Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Kapsuła Czasu

Prezentujemy państwu zdjęcia upamiętniające historyczny moment zamknięcia kapsuły czasu znajdującej się obecnie w sygnaturce na dachu Bazyliki Św. Jadwigi, której remont współfinansowała Gmina Trzebnica. W uroczystym zapieczętowaniu uczestniczyłem wraz z Proboszczem Jerzym Olszówką, Sekretarzem Danielem Buczakiem, Naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim oraz Bratem Marcinem Wojtczakiem SDS.

W kapsule znalazły się między innymi dokumenty podpisane podczas obchodów Św. Bartłomieja, aktualny numer Panormay Trzebnickiej, Pendrive ze zdjęciami Trzebnicy oraz dokumenty i monety wydobyte podczas otwarcia kapsuły. Dbając o bogactwo przeszłości, odpowiadając na potrzeby współczesności, możemy tworzyć przyszłość. Dokumenty, które zostały podpisane, trafią do potomnych. Będą nie tylko dowodem na nasze istnienie, ale opowieścią o tym, że Trzebnica jest pięknym miastem, które dynamicznie się rozwija, i w którym żyją wspaniali ludzie.

IMG_2547.jpeg

IMG_2552.jpeg

IMG_2589.jpeg

IMG_2597.jpeg