Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Boisko wielofunkcyjne w Ligocie otwarte!

28 października otwarcie boiska wielofunkcyjnego świętowali mieszkańcy Ligoty. W uroczystości udział wzięli: burmistrz Marek Długozima, sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, sołtys wsi Ligota – Tadeusz Jakubowski, wykonawca boiska - Tadeusz Molus, ks. Zbigniew Kondracki, Irena Hamkało – sołtys wsi Masłowiec, Bogusława Kubica- sołtys wsi Jaźwiny, Barbara Trelińska- Radna Rady Miejskiej Trzebnicy, Mariusz Szkaradziński- dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu i jednocześnie Radny Powiatu Trzebnickiego oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

Podczas uroczystości sołtys Jaźwin powiedział: - Jestem ogromnie wzruszony z faktu, że Ligota ma idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu. Dla nas, to bardzo ważna chwila- wręcz historyczna. Doceniam to, że Gmina Trzebnica w której skład wchodzi 41 sołectw, stara się pamiętać o każdej najmniejszej wiosce. Nie zapomina również o Ligocie- świadczy o tym to, nowoczesne boisko.

Bezpiecznych zajęć na boisku w gronie przyjaciół i błogosławieństwa bożego życzył ks. Zbigniew Kondracki, który poświęcił obiekt. Nowo powstałe boisko jest sporych rozmiarów, dlatego do uroczystego przecięcia wstęgi poproszono aż 7 osób.

- Bardzo dziękuję panu burmistrzowi za wybudowanie tego boiska. Dzięki temu kolejni mieszkańcy naszej gminy będą aktywnie spędzać czas w naszej miejscowości. Jestem dumna z tego, że mieszkam w Gminie Trzebnica i że burmistrzem jest osoba, która słucha głosu mieszkańców i wsłuchuje się w ich potrzeby - powiedziała Barbara Trelińska- Radna Rady Miejskiej Trzebnicy.

Po części oficjalnej uroczystości, wręczeniu podziękowań dla osób, które najbardziej przyczyniły się do powstania boiska burmistrz wręczył najmłodszym mieszkańcom drobne upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem po którym dzieci ochoczo zabrały się do gry na długo oczekiwanym boisku.

1.jpeg
Uroczyste przecięcie wstęgi – symbol tego, że oficjalnie z boiska można już korzystać.

2.jpeg
Burmistrz Marek Długozima podziękował mieszkańcom Ligoty za tak liczne przybycie na uroczystość.

3.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników spotkania.