Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Szkoła Muzyczna – Drzwi Otwarte

Na prośbę mieszkańców Burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkich chętnych 15 listopada na drzwi otwarte Szkoły Muzycznej I Stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Z możliwości przyjrzenia się wyremontowanemu budynkowi dawnego uzdrowiska, sanatorium, a teraz szkoły muzycznej skorzystało wiele osób.

Koncert w Szkole Muzycznej (5 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (9 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (28 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (19 z 63).jpeg

Zainteresowanych rodziców tym, aby posłać swoje pociechy do szkoły muzycznej, dzieci chętne do nauki gry na instrumentach, a także mieszkańców ciekawych tego, co ma do zaoferowania nowa trzebnicka placówka oprowadzała po szkole i odpowiadała na liczne pytania Anetta Kraska - sekretarz szkoły. Zaprezentowano klasę skrzypiec, fortepianu, harfy, trąbki, saksofonu, wiolonczeli, akordeonu, waltorni, gitary i klarnetu.

- Pytano mnie przede wszystkim o to, jak wygląda kształcenie w szkole i na czym polegają egzaminy, na jakich instrumentach dzieci mogą nauczyć się grać, jak długo trwa nauka w szkole muzycznej. Najwięcej pytań miały dzieci - pytały najczęściej czy mogą zagrać np. na pianinie czy harfie - i próbowały swoich sił. Po entuzjazmie jaki przejawiały myślę, że w przyszłym roku możemy się spodziewać jeszcze większego zainteresowania szkołą – powiedziała Pani Anetta.

Koncert w Szkole Muzycznej (21 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (44 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (53 z 63).jpeg

Jak się okazuje na frekwencję ogromny wpływ miał również zaplanowany na ten dzień występ solistki Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej, dr sztuk wokalnych i jednocześnie nauczycielki w klasie śpiewu Szkoły Muzycznej w Trzebnicy - Moniki Gruszczyńskiej. Artystka podczas koncertu zaśpiewała szlagiery okresu międzywojennego. Zebrani goście, w auli szkoły muzycznej mogli usłyszeć m.in. „Jak za dawnych lat”' , „Miłość ci wszystko wybaczy”' „ ”Sex appeal”, „Już nie zapomnisz mnie” i wiele innych utworów. Solistce towarzyszył kwartet instrumentalny w składzie: Radosław Bruliński - skrzypce, Anna Szpil - wiolonczela, Piotr Łukaszczyk - fortepian i Tomasz Doliński - klarnet.

Koncert w Szkole Muzycznej (48 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (52 z 63).jpeg

Koncert w Szkole Muzycznej (61 z 63).jpeg

Pani Halina zapytana o to jak jej się podoba szkoła i koncert pt. „Piosenki z dawnych lat” odpowiedziała:

- Jestem pod ogromnym wrażeniem, nie tylko tego jak budynek szkoły wygląda po remoncie, ale również faktu, że tak wspaniała artystka jak Monika Gruszczyńska, na której koncerty jeździłam do Wrocławia, uczy w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. To ogromny sukces burmistrza Marka Długozimy. Stworzył on dzieciom niezwykłe miejsce ze wspaniałą kadrą nauczycielską do tego, aby rozwijały swoje muzyczne talenty.

Koncert w Szkole Muzycznej (63 z 63).jpeg

Warto przypomnieć, że 19 października miało miejsce uroczyste otwarcie Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza. Tym, którzy nie byli obecni podczas tego wydarzenia czy „otwartych dni”, a chcieliby zobaczyć jak wygląda szkoła, posłuchać co na jej temat mają do powiedzenia uczniowie, nauczyciele czy mieszkańcy lub jeśli ktoś chciałby przeżyć to jeszcze raz - zapraszamy do obejrzenia filmu dotyczącego Szkoły Muzycznej.