Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Kapsuła Czasu

Prezentujemy państwu zdjęcia upamiętniające historyczny moment zamknięcia kapsuły czasu znajdującej się obecnie w sygnaturce na dachu Bazyliki Św. Jadwigi, której remont współfinansowała Gmina Trzebnica. W uroczystym zapieczętowaniu uczestniczyłem wraz z Proboszczem Jerzym Olszówką, Sekretarzem Danielem Buczakiem, Naczelnikiem Wydziału Promocji Jakubem Szurkawskim oraz Bratem Marcinem Wojtczakiem SDS.

W kapsule znalazły się między innymi dokumenty podpisane podczas obchodów Św. Bartłomieja, aktualny numer Panormay Trzebnickiej, Pendrive ze zdjęciami Trzebnicy oraz dokumenty i monety wydobyte podczas otwarcia kapsuły. Dbając o bogactwo przeszłości, odpowiadając na potrzeby współczesności, możemy tworzyć przyszłość. Dokumenty, które zostały podpisane, trafią do potomnych. Będą nie tylko dowodem na nasze istnienie, ale opowieścią o tym, że Trzebnica jest pięknym miastem, które dynamicznie się rozwija, i w którym żyją wspaniali ludzie.

IMG_2547.jpeg

IMG_2552.jpeg

IMG_2589.jpeg

IMG_2597.jpeg