Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

30. Jubileuszowy Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2014

30. Jubileuszowy Uliczny Bieg Sylwestrowy już za nami! Rekordowa frekwencja sprawiła, że w tym roku na starcie stanęło aż 1517 zawodników! Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Swietlana Kudzielicz z Białorusi, uzyskując czas 34 min. 18 sek., a wśród mężczyzn najszybszy okazał się Mateusz Demczyszak z Sobótki z czasem 30 min. 40 sek. Jak zwykle na starcie licznie pojawili się trzebniccy biegacze, nie zawiedli również licznie zgromadzeni przy trasie biegu kibice. Po raz kolejny Patronat Honorowy nad imprezą objęła utytułowana Polska lekkoatletka - Urszula Włodarczyk. Zanim wystrzelono sygnał do startu, burmistrz Marek Długozima oficjalnie otworzył 30. Jubileuszowy Bieg Sylwestrowy, życząc wszystkim pomyślnego startu oraz pomyślności w nowym roku. Do życzeń dołączyła się również patronka biegu – Urszula Włodarczyk oraz starosta trzebnicki – Waldemar Wysocki.

Stało się już tradycją, że podczas tego sportowego zakończenia roku w Trzebnicy, zbieramy pieniądze dla potrzebujących. Dwa lata temu, dzięki porozumieniu podpisanemu przez Gminę Trzebnica oraz Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, mogliśmy pomóc podopiecznym tej fundacji. Podobnie było w roku ubiegłym, gdzie partnerem społecznym biegu została fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, założoną przez prof. Alicję Chybicką. W tym roku charytatywny wymiar biegu był dedykowany małemu Ignasiowi z Trzebnicy, który wymaga kosztownej rehabilitacji. Burmistrz Marek Długozima przekazał rodzicom Ignasia symboliczny czek na kwotę ponad 13 tysięcy zł. Kwota ta pochodzi z opłaty startowej od biegaczy, a jej część Gmina Trzebnica przekazuje właśnie na cele charytatywne. Warto dodać, że w tym roku w biegu wzięła udział „Drużyna Ignaca”, złożona z przyjaciół i znajomych Ignasia i jego rodziców. W drużynie nie zabrakło również samego taty – Bartłomieja Szlęzaka, który pomyślnie zadebiutował w biegu i jak sam wielokrotnie mówił – zrobił to z dedykacją dla swojego synka.

Dzień wcześniej, tradycyjnie odbył się bieg dzieci i młodzieży.
Tegoroczną nowością był odbywający się dzień wcześniej I. Sylwestrowy Bieg Rodzinny o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Duża frekwencja wśród trzebnickich rodzin pokazała, że był to trafiony pomysł! Również w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany konkurs na najlepsze przebranie biegaczy. Dzięki temu jubileuszowy bieg był jeszcze bardziej barwny i wesoły.

Burmistrz Marek Długozima: Cieszę się, że przypadł mi zaszczyt otwarcia 30. Jubileuszowego Biegu Sylwestrowego, który od lat jest dla Trzebnicy najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem sportowym. Widzę, że wprowadzony 3 lata temu wymiar charytatywny był bardzo trafionym pomysłem. W tym roku pomogliśmy Ignasiowi z Trzebnicy. Jest jeszcze wielu mieszkańców gminy, którzy potrzebują podobnego wsparcia, dlatego jestem przekonany, że w przyszłym roku również wesprzemy kogoś z terenu Gminy Trzebnica. Dziękuję za liczne przybycie wszystkim zawodnikom oraz kibicom i już dziś zapraszam na kolejną, 31. edycję biegu.

Sponsorem głównym 30. Jubileuszowego Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2014 był bank PKO BP, sponsorem strategicznym firma Tarczyński. Patronat medialny: TVP Wrocław, Radio Wrocław, Słowo Sportowe, Panorama Trzebnicka. Partnerami biegu byli: Straż Miejska w Trzebnicy, Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Trzebnicy, Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ, Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ oraz Polskie Stowarzyszenie Biegów.

Zwycięzcy w kategorii mężczyzn to:

1. Mateusz Demczyszak (Sobótka) 30 min. 40 sek.
2. Emil Dobrowolski (Chotomów) 30 min. 49 sek.
3. Arkadiusz Gardzielewski (Wrocław) 31 min. 8 sek.

a w kategorii kobiet:
1. Swietlana Kudzielicz (Minsk) 34 min. 18 sek.
2. Dominika Napieraj (Rudniki) 34 min. 39 sek.
3. Tatiana Holovcenko (Sumy) 34 min. 52 sek.
 

Pełne wyniki dostępne na: www.biegsylwestrowy.pl w zakładce „wyniki”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym facebooku:

Galeria zdjęć - oficjalna strona Gminy Trzebnica na Facebooku

Galeria zdjęć - część druga