• EN
  • DE

I Sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Trzebnicy

W piątek 28 listopada odbyła się uroczysta I Sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Trzebnicy. Podczas tej sesji Burmistrz Marek Długozima odebrał z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Marii Wojtasik zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Gminy Trzebnica oraz złożył już po raz trzeci uroczyste ślubowanie.

W słowach przemówienia burmistrz podkreślił wagę odpowiedzialności wynikającej z 72 procentowego poparcia oraz 20 radnych ze swojego ugrupowania wchodzących w skład nowo wybranej rady -  Ta odpowiedzialna i zaszczytna misja została mi powierzona już po raz trzeci przez mieszkańców Gminy Trzebnica, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję i zapewniam, że zrobię wszystko, by również w tej kadencji skutecznie ją zrealizować.

IMG_4221.jpeg
IMG_4219.jpeg

Burmistrz zwrócił się również do nowo wybranych radnych – Te wybory to ogromny sukces, ale też wielka odpowiedzialność wynikająca z kredytu zaufania udzielonego nam przez mieszkańców, który teraz musimy spłacać codzienną ciężką pracą. Trzebniczanie zaufali nam, widząc skuteczność naszych działań i wierząc, że ludzie, których wybrali będą skupieni tylko i wyłącznie na celu, jakim jest kontynuowanie drogi prowadzącej do nowoczesnej Trzebnicy. Dlatego pamiętajmy, że Im większy sukces tym większa pokora, to motto przyświecało mi w poprzedniej kadencji, tym mottem chcę abyśmy wszyscy się kierowali w tej dziś rozpoczętej –zakończył burmistrz.

Wspomniani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, złożyli uroczyste ślubowanie oraz wybrali swojego Przewodniczącego, którym ponownie został pełniący tą role w poprzedniej kadencji Mateusz Stanisz.
IMG_4182.jpeg

Kolejnym ważnym elementem sesji było wręczenie przez burmistrza kwiatów żonie – Za trud włożony w spokój rodzinnego domu pełnego miłości, chciałem podziękować mojej żonie, bo bez niej na pewno nie dał bym rady przełamać wielu przeciwności – powiedział burmistrz.

IMG_4278.jpeg

Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym Matka Generalna Claret Król, Proboszcz Jerzy Olszówka, Zastępca Komendanta KPP w Trzebnicy podinsp. Piotr Krzysztoń, naczelnicy oraz  kierownicy jednostek administracyjnych Gminy Trzebnica a także przedstawiciele sołtysów.

IMG_4125.jpegI Sesja VII kadencji Rady Miejskiej
IMG_4047.jpegI Sesja VII kadencji Rady Miejskiej

Więcej zdjęć znajdziesz TU