Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Otwarcie dróg w Kuźniczysku

Nowa droga między Kuźniczyskiem a Pęciszowem oraz drogi do niej przylegające gotowe. Oficjalne otwarcie nastąpiło 30 października. Wybudowanie drogi łączącej Kuźniczysko z Pęciszowem to ważny element poprawiający bezpieczeństwo mieszkańców. Dzięki niej pojazdy, takie jak pogotowie czy straż pożarna będą mogły dojeżdżać bez przeszkód do potrzebujących, a dzieci z Pęciszowa bezpiecznie docierać do szkoły w Kuźniczysku. Równolegle zaplanowano budowę chodników od Szkoły Podstawowej do końca zabudowań przy ul. Kuźniczej oraz montaż progów zwalniających przy budynku szkoły.

W oficjalnym przecięciu wstęgi udział wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Janina Polak Radna Rady Miejskiej w Trzebnicy, Grażyna Pasiecznik sołtys Kuźniczyska, Zbigniew Pasiecznik Radny Rady Miejskiej w Trzebnicy oraz przedstawicielka mieszkańców.

- Dzisiejsze otwarcie jest spełnieniem obietnicy złożonej mieszkańcom Kuźniczyska, która dotyczyła powstania drogi łączącej ich miejscowość z Pęciszowem. To również znacząca poprawa warunków życia ludzi żyjących przy drodze, która do tej pory nie spełniała odpowiednich standardów – powiedział Burmistrz Marek Długozima. – Jest to również ułatwienie dla mieszkańców Pęciszowa, którzy uczęszczają do tutejszego kościoła czy też szkoły. Ale ta inwestycja to nie koniec poprawy komfortu życia mieszkańców Kuźniczyska.

Na głównej drodze planujemy wybudowanie chodników oraz osadzenie progów zwalniających, tak aby droga dzieci do szkoły stała się bezpieczniejsza. Kolejnym punktem rozwoju miejscowości będzie rozbudowa obecnego budynku Szkoły Podstawowej wraz z dobudowaniem sali gimnastycznej.

Piotr Mikołajczak Heilit Woerner wykonawca inwestycji – Inwestycja była bardzo dobrze i sprawnie wykonana. Chciałem pochwalić współpracę z mieszkańcami, od pierwszego dnia wyrażali swoje wielkie zadowolenie z faktu, że ta droga powstaje. Zazwyczaj pracujemy na większych inwestycjach, ale widząc jak prężnie rozwija się Gmina Trzebnica, jak wysokie standardy przeprowadzanych inwestycji tu panują, postanowiliśmy wpasować się z naszą jakością w ten trend i stąd też nasza oferta.

- Te drogi będą dla nas wielkim ułatwieniem – mówi Krzysztof Lewczak, wieloletni mieszkaniec Kuźniczyska – nie tylko dla mieszkańców, ale także dla służb takich jak straż czy pogotowie, przez co nasza wioska stanie się bezpieczniejsza. Dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie, że rozwiązał nasz problem – zakończył.

- Te drogi na pewno ułatwią życie mieszkańcom Kuźniczyska. Jako radna Rady Miejskiej starałam się również o powstanie chodników na drodze do szkoły podstawowej, a także rozbudowę obiektu, do którego uczęszczają dzieci z okolicznych wiosek. Tym bardziej cieszy mnie deklaracja jaką złożył pan burmistrz, w kontekście remontu budynku. Dziękuję mu bardzo za zaangażowanie w sprawy tego jak i pobliskich sołectw – powiedziała Janina Polak Radna Rady Miejskiej.


1.jpeg
W oficjalnym przecięciu wstęgi udział wzięli: Burmistrz Marek Długozima, Janina Polak Radna Rady Miejskiej w Trzebnicy, Grażyna Pasiecznik sołtys Kuźniczyska, Zbigniew Pasiecznik Radny Rady Miejskiej w Trzebnicy oraz przedstawicielka mieszkańców.

2.jpeg
Mieszkańcy oraz zaproszeni goście podczas otwarcia drogi.

3.jpeg
Przedstawicielka mieszkańców odremontowanej ul. Lesnej przekazuje podziękowania Burmistrzowi Markowi Długozimie.

4.jpeg
Ks. Proboszcz Jacek Tomaszewski poświęcił drogę.

5.jpeg
Janina Polak, Burmistrz Marek Długozima oraz Grażyna Pasiecznik.