doświadczonego i skutecznego samorządowca, by móc wdrażać dynamiczny rozwój w swojej miejscowości na wzór Gminy Trzebnica.

 

IMG_6451.jpeg
Od lewej: naczelnik Wydz. Promocji Jakub Szurkawski, burmistrz Marek Długozima, burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, sekretarz Daniel Buczak