Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Street Workout Parku

Kolejna sportowa inicjatywa trzebnickiej młodzieży! Tym razem dotycząca budowy w Trzebnicy Street Workout Parku. W tym celu burmistrz Marek Długozima spotkał się po raz kolejny z przedstawicielami młodzieży zaangażowanej w powstanie tego projektu.

W spotkaniu uczestniczyła również Grażyna Jakubowska - pracownik Wydz. Techniczno-Inwestycyjnego oraz Naczelnik Wydz. Promocji - Jakub Szurkawski. Według wstępnych ustaleń, realizacja tego zadania rozpocznie się wiosną 2015. Dyscyplina uprawiana przez młodzież nosi nazwę "Parkour" lub "Freerunning" - jest to forma aktywności fizycznej polegająca na efektywnym, użytecznym i bezpiecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie. Wspomniany park jest doskonałym miejscem do ćwiczenia tej dyscypliny. Planowana lokalizacja inwestycji to Park Solidarności.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Gmina Trzebnica, w miejscu dawnego skateparku, wybudowała zupełnie nowy, profesjonalny obiekt. O jego modernizację również zabiegali młodzi trzebniczanie. Burmistrz Marek Długozima – bardzo się cieszę, że młodzi mieszkańcy naszej gminy mają ciekawe pomysły, idą z d uchem czasu i przede wszystkim, że nie boją się z tymi pomysłami przyjść do burmistrza. Bardzo cenię sobie takie inicjatywy i jestem zadowolony z tego, że możemy pomóc zrealizować ich marzenia i przyczynić się do rozwoju zainteresowań oraz życiowych pasji. Pozytywne jest również to, że młodzież sama dąży do tworzenia kolejnych miejsc wspierających aktywność fizyczną, co w dobie multimediów jest coraz rzadziej spotykanym zjawiskiem. Te miejsca integrują młode pokolenie i dają im ciekawą alternatywę na aktywne spędzanie popołudniowego czasu.

IMG_5077.jpeg

Od lewej: Marcin Aniołek, Kamil Kowalczyk, Wojtek Mietełka, Jakub Szurkawski, Grażyna Jakubowska, burmistrz Marek Długozima, Miłosz Prześlak i Grzegorz Mazanka. W spotkaniu uczestniczył również Kuba Zawada

street workout park.jpeg

Street Workout Park - projekt. Planowana lokalizacja w Trzebnicy to Park Solidarności.