• EN
  • DE

Jubileusz okraszony długoletnią miłością

Państwo Barbara i Józef Skotni 27 listopada w sali trzebnickiego Ratusza zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia w imieniu prezydenta RP wręczył burmistrz Marek Długozima, który wnioskował o ich przyznanie. Ukradkiem ocierane łzy wzruszenia i radości pokazały, jak ważny był to dzień wśród tych minionych 50 lat razem.

Szczęśliwe wspólne dni pani Barbary i pana Józefa rozpoczęły się w Kuźniczysku – To była moja wielka miłość od pierwszego wejrzenia! – mówił ze wzruszeniem podczas uroczystości o swojej żonie pan Józef. Miłość odwzajemniona, bo już niespełna dwa lata później para pobrała się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zawoni. - To był 27 listopada 1964, a dla mnie był to dzień jak piękne majowe popołudnie, tak się wtedy czułam – wspomina pani Barbara i dodaje – Wesele trwało prawie trzy dni, to były inne czasy, nie było takiego pośpiechu.

IMG_3768.jpegIMG_3781.jpeg

Pan Józef od 1945 roku mieszka w Trzebnicy. Przez okres trzech kadencji pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Trzebnicy, teraz został nim ponownie, w pełni oddany swojej małej ojczyźnie. Zawodowo przez 40 lat pracował w Spółdzielni Ogrodniczej na stanowisku kierownika Punktu Skupu Owoców i Warzyw. Podczas gdy mąż zarabiał na życie rodziny oraz służył społeczeństwu, pani Barbara wychowywała dzieci: Ireneusza, Dariusza i Agatę, dbając o ciepło rodzinnego domu, którego już teraz doświadcza ośmioro wnucząt i jeden prawnuczek. - Bez wzajemnej miłości szacunku, rozmowy i uczciwości, nie było by tego co mamy – mówią zgodnie – Innego przepisu na długie lata razem nie mamy, choć oczywiście i trochę lubić też się trzeba – dodają z uśmiechem.

IMG_3802.jpegIMG_3810.jpeg

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które parom, w imieniu prezydenta RP, wręczył burmistrz Marek Długozima, są wyjątkowym odznaczeniem. Jak podkreślił gospodarz miasta, niewiele jest par, którą mogą dostąpić takiego zaszczytu. – Jesteście wspaniałym wzorem i przykładem nie tylko dla swoich dzieci, ale również dla całej wspólnoty samorządowej, wszystkich mieszkańców i za to Wam ogromnie dziękujemy – podsumował burmistrz, życząc kolejnych długich i szczęśliwych lat razem.

IMG_3869.jpegIMG_3920.jpegIMG_3910.jpeg